یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
رسانه روباه پیر ناکام ماند؛
 خبر فوری بی‌بی‌سی برای به آشوب کشاندن شهرهای آذری‌زبان +ویدئو   

شبکه بی بی سی فارسی، با آغاز اعتراضات مسالمت آمیز آذری زبان ها در چند شهر ایران، تلاش کرد با سوء استفاده از احساسات مردم فتنه ای جدید راه اندازی کند، که البته مردم همچون گذشته، نقشه رسانه روباه پیر را ناکام گذاشتند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیـوز، همزمان با اعتراض شماری از هموطنان به پخش برنامه فیتیله که در آن به هموطنان آذری زبان توهین شده بود، شبکه سلطنتی “بی بی سی فارسی” نیز همچون گذشته تمام تلاش خود را بکار بست تا هدایت این اعتراضات را برعهده بگیرد و در سایه کار خبری، سناریوی آشوب و اغتشاش را کلید بزند.

 

بی بی سی فارسی که ارگان رسانه ای اغتشاشگران در فتنه ۸۸ را برعهده داشت، بار دیگر تلاش کرد تا در راستای اهداف دولت مطبوعش، اعتراض مسالمت آمیز آذری زبان ها در چند شهر به توهین برنامه فیتیله را به فتنه و آشوب تبدیل کند که البته با هوشیاری مردم فهیم و انقلابی آذری زبان با شکست مواجه شد.

این شبکه به بهانه اطلاع رسانی از اعتراضات مردمی، با عنوان “خبر فوری”، و با اعلام آدرس های دقیق از محل تجمع مردم در شهرهای مختلف و گسیل کردن عوامل خود به این تجمعات، اعتراض مسالمت آمیز و به حق آذری زبان ها را به آشوب و درگیری و به تبع آن ایجاد ناامنی در شهرهای مختلف تبدیل کند؛ دقیقا همان شیوه ای که در فتنه ۸۸ از آن بهره برده بود.

البته بی بی سی دست از فتنه انگیزی خود برنداشت و در سایت خود با منتشر کردن گزینشی ویدئویی از اعتراضات که در آن فردی مدعی سکوت مسئولین و مردم در برابر این توهین است و نیز اختصاص دادن موضوع برنامه “نوبت شما” به این مسئله، سعی کرده احساسات مردم ایران را تحریک کند؛ به خصوص در برنامه نوبت شما که به تماس های تلفنی اختصاص دارد و البته این تماس ها و پیام ها با مدیریت و صلاحدید عوامل این شبکه انگلیسی پخش و منتشر می شود.

این در حالی است که از ابتدای هفته، مسئولین صدا و سیما، ضمن عذرخواهی از هموطنان آذری زبان، با عوامل این توهین به شدت برخورد کرده اند تا جایی که امام جمعه اردبیل از عملکرد رسانه ملی در برخورد با عاملان طنز فیتیله تقدیر کرد.

آنچه جای تامل است اینکه بی بی سی فارسی در قضیه آشوب مهاباد نیز این شبکه با بکارگیری تمام توان خود سعی داشت از این قضیه بهره برداری بلندمدت داشته باشد که با هوشیاری مردم فهیم کردزبان این پروژه انگلیسی نیز با شکست مواجه شد.

ویدئوی زیر را ببینید:

تلاش بی بی سی برای هدایت اعتراض هموطنان آذری زبان

لینک دانلود

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز