پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴

کار و تلاش، حافظ عزت نفس مؤمن و عامل شکست تحریم

اتکا به بیگانه منجر به فروپاشی جامعه می‌گردد، وابستگی به هر کشوری، عزت نفس ملت و کشور را خواهد شکست. عزّت نفس، به معنای حفظ آبرو و شخصیّت، و عدم کرنش در برابر صاحبان زر و زور و تزویر است

ندای اصفهان- فاطمه نوری

قبل از هر چیز به این روایت توجه فرمایید؛ امیرالمومنین علی (علیه السلام) می‌فرمایند: خداوند متعال امور و حوادث را آن‌گونه که مقتضای آنهاست جاری می‌کند، نه آن‌گونه که شما دوست دارید.

با توجه به این روایت، اقتضای سقوط از بلندی، مرگ است؛ اقتضای چاقو، برندگی است؛ اقتضای تحریم، ورشکستگی است. چاقو بناست ببرد، شکم خلیفه باشد یا حنجر بی‌گناه. حال اگر در بین بریدن ها گلوی اسماعیل را نبرید، آن‌جا باید دنبال چرائیش باشید. اگر تحریم منجر به ورشکستگی نشد، باید دنبال چرائیش باشید. کار تحریم آشفتگی مردم از طریق عوامل اقتصادی است؛ جلوگیری از پیشرفت علمی است. در کل با ممانعت از واردات و صادرات منجر به ورشکستگی و متلاشی شدن اقتصاد کشور است، چه در ایران باشد، چه در اروپا و کانادا.

راه حل این است که یا به بیگانه وابسته شویم و یا با اتکا به استعداد‌های داخلی بر تحریم پیروز شویم.

اتکا به بیگانه منجر به فروپاشی جامعه می‌گردد، وابستگی به هر کشوری، عزت نفس ملت و کشور را خواهد شکست. عزّت نفس، به معنای حفظ آبرو و شخصیّت، و عدم کرنش در برابر صاحبان زر و زور و تزویر است.

 پس چه باید کرد؟

امام صادق(ع) می فرمایند: عزّ المؤمن إستغناؤه عن النّاس؛ عزّت مؤمن، بی نیازی او از مردم است.

در نتیجه زیر منت بیگانه رفتن در مرام ایرانی مؤمن راه ندارد؛ زیرا عزت نفس مؤمن را از بین می‌برد. آیت الله رئیسی در جلسه‌ شورای عالی قوه قضائیه در تاریخ ۱/۱۰/۹۹، با اشاره به ظلم و ستم غربی‌ها به ملت ایران گفت: راه مقابله با تهدیدات و تحریم‌ها، قوی شدن ایران اسلامی در همه عرصه هاست.

لذا، باید با اتکا به خدا، ولایت فقیه و جوانان کشور، انرژی، امید و ابتکار آنها، کشور را به میدانی جهت تولید علم و فناوری تبدیل کرد. در این دهه از انقلاب با بهره گیری از همت، هوشیاری و ابتکار جوانان، ایران عزیز را، به الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی مبدل نماییم. راه‌اندازی مشاغل خانگی، یک راه حل مؤثر خواهد بود. هر خانه را با بهره گیری از توانمندی و ابتکار شخصی افراد، به کارخانه ای تبدیل نماییم تا ایران عزیزمان را از ورشکستگی برهانیم. خود اشتغالی نماییم؛ لازم به ذکر است درآمد این‌گونه مشاغل، به صورت مستقیم نصیب خانواده شده، درنتیجه اعضای خانواده از مادیات بی‌نیاز می‌گردند.

خداوند در آیه ۷ سوره محمد می‌فرمایند: ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم، اگر مرا یاری کنید، من هم شما را یاری می‌کنم، گامهایتان را محکم می‌نمایم.

قطعا اگر همه‌ این تلاش‌ها در جهت عمل به دستورات الهی باشد، خداوند نیز ما را یاری خواهد کرد. با تبدیل هر خانه به یک کارخانه، عزت نفس اعضای خانواده افزایش یافته و سبب بی نیازی می‌گردد. در این‌صورت کشور با تمام این تحریم‌ها، سربلند و سرافراز، موفق‌تر از همیشه گام بر می‌دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715