شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹

ثمره طرح شهید سلیمانی کاهش ۸۰ درصدی بستری کرونایی‌ها در اصفهان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان گفت: از آغاز طرح شهید سلیمانی، ۷۹ درصد پیگیری بیماران، ۵۲ درصد رهگیری افراد در معرض تماس و همچنین کاهش ۸۰ درصدی موارد بستری د علامت بسیار خوبی در کاهش گردش ویروس در جامعه است.

به گزارش ندای اصفهان،طاهره چنگیز ظهر امروز در جلسه مشترک وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به صورت ویدئو کنفرانس در کل کشور برگزار شد، گفت: در استان اصفهان همدلی و همگرایی از ابتدای اپیدمی بین سپاه، بسیج و دانشگاه علوم پزشکی وجود داشت و در طرح شهید سلیمانی این همدلی و همراهی  به صورت سازمان یافته وارد فصل جدیدی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان تاکید کرد: از آغاز این طرح حافظان سلامت محله به لحاظ عملیاتی بیش از ۱۱۰۰ پایگاه راه‌اندازی کردیم که حاصل فعالیت این پایگاه‌ها انجام ۶۰درصد غربالگری، ۷۹ درصد پیگیری بیماران، ۵۲ درصد رهگیری افراد در معرض تماس و همچنین  کاهش ۸۰ درصدی موارد بستری و ۶۰ درصدی موارد مرگ و میر و کاهش تست‌های مثبت در اوج اپیدمی از ۶۰ درصد به زیر ۲۰ درصد علامت بسیار خوبی در کاهش گردش ویروس در جامعه است.

وی با بیان اینکه نکته مثبت این طرح  این است که یک مدل خاص بومی ایرانی اسلامی از مدیریت بحران و انجام دادن کار های بزرگ بود، گفت: این طرح بر اساس توکل به خدا، مشارکت مردم و برنامه‌ریزی و هدایت درست فعالیت‌ها در کنار وحدت دستگاه‌ها اجرا شد و تجربه به ما نشان داده که هرکجا ما از این مدل پیروی کردیم موفق بودیم.

چنگیز ضمن هشدار نسبت به اینکه باید توجه داشته باشیم که با توجه به سیر نزولی بیماری حرکت خود را باز آرایی کنیم، بیان داشت: باید آمادگی داشته باشیم که پیک بعدی اتفاق نیفتد، همچنین آمادگی ذهنی دستورالعمل‌های بلند مدت برای مردم ایجاد کنیم و تمهیدات لازم برای ادامه بلندمدت این فعالیت‌ها هم صورت بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه این طرح یک فرصت بسیار بزرگ برای هم‌افزایی دو شبکه  بسیار فعال و مردمی بسیج و شبکه بهداشت و سلامت است تا تمهیداتی برای معضلاتی که ما در سلامت با آن درگیر هستیم ساماندهی کنیم، تصریح کرد: باید اقداماتی زیربنایی حول مساجد، محله‌محور و خانواده‌محور که زیر بنای سلامت و امنیت جامعه ما است انجام بگیرد.

وی با اشاره به اینکه مساجد کانون هر محله‌ای هستند، تاکید کرد: باید این حرکت به نحوی استحکام بخشیده بشود تا مساجد کانون سلامت، امنیت، فرهنگ و همه چیز یک محله باشند و این کارکرد امنیت و سلامت برای همه پایگاه های سلامت و بسیج  به عنوان رسالت تعیین بشود.

سردار حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در ادامه ضمن تشکر از اقدامات دستگاه‌های استان اصفهان در طرح شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: قبل از اینکه این طرح آغاز بشود در استان اصفهان در حال اجرا بود و الگوی اولیه این طرح از استان اصفهان شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه الگوی این طرح به موضوعات دیگر کشور نیز قابل تعمیم است، تاکید کرد: کمک‌های مومنانه در مساجد ادامه خواهد داشت، باید بتوانیم قدری از آلام مردم در این شرایط اقتصادی ناشی از ویروس کرونا را کاهش دهیم.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این جلسه با اشاره به گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان،گفت: در سفری که به اصفهان داشتم یک الگوی موفق از همدلی و همکاری صمیمانه را مشاهده کردم که هم جامع و هم گویا  بود و در بین همکاران وزارت بهداشت آن را به عنوان یک مدل قابل استناد طرح کردیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715