سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
بورسیه های بی ثمر؛
 بورسیه اخراج شده در پست کلیدی وزارت علوم +سند   

یکی از مسئولین کنونی وزارت علوم علیرغم مشکل کبر سن و کسر معدل، در دولت اصلاحات بورس تحصیلی خارج که تبدیل به داخل شده را دریافت نمود. ایشان در حین تحصیل(بورسیه) نیز در دولت تدبیر و امید به پست مهمی در وزارت علوم منصوب شده اند و به دلیل ضعف علمی از دانشگاه محل تحصیل اخراج می گردد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیـوز، عده ای معتقدند بررسی بورسیه ها در دولت اصلاحات پای تعداد قابل توجهی از مسئولین را به پرونده باز می کند که به صورت غیر قانونی موفق به دریافت بورسیه شده اند.

یکی از مسئولین کنونی وزارت علوم علیرغم مشکل کبر سن و کسر معدل، در دولت اصلاحات بورس تحصیلی خارج که تبدیل به داخل شده را دریافت نمود. ایشان در حین تحصیل(بورسیه) نیز در دولت تدبیر و امید به پست مهمی در وزارت علوم منصوب شده اند و به دلیل ضعف علمی و عدم توانایی در آزمون جامع و تصویب رساله از دانشگاه محل تحصیل اخراج می گردد. که پس از ارایه گزارش آخرین وضعیت خود، مجددا با استفساریه ای از مدیرکل حقوقی به عنوان مربی، حکم هیات علمی برایشان صادر می شود.

هزینه های تحصیل وی با احتساب سنوات از سوی سازمان امور دانشجویان پرداخت شده است، درحالی که می بایست سازمان امور دانشجویان و اداره کل حقوقی با توجه به اخراج ایشان از دانشگاه محل تحصیل مدعی هزینه های پرداختی شوند. در تناقض آشکار با قانون، اداره کل حقوقی بجای به اجرا گذاشتن ضمانت و تعهد نامبرده اعلام کرده که صدور حکم مربی برای ایشان بلامانع است.

 

این درحالی است که علیرغم کبر سن، کسر معدل و اشتغال همزمان با تحصیل، بازگشت به مرتبه علمی از نظر آیین نامه های هیات علمی یعنی درجا زدن، و وزارت علوم می بایست هیات علمی فرد را لغو و به کارمندی تقلیل دهند. مضاف بر اینکه هزینه های یادشده برای بورسیه ای با این شرایط و ضعف علمی از جیب بیت المال پرداخت شده است.

شایان ذکر است مجوز هیات امنا برای این دسته از متقاضایان ضرورت دارد که در برگشت به عقبه این مدیر وزارت علوم، چنین مجوزی اخذ نشده است./باشگاه خبرنگاران

 

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز