جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

معاون ارشاد اصفهان:

۸۰۰۰ اصفهانی در آزمون سراسری قرآن و عترت ثبت‌نام کرده‌اند

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه ۸ هزار و ۶۲ نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت در استان ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: ۶ هزار و ۵۳۰ نفر در رشته حفظ و ۲ هزار و ۷۲ نفر نیز در رشته مفاهیم شرکت کرده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل یعقوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت هم‌زمان با سراسر کشور در ۲۴ حوزه امتحانی در استان اصفهان در روز ۲۲ آبان ماه برگزار می‌شود، در همین راستا استان اصفهان رتبه نخست تعداد ثبت‌نام کنندگان را در کشور به‌خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اهداف آزمون سراسری قرآن و عترت افزود: تشخیص و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد موسسات قرآنی، استانداردسازی آموزش‌های قرآن کریم، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی به‌ویژه در گروه‌های سنی جوانان و نوجوانان و توسعه بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور در رشته‌های قرآن و عترت از جمله این اهداف است.

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: شهر اصفهان رتبه نخست، کاشان رتبه دوم، نطنز رتبه سوم و آران و بیدگل رتبه‌ چهارم را از نظر تعداد شرکت‌کننده در استان در اختیار دارند.

یعقوبی با بیان اینکه بیشترین تعداد ثبت‌نام کننده را موسسه مکتب‌القرآن بادرود شهر نطنز با هزار و ۷ نفر به‌خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: در همین راستا موسسه امیرالمؤمنین کاشان با ۸۶۲ نفر و موسسه جامعه القرآن اصفهان با ۷۴۸ نفر رتبه‌های دوم و سوم را به‌خود اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در این آزمون در ۱۵ رشته امتحانی با هم به‌رقابت می‌پردازند، بیان کرد: ۸ رشته حفظ از یک تا ۳۰ جز و ۷ رشته نیز مفاهیم که ۵ رشته مربوط به مفاهیم، یک رشته تدبر در قرآن و یک رشته مفاهیم نهج‌البلاغه است.

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه در مجموع ۸ هزار و ۶۲ نفر شامل ۷ هزار و ۱۵۳ نفر در بخش خواهران و  هزار و ۴۴۹ نفر در بخش برادران ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: ۶ هزار و ۵۳۰‌نفر در رشته حفظ و ۲ هزار و ۷۲ نفر نیز در رشته مفاهیم شرکت کرده‌اند، در همین راستا در سال جاری بالغ بر ۱۶۰ حافظ کل برای نخستین بار در رشته حفظ شرکت کردند.

وی افزود: ۱۵ جایزه اهدای کمک هزینه عمره مفرده به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به‌همراه فیش اعزام، ۵۰ کمک هزینه به عتبات و عالیات، ۱۰۰ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، ۲۰۰ کمک هزینه یک میلیون ریالی برای افرادی که بالای حد نصاب قبولی را کسب کردند، اعطای لوح تقدیر به تمامی شرکت‌کنندگان و گواهینامه پایان دوره برای افرادی که حد نصاب قبولی را کسب کردند از جمله جوایز اهدائی این مسابقات است.

یعقوبی پیرامون جشنواره ملی نگارگری آیات با موضوع مفاهیم و مضامین قرآن و عترت تصریح کرد: این جشنواره در ۱۲ رشته و در ۹ استان برگزار می‌شود و در همین راستا استان اصفهان در ۳ رشته‌ نگارگری، طراحی نقوش سنتی و طراحی نگارگری این جشنوراه را برگزار می‌کند، مهلت ارسال آثار نیز تا پایان ۲۰ دی ماه سال جاری است.

اصفهان بزرگ‌ترین و کیفی‌ترین دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر کشور را دارد

رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر شماره یک اصفهان در این نشست با بیان اینکه این دانشگاه بزرگ‌ترین و کیفی‌ترین دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر در کشور است، افزود: رشته‌های تخصصی روابط عمومی، انیمیشن، چاپ، عکاسی خبری، بازیگری، تدوین، کمک کارگردانی، نوازندگی ساز ایرانی، گرافیک و غیره از جمله رشته‌های این مرکز است.

احسان مشکلانی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۴ هزار و ۴۰۰ نفر از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و از این تعداد نیز بیشترین فارغ‌التحصیل مربوط به رشته روابط عمومی با هزار و ۴۲۵ نفر بوده که بیشتر این افراد نیز در دستگاه‌های اجرائی مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه ۳ رشته جدید تا بهمن ماه امسال به رشته‌های این دانشگاه افزوده می‌شود، بیان کرد: رشته‌های کارشناسی سینما گرایش کارگردانی، کارشناسی گرافیک و برای نخستین بار در کشور کارشناسی طراحی مد و لباس از جمله این رشته‌ها است.

رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر شماره یک اصفهان گفت: در ۱۰ روز آینده یک چاپ‌خانه آموزشی به‌صورت کامل در دانشگاه ایجاد می‌شود که این مورد در کشور بی‌نظیر است.

وی با اشاره به هدف از برگزاری گردهمائی مدیران کل روسای علمی کاربردی فرهنگ و هنر سراسر کشور افزود: الگو برداری از فرهنگ و هنر استان اصفهان از جمله این اهداف است.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق