یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
برای ایجاد توازن قدرت با ایران؛
 سعودی‌ها سامانه موشکی «اس-۴۰۰» می خرند   

بعد از آنکه تلاش ها برای دریافت سامانه موشکی مورد نظر سعودی ها نتیجه نداد، ریاض راهکار دیگری برای مقابله با توان موشکی ایران در پیش گرفت.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیـوز، بعد از آنکه مقامات مسکو برای واگذاری سامانه موشکی اس-۳۰۰ به ایران اعلام آمادگی کردند، کشورهای عربی به ویژه عربستان برای ایجاد توازن قدرت با ایران با روسیه رایزنی کردند.

 

 

طی رایزنی هایی که محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان و جانشین ولیعهد این کشور با مقامات مسکو در ماه های اخیر صورت داد، مسئله واگذاری سامانه موشکی راهبردی به عربستان را مطرح کرد.

 

 

بعد از آنکه تلاش ها برای دریافت سامانه موشکی مورد نظر سعودی ها نتیجه نداد، ریاض به فکر راهکار دیگری برای مقابله با توان موشکی ایران در صورت واگذاری اس-۳۰۰ به این کشور در پیش گرفت.

 

 

در این رابطه سایت شبکه «روسیا الیوم» گزارش داد: «مسئولان روسی شرکت کننده در نمایشگاه بین‌المللی هوایی امارات گفتند بسیاری از کشورها مایل هستند تا سامانه موشکی اس-۴۰۰ را از روسیه خریداری کنند. از جمله این کشورها عربستان است ولی روسیه تاکنون تنها با چین قراردادی در این رابطه منعقد کرده است.»

 

 

روسیا الیوم در ادامه افزود: «شرکت سلاح هوایی روسیه ضمن اعلام رایزنی ریاض با مسکو برای واگذاری اس-۴۰۰، هر گونه رایزنی در خصوص واگذاری سامانه موشکی «اسکندر» را با عربستان و دیگر کشورها نفی کرد.»

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق