یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
امروز برخی در کشور با آمریکا‌ هم‌صدا شده‌اند
 زاکانی: اراده ایران مانع از توسعه‌طلبی آمریکایی‌ها شده است/ وضعیت آمریکا «بحرانی» است   

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اراده ایران اسلامی مانع از توسعه‌طلبی آمریکائی‌ها شده است، گفت: امروز بعد از گذشت ۳۷ سال آمریکا دیگر آمریکای گذشته نیست و وضعیت آن‌ها «بحرانی» است.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از تسنیم، علیرضا زاکانی دقایقی پیش در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: وقتی بحث از نفوذ می‌کنیم باید طرفین ماجرا را مشخص کنیم و اینجا به ایران و آمریکا می‌رسیم. وقتی راجع به ما و آمریکا صحبت می‌کنیم، باید درباره شرایط کنون و پیشینه، شناخت کافی داشته باشیم.

وی افزود: ما مدعی هستیم که آمریکا دشمن درجه یک عدالت و حقیقت است، آمریکا به‌دنبال یک جهان استعمار شده‌ای است که می‌خواهد نظم نوین جهانی را پیاده کند و با مخالفان خود در این زمینه برخورد می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بوش پدر سال ۱۳۷۰ اعلام کرد که نظم‌نوین جهانی آمریکا است و ما نیز به‌عنوان انقلاب اسلامی الگوی این انقلاب بودیم و ما هم به‌دنبال  جهانی شدن هستیم و رسالت تاریخی را بر خود قائل هستیم.

وی تصریح کرد: نگاه ما جهانی است اما موفقیت ما برای پیگیری این نگاه جهانی به ساختن ایران اسلامی است، اگر آن را الگو قرار دهیم می‌توانیم یک الگوی دقیق را از انقلاب اسلامی ارائه دهیم و اگر ما بتوانیم یک الگوی جهانی ارائه دهیم، تمدن جهانی شکل می‌گیرد.

زاکانی با مقایسه جایگاه کنونی ایران و آمریکا تصریح کرد: آمریکا در قبل از انقلاب اسلامی با چندین هزار مستشار نظامی ایران را اداره می‌کرد و از مردم ما حق توحش می‌گرفت، در واقع آمریکا یک ابرقدرت جهانی بود.

وی بیان کرد: در آن زمان ما ملتی مستعمره و استبدادزده و عقب افتاده از همه عرصه‌های پیشرفت بودیم، اما ملت ایران به واسطه تمسک به اسلام، ولایت، آگاهی، شعور، بصیرت و مجاهدت انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و این انقلاب را به یک الگو تبدیل کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بعد از گذشت ۳۷ سال آمریکا دیگر آمریکای گذشته نیست و دارای تناقضات جدی و چالش‌های اساسی در درون خود است، آمریکا در حال حاضر دیگر توان ظهور و بروز در چند نقطه از جهان به‌صورت هم‌زمان را ندارد و نمی‌تواند اراده خود را به‌طور کامل تحمیل کند.

وی با اشاره به تأثیرات منطقه‌ای ایران خاطرنشان کرد: آمریکائی‌ها التماس می‌کنند که ایران در مذاکرات سوریه حاضر شود چراکه اراده ایران اسلامی مانع از توسعه‌طلبی آمریکائی‌ها شده است، آنها راهی به جز مراجعه به مرکز انقلاب اسلامی برای رهایی از باتلاقی که در آن گرفتار شده‌اند ندارند، بنابراین در شرایط کنونی وضعیت آمریکا بحرانی است و شرایط ایران این‌گونه نیست.

زاکانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در ۶ مرحله با ایران تقابل داشتند، اظهار داشت: آمریکایی‌ها در ۱۰ سال نخست انقلاب برخورد سخت را در دستور کار قراردادند و در مرحله دوم شبیه خون فرهنگی را جز برنامه‌های اصلی خود قرار دادند، به این نتیجه رسیدند که باید باورها و اعتقادات مردم که نقطه استحکام انقلاب است را هدف قرار دهند تا به این وسیله مردم را از پشتیبانی انقلاب خارج کنند.

وی گفت: نفوذ در حاکمیت، ایجاد انشقاق در درون حکومت، ایجاد شکاف در متن جامعه در فتنه ۸۸ و برقراری تحریم‌های دقیق و هوشمند علیه ایران از مراحل بعدی تقابل آمریکا با ایران به شمار می‌رود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکایی‌ها در مرحله ششم نفوذ به درون انقلاب و محصورکردن آن را جزء برنامه‌های اصلی خود قرار دادند تا از اثرگذاری ایران در منطقه و جهان جلوگیری کرده و انقلاب اسلامی را دچار فرسودگی کنند و از سوی دیگر با ایجاد استحاله در نظام و تأثیر رویکرد، تغییر ساختار در نظام را به دست آوردند.

وی گفت: آمریکائی‌ها در همه عرصه‌ها هزینه‌هایی را در کشور وارد ساخته است اما آن‌ها هرگز نتوانستند آنچه را که از برنامه‌ریزی‌های خود انتظار دارند، محقق کنند.

زاکانی با بیان اینکه پروژه نفوذ از ابتدای انقلاب اسلامی صورت گرفته است، تصریح کرد: امروز نفوذ به‌ خط تلاش اصلی آمریکا تبدیل شده است و امیدوار هستند تا پس از تصویب برجام شرایطی را ایجاد کنند که به اهداف خود دست یابند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی پایه‌های فرهنگ غرب را تکان داده است، گفت: انقلاب اسلامی تأثیرات فرهنگی خود را به جهان منتقل کرده و جبهه سلطه‌گر و سلطه‌پذیر را به جبهه سه‌گانه سلطه‌گر، سلطه‌پذیر و سلطه‌ستیز تغییر داده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای در کشور از کوتاه آمدن از ارزش‌های انقلابی سخن می‌گویند، افزود: این‌گونه افراد به اثرگذاری انقلاب اسلامی روی جهان پشت کرده و با آمریکا همان کشوری که در حال غرق شدن است، هم‌صدا شده‌اند.

وی بیان کرد: عده‌ای از اینکه انقلاب اسلامی در حال مصون‌سازی در مقابل نفوذ است ناراحت هستند، آیا پیشگیری از نفوذ دشمنان به داخل کشور ناراحتی دارد؟ امروز جهت‌گیری‌هایی از خارج از کشور مطرح شده که برخی از جهت‌گیری‌های داخلی با آن همخوانی دارد.

زاکانی تاکید کرد: دشمنان به‌دنبال این هستند که در ابتدا مردم را نامید کرده و با ایجاد تفرقه باورهای مردم را تغییر دهند تا دیگر کسی آمریکا را دشمن محسوب نکند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با مقایسه بین خواص صدر اسلام و برخی از انقلابیون در ایران گفت: با توجه به منویات رهبر انقلاب بدترین نوع نفاق و منافقان آن کسانی هستند که با وجود سابقه انقلابی‌گری، از گذشته خود پشیمان شدند و امروز با همان تابلوی انقلابی‌گری ادبیاتی را تولید می‌کنند که کاملاً برخلاف اصول و ارزش‌های انقلاب و منافع ملی است.

وی با بیان اینکه درمان مشکلات کشور در داخل وجود دارد، اظهار داشت: اگر کسی آدرس رفع مشکلات کشور را به صورت غلط به خارج از کشور داد، باید نسبت به آن حساس بود بنابراین قوای سه‌گانه کشور با همکاری و همدلی به خدمت‌گذاری به ملت ایران پرداخته و مراقب نفوذ دشمن در بخش‌های مختلف به‌ویژه حوزه فرهنگ و اقتصاد باشند، چراکه آسیب‌پذیری در این حوزه و جبران آن بسیار سنگین خواهد بود.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز