چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲

۱۸۰ واحد صنفی در اصفهان پلمب شد

رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: غیر از تسهیلات دولت برای کسبه، بستری برای تامین معاش آنان در نظر گرفته نشده با این حال در چند روز گذشته بیش از هزار واحدصنفی تذکر و حدود ۱۸۰ صنف مورد پلمب شد.

به گزارش ندای اصفهان،رسول جهانگیری اظهار داشت: ستاد ملی کرونای کشور تعطیلی گروه‌های 2 و 3 و 4 را در شهرهای قرمز اعلام کرد و تنها گروه یک هستند که به سبب توزیع و ارائه مواد غذایی و خدماتی می‌توانند فعالیت کنند.

وی بیان کرد: برای کسبه‌هایی که واحد صنفی خود را بستند یک بسته پیشنهادی به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کردیم تا دولت تسهیلاتی را در بحث قانون‌گذاری، تخفیف‌های مالیاتی و بیمه و تامین اجتماعی به صاحبان اصناف ارائه دهد.

رئیس اتاق اصناف اصفهان افزود: اوایل سال نیز پیشنهادی را برای اجاره‌بها مسکن‌ها به دولت ارائه کردیم که تصویب شد و به تازگی همانند آن پیشنهاد را برای ممنوعیت افزایش اجاره‌های بی‌رویه اصناف به استانداری اصفهان عرضه کردیم که امیدوار هستیم این مورد نیز مصوب شود.

وی خاطرنشان کرد: ما پیگیر مطالبات صنفی مردم هستیم اما محدودیت‌ها و معذوریت‌های دولت را نیز باید در نظر گرفت که شرایط اقتصادی خوبی را به وجود نیاورده اما دولت می‌تواند با همکاری ستاد ملی مقابله با کرونا برخی قوانین را تصویب کند تا به کمک حوزه اقتصاد و کسب و کار کشور بیاید.

بیشتر بخوانید

جهانگیری ادامه داد: غیر از تسهیلات دولت برای کسبه، بستری برای تامین معاش آنان در نظر گرفته نشده اما می‌توان وام‌هایی را به آنان تخصیص داد که با این حال کم کردن اقساط آن وام نیز تاثیری در کمک به کسبه بیکار نخواهد داشت.

وی ضمن تشکر از کسبه و صاحبان اصناف در اصفهان گفت: باید از اصناف تشکر ویژه کرد که بدون دریافت هیچ کمک مالی و حمایتی عملا از مال خود گذشتند تا به سلامت مردم کشورشان کمک کرده باشند و از خود گذشتگی به خرج دادند و همراهی خوبی با محدودیت های کرونایی داشتند.

رئیس اتاق اصناف اصفهان تصریح کرد: اصناف خاطی نیز بودند که به دستورالعمل‌ها اعتنایی نکردند و واحدهای صنفی خود را باز گذاشتند به طوری‌که در چند روز گذشته بیش از 1000 واحد صنفی تذکر و حدود 180 صنف مورد پلمپ قرار گرفتند اما بیشتر موارد به صورت ارشادی و تذکری بوده است.

وی با اشاره به دیگر متخلفان بیان کرد: مغازه‌هایی که درب صنف خود را نیمه باز می‌گذارند نیز باز محسوب می‌شوند و شامل اعمال قانون دولت خواهند شد و با آنان برخورد می‌شود.

جهانگیری با ابراز خرسندی برای فروش در فضاهای مجازی عنوان کرد: اصناف می‌توانند به صورت اینترنتی به فروش محصولات خود اقدام کنند و اگر بتوانند خدمات و محصولات خود را به صورت‌های آنلاین به مردم ارائه دهند بسیار خوب است و از نظر ما اشکال ندارد.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715