سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴

در نشست خبری شهرداری بهارستان مطرح شد؛

وجود بیمارستان در بهارستان ضروری است

معاون شهردار بهارستان گفت: وجود بیمارستان در بهارستان به دلیل حفظ جان افراد و جمعیت بیش از یکصد و بیست هزار نفری این شهر ضروری است.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، محمد رضا فلاح در نشست خبری 22 آذرماه شهرداری بهارستان گفت: براساس قوانین و آیین‌نامه‌های شهرهای جدید، ساخت مراکز و اماکن آموزشی، بهداشتی، ورزشی، فرهنگی و تفریحی به عهده شرکت عمران و پس از ساخت تحویل مراجع مرتبط خواهد شد.
وی با اشاره به دغدغه مدیریت شهری بهارستان در ساخت یک بیمارستان برای مردم این شهر، اضافه کرد: به رغم این‌که برخی شهرها با کمتر از جمعیت بهارستان دارای بیمارستان است ولی این شهر با بیش از ۱۲۰ هزار نفر فاقد بیمارستان بوده و ضرورت دارد علوم پزشکی و شرکت عمران در این زمینه ورود جدی داشته باشند.
معاون اداری مالی شهرداری بهارستان افزود: هرچند دلایلی از جمله فاصله ۱۵ دقیقه‌ای تا بیمارستان الزهرا (س) مطرح شده است که ساخت بیمارستان در این شهر لازم نیست اما جمعیت بالای بهارستان و ضرورت حفظ جان انسان‌ها در حوادثی که دقایق در آن سرنوشت ساز است، ساخت بیمارستان در این شهر را تاکید می‌کند.
وی با بیان‌ اینکه در زمان حاضر شرکت عمران بهارستان زمینی را به منظور ساخت بیمارستان اختصاص داده است، گفت: شورای شهر و مدیریت شهری بهارستان نیز، این هدف را با جدیت پیگیری می‌کند و تلاش می‌کنیم با بهره‌گیری از ظرفیت خیرین ساخت بیمارستان در دستور کار قرار گیرد.
فلاح تصریح کرد: افراد خیّری که در این زمینه ورود کنند، تسهیلات و امکانات ویژه‌ای از جمله پروانه رایگان از سوی مدیریت شهری دریافت خواهند کرد.
معاون اداری مالی شهرداری بهارستان در پاسخ به ضرورت توسعه حمل و نقل این شهر، گفت: پیشرفت شهر بهارستان مستلزم توسعه حمل و نقل مطلوب و با کیفیت است زیرا هرچه حمل و نقل با کیفیت‌تر باشد، گرایش افراد به حضور در این خطه بیشتر خواهد بود و لذا دولت و شرکت عمران از این جهت باید نگاه ویژه‌ای به حمل و نقل داشته باشند.
فلاح با اشاره به قول‌های داده شده در خصوص راه‌اندازی مترو تا یک سال آینده، خاطر نشان کرد: با راه اندازی مترو بار زیادی را اتوبوسرانی بهارستان کاسته خواهد شد و مشکلات موجود کمتر می‌شود.
فلاح با اشاره به تبصره ۶ قانون نحوه تقویم ابنیه و املاک و اراضی مورد نیاز شهرداری‌ها، گفت: در اختلاف بوجود آمده در این موضوع بین شهرداری بهارستان و شرکت عمران بهارستان، این شرکت نظر شورای حل اختلاف دستگاه‌ها را فصل الخطاب دانست و این شورا با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تشکیل و رای به اجرای این مصوبه داده شد.
وی با بیان اینکه این مصوبه برای اولین بار در بهارستان اجرا می‌شود، اضافه کرد: براساس صورت جلسه تنظیم شده شرایط و ضوابط اجرای این تبصره در محدوده ۱۸۵ هکتاری مسکن مهر، مجموعه باغ بهارستان و محور میانه بهارستان مشخص شده است.
معاون اداری مالی شهرداری بهارستان تصریح کرد: بر این اساس ۱۰درصد پلاک‌های مسکونی جهت مابه‌ازای آزادسازی‌ها به شهرداری بهارستان تعلق می‌گیرد‌.
وی با بیان اینکه شهرداری یک ارگان عمومی غیر دولتی و غیر انتفاعی است، اظهار کرد: درآمد شهرداری از مردم تامین می‌شود و اگر این مساله با جدیت دنبال شد با هدف احقاق حق و حقوق مردم بود.
در تبصره ۶ قانون نحوه تقویم ابنیه، املاک و اراضی مورد نیاز شهرداری‌ها آمده است: دولت موظف است 10% از اراضی و‌ واحدهای مسکونی قابل واگذاری را با قیمت تمام شده به شهرداریها اختصاص دهد تا پس از توافق بین مالکین و شهرداریها به عنوان معوض تحویل‌گردد.

سازمان حمل نقل نیازمند مشارکت شرکت عمران است
رییس سازمان حمل و نقل شهرداری بهارستان گفت: اگر زمین های خوبی در اختیار ما قرار بگیرد می‌توانیم ۵ ناوگان را به سازمان حمل و نقل اضافه کنیم، حوزه حمل و نقل نیازمند مشارکت شرکن عمران است.
مهدی محمدی اظهار کرد: در سازمان اتوبوسرانی بهارستان ۵۲ ناوگان وجود دارد که ۵۰ دستگاه در خطوط مشغول به فعالیت هستند. این ۵۰ دستگاه فرسوده هستند و بیش از ده سال است که کار می‌کنند.
وی ادامه داد: چهار خط به سمت اصفهان داریم، ظرفیت های لازم را در سازمان نداریم و حدود ۴۰ درصد این ناوگان ها فرسوده است. جمع مسافران ما در سال ۹۸ حدود ۳میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بود که با توجه به ویروس کرونا این آمار پایین آمد و درآمد شهرداری کم شده است.
رییس سازمان حمل و نقل شهرداری بهارستان اضافه کرد: سعی داشتیم زمان رفت و آمد اتوبوس ها را به بهترین شکل تنظیم کنیم اما با توجه به مشکلاتی که صورت می‌گیرد شاهد تاخیر هستیم که این موضوع به فرسودگی ناوگان ها باز می‌گردد. دستگاه اتوبوس با توجه به گرانی های موجود حدود ۳ میلیارد تومان قیمت دارد، ما جلسات متعددی را داشته ایم و سعی داریم در سال آینده با همکاری شهرداری تعدادی اتوبوس وارد بهارستان کنیم.
محمدی افزود: دولت بعضی اوقات کمک هایی به سازمان حمل و نقل می‌کند اما این یاری ها در حال حاضر کم شده است، سعی داریم ۲۸ دستگاه را بازسازی کنیم تا شاهد شرایط بهتری باشیم. اگر زمین های خوبی در اختیار ما قرار بگیرد می‌توانیم ۵ ناوگان را به سازمان حمل و نقل اضافه کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715