پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۶

تبریک نمایندگان استان اصفهان به همشهریان مسیحی و ارامنه/ درخواست برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی

مجمع نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به هم استانی‌های مسیحی و ارامنه و نماینده ارامنه استان اصفهان و جنوب در مجلس، ضمن ضمن تبریک فرا رسیدن سال نوی میلادی، خواستار در نظر گرفتن پروتکل‌ها و اهتمام بر عدم برگزاری جشن‌های سال نو شدند.

به گزارش ندای اصفهان، مجمع نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به هم استانی‌های مسیحی و ارامنه و نماینده ارامنه استان اصفهان و جنوب در مجلس، ضمن ضمن تبریک فرا رسیدن سال نوی میلادی، خواستار در نظر گرفتن پروتکل‌ها و اهتمام بر عدم برگزاری جشن‌های سال نو شدند.

در این نامه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که می‌فرمایند «احترامی که مسلمانان به عیسی مسیح(ع) قائل هستند، کمتر از مقام و شایستگی وی در نظر مؤمنان مسیحی در آئین مسیحیت نیست»؛ آمده است: یکی از ارزشمندترین شاخصه‌های ایرانیان در سالیان متمادی، همزیستی ادیان، اقوام و فرهنگ‌های مختلف است که برگرفته از آموزه‌های دینی و قانون اساسی می‌باشد‌ و بر کسی پوشیده نیست که در این بین هموطنان مسیحی، به‌ ویژه ارامنه عزیز، همواره در تمامی عرصه‌ها، نقشی ممتاز و برجسته را ایفا نموده‌اند.

در بخش دیگر این نامه آمده است: استان پهناور اصفهان نیز در طی سالیانی دراز و در مسیر تاریخ پر افتخار خود، همواره شاهد این تعامل و تقارن زیبنده ی دینی و فرهنگی از سوی مردمان خوب این دیار و پیروان آئین مسیحیت بوده است. بی‌شک، برچیده شدن بساط هرگونه ظلم و جهل و گسترش معنویت، صلح و دوستی در سرتاسر گیتی، آرمان مشترک همه ی ادیان و مذاهب الهی در سایه ی اتحاد و همدلی پیروان آنان است. پر واضح است که عید میلادی نه یک زمان و نه فقط یک فصل، بلکه یادبودی تاریخی برای یاد آوری و گرامی داشتن آئین صلح و دوستی بین تمامی انسان‌ها از هر رنگ و زبان و عقیده ست.

مجمع نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک فرا رسیدن سال نوی میلادی، سالی سرشار از برکت، آرامش و سلامتی را برای تمامی استانی‌های عزیز ارمنی مسیحی و آشوری در اصفهان از درگاه خداوند متعال آرزو کرده و با کمال مسرّت، میلاد فرخنده پیامبر دوستی و برادری، حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی را تبریک عرض می‌نماید.

در پایان این نامه تأکید شده است: در همین راستا زیبنده است که با رعایت همه جانبه اصول بهداشتی و اجتماعی، بیش از پیش، شاهد سیر نزولی آمار مبتلایان به ویروس کرونا باشیم و با در نظر گرفتن پروتکل‌ها و اهتمام بر عدم برگزاری جشن‌های سال نو، مراتب همکاری و قدردانی خود را از کادر پرتلاش درمانی، ابراز نماییم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715