دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸

با اتکا به ابن سیناهای زمان/ ایرانیان تن به تست واکسن خارجی نخواهند داد

واکسنی که در فرمایشات مقام معظم رهبری و سرتیپ نقدی آن‌را خطرناک اعلام نموده و خاطر نشان کرده‌اند که این واکسن می‌تواند عوارض خطرناک شناخته نشده ای به ملت ما تحمیل کند. با اتکا به پزشکان طب سنتی و طب نوین کشور، در این عرصه فعالانه از جان و دل تلاش نموده و ساخت واکسن تا بهار سال ۱۴۰۰ قطعی خواهد بود

ندای اصفهان- فاطمه نوری

نظام اقتصادی کشورهایی همچون آمریکا، اروپا و انگلیس نظام سرمایه داری است. این نظام با هدف سودبری سرمایه‌داران و استثمار کارگران پایه‌ریزی شده است. از نیروی تولیدی جامعه به سود خود بهره گیری می‌کنند. به کارگران کمتر از دستمزد واقعیشان حقوق پرداخت می‌کنند. نتایج حاصل از این نظام، توزیع ناعادلانه پول و قدرت، نابرابری، بیکاری و بی‌ثباتی اقتصادی است. منافع ثروتمندان بالطبع بر اجتماع تقدم دارد.

از این‌رو مرگ و میر افراد بالای ۶۵ سال براثر بیماری کرونا را ندید می‌گیرند، برای افراد ضعیف همچون کارتن خواب‌ها هیچ ارزشی قائل نیستند، درنتیجه از جهش ویروس نیز نگران نمی‌شوند.

افرادی با این تز شخصیتی ادعای ساخت واکسن و انتشار به کشورهای دیگر را دارند. واکسنی برای بهبود و سلامتی و یا شاید برای مرگ و میر افراد.

اما ایران با نظام جمهوری اسلامی، تمام کادر درمان، از پرستار تا فوق تخصص جان خود را وقف مردم ایران نمودند. با تمسک به آیه ۳۲ سوره مائده، که خداوند می فرماید: «اگر جان یک انسان را نجات دهید، گویا جان همه انسانها را نجات داده اید»، کادر درمان بیش از پیش جانانه فعالیت می نمایند. فرقی نمی‌کند پیر یا جوان، فقیر یا ثروتمند، متخصصین علوم پزشکی در راه حفظ سلامتی آن‌ها می‌کوشند.

لازم به ذکر است که، سابقه‌ طب در ایران به بیش از هزار سال قبل بر می‌گردد. ستارگان طب ایران هم‌چون ابن سینا، رازی، علی بن عباس اهوازی، ابن ابی الصادق نیشابوری، سید اسماعیل جرجانی، عماد الدین محمود شیرازی حدود ۸ قرن در دانشگاه‌های طب در غرب و شرق  طبابت را برعهده داشتند و علم طب را انتشار می‌دادند.

رهبر عزیزمان نیز درمورد سابقه طبابت ایرانیان فرمودند: در زمانی که اروپا در تاریکی قرون وسطی فرو رفته بودند در ایران عزیزِ ما امثال ابن سیناها بشریت را از علم و فرهنگ سیراب می کردند.

همان ابن سیناها الان نیز پای کار هستند چه در حیطه‌ طب سنتی و چه در حیطه‌ طب نوین، پابرجا و ثابت قدم ایستاده‌اند. خداوند در قرآن کریم سوره انبیا آیه ۱۶ می فرمایند: «هیچ چیز در این عالم بیهوده آفریده نشده…» حتی گیاهان که در طب سنتی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بدین منظور متخصصین طب سنتی بر قوی نمودن سیستم ایمنی بدن با گیاهان دارویی تاکید ویژه ای نموده و داروهایی هم‌چون مدبر غدیر و دسر انجیر، آش فراسودمند و آب سیب و… را مطابق با مزاج افراد جهت پیشگیری و درمان کرونا تجویز می نمایند. ایرانیان نیز از این طب راضی هستند.

با این سابقه ی درخشان جای تاسف دارد که چین و هند در درمان کرونا با طب سنتی از ما جلوتر هستند و توانسته اند ۹۰ درصد بیماران خود را با طب سنتی درمان نمایند.

متاسفانه برخی از مسئولین بدون توجه به تلاشهای متخصصین طب سنتی و کادر درمان در پی خرید واکسن هستند. ۲۰۰میلیون یورو ارز کشور را خارج نموده اند تا واکسنی را وارد نمایند که ایرانیان تن به تست این واکسن خارجی نخواهند داد. واکسنی که در فرمایشات مقام معظم رهبری و سرتیپ نقدی آن‌را خطرناک اعلام نموده و خاطر نشان کرده‌اند که این واکسن می‌تواند عوارض خطرناک شناخته نشده ای به ملت ما تحمیل کند. همچنین وزیر بهداشت تاکید نمودند ما موش آزمایشگاهی هیچ کشوری نیستیم. با اتکا به پزشکان طب سنتی و طب نوین کشور، در این عرصه فعالانه از جان و دل تلاش نموده و احتمالا ساخت واکسن تا بهار سال ۱۴۰۰ قطعی خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. خانم غفاری گفت:

    تشکر واقعا ابن سیناهای زمان سنگ تمام گذاشتند.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715