سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷

تفکر مقاومت تنها گزینه پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی؛

بیانیه بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه استان اصفهان به مناسبت وحدت حوزه و دانشگاه

اساتید و نخبگان بسیجی دانشگاه و حوزه ضمن اعلام آمادگی به منظور حرکت در راستای وحدت بیشتر یکی از مهمترین محورهای وحدت را استکبارستیزی ارزیابی نموده و معتقدند حوادث این ایام نمایش ابعاد گسترده دشمنی استکبار و آمریکا و برهانی قاطع و محکم بر این مدعاست که همه احزاب حاکم بر آمریکا، با اصل نظام جمهوری اسلامی مخالفت داشته و با بایدِن نیز ادامه خواهد یافت.

به گزارش ندای اصفهان، سازمان بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه استان اصفهان به مناسبت وحدت حوزه و دانشگاه بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.

***

بسم الله الرحمن الرحيم
قُل إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَ احِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثنَى وَفُرَادَى (آیه 46 سوره سبأ)

در دوران کنونی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم دشمنی‌های همه‌جانبه و تحریم‌های ظالمانه و همچنین کُرنِش برخی از وادادگان داخلی، بر اساس تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، همچنان مقتدر و بی‌همتا به پیش می‌تازد و منشاء تحولات منطقه‌ای و جهانی عظیمی بوده و هست.

این حرکتِ رو به رشد تنها در سایه رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همراهی، همدلیِ اقشار مختلف جامعه و تبعیت کامل از فرامین ولی امر مسلمین امکان پذیر بوده و ادامه آن نیز منوط به وحدت بین آحاد جامعه بویژه در موضوعات ملی و بین المللی است.

وحدت حوزه و دانشگاه که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از مهمترین مطالبات امامین انقلاب اسلامی بوده، امروزه در مسائل بسیار مهم جامعه بویژه نظریه پردازی، تحول در علوم انسانی، جامعه سازی و تمدن سازی، می‌تواند تاثیر بسیار مهمی داشته باشد.

با مطالعه دقیق بیانیه گام دوم و بویژه هدف‌ها و برنامه‌های پیش بینی شده در انتهای بیانیه مشاهده می‌شود که بخش عظیمی از این اهداف در سایه تلاش پژوهشی و با رویکرد دینی است و لذا نقش وحدت حوزه و دانشگاه در سیاست گذاری و تربیت نیروهای خلّاق در راستای پیشرفت و شکل‌گیری تمدن ایرانی اسلامی بسیار مهم و کلیدی خواهد بود.

اساتید و نخبگان بسیجی دانشگاه و حوزه ضمن اعلام آمادگی به منظور حرکت در راستای وحدت بیشتر یکی از مهمترین محورهای وحدت را استکبارستیزی ارزیابی نموده و معتقدند حوادث این ایام نمایش ابعاد گسترده دشمنی استکبار و آمریکا و برهانی قاطع و محکم بر این مدعاست که همه احزاب حاکم بر آمریکا، با اصل نظام جمهوری اسلامی مخالفت داشته که از کارتر آغاز و با بایدِن نیز ادامه خواهد یافت.

اقدام ترویستی و شهادت سردار سلیمانی و دانشمند عزیز، فخری‌زاده نشان داد اندیشه سازش به شکست رسیده و تفکر مقاومت تنها گزینه ‏پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در ایران و سرفرازی ما در سراسر جهان است و در این حال برخی از ساده اندیشانی که هنوز بر طبل مذاکره با آمریکا می‌کوبند باید توجه داشته باشند، مذاکره با شیطان بزرگ ‏حماقت محض است.

سوال فرهیختگان حوزه و دانشگاه از دستگاه دیپلماسی کشورمان و در راس آن وزارت امورخارجه؛ این است که در دستگاه دیپلماسی چه می‌گذرد که اتحادیه اروپا در برابر اعدام یک جاسوس جرات ابراز نظر مداخله جویانه به خود می‌دهد و افرادی همچون اردوغان به خود اجازه می دهد به تمامیت ارضی ایران عزیز گستاخی کند؟!

اساتید دانشگاهی و حوزوی اعلام می‌دارند، چاره حلِ معضلات جامعه حرکت جهادی در شکوفائی تولید و پایه‌گذاری اقتصاد بر توان داخلی و چاره اندیشی برای خنثی سازی تحریمات ظالمانه آمریکا خواهد بود که تجربه نشان داد هر حرکتی در راستای اعتماد به دشمن و جلب حمایت او محکوم به شکست است.

در پایان اعضای بسیج نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه با هم‌دلی کامل در راستای تمدن سازی و جامعه سازی کشورمان اهتمام ویژه خواهند داشت و در راستای تبیین فرامین رهبر فرزانه و پیشبرد اهداف انقلاب، کرسی‌های نظریه پردازی مشترک در حوزه و دانشگاه راه‌اندازی خواهند نمود.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
26/09/1399

سازمان بسیج اساتید دانشگاه های استان اصفهان سازمان بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه استان اصفهان

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715