چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹

کنارگذر شرقی اصفهان به دستور رئیس جمهور افتتاح شد

کنارگذر شرقی اصفهان توسط رئیس جمهور کشور از طریق ویدئو کنفرانس به افتتاح رسید.

به گزارش ندای اصفهان، خیرالله خادمی صبح امروز در آیین افتتاح کنارگذر شرقی اصفهان اظهار داشت: قطعه نخست و دوم پروژه کنارگذر شرقی اصفهان به طول 63 کیلومتر امروز مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. با بهره‌برداری این کنارگذر شاهد کاهش حجم ترافیک مرکزی کشور از سمت قم و کاشان به مقصد اصفهان خواهیم بود و بار ترافیکی از داخل به خارج شهر انتقال می‌یابد.

بیشتر بخوانید

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور افزود: افتتاح کنارگذر شرقی اصفهان، کاهش 80 دقیقه‌ای سفر را به ارمغان می‌آورد. همچنین این آزادراه، حلقه ارتباطی آزادراه‌های شمال و جنوب استان اصفهان است و 35 کیلومتر کاهش طول سفر را نسبت به وضعیت کنونی و سفر در داخل اصفهان نیز به مدت 30 دقیقه کاهش می‌دهد. ضمنا به دلیل انتقال بار ترافیک به خارج از شهر اصفهان، آلودگی هوا را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

وی اضافه کرد: برای اجرای این پروژه 800 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که با ارزش کنونی ارز، 1300 میلیارد تومان برآورد می‌شود. همچنین سرمایه‌گذار قبلی نیز 500 میلیارد تومان بر این پروژه سرمایه‌گذاری کرد و به طور کل 1800 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است. امروز قطعه اول و دوم این پروژه افتتاح می‌شود که سعی داریم تا پایان تابستان و حداکثر تا پایان سال 1400 قطعه سوم نیز به بهره‌برداری برسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ادامه آیین افتتاح پروژه کنارگذر شرقی اصفهان با اشاره به اهمیت سلامت مردم برای دولت اظهار داشت: یکی از نکات مثبت این پروژه، کاهش آلودگی شهر اصفهان است. امیدواریم تا پایان دولت و با مشارکت بخش‌های خصوصی بتوانیم به تسریع اجرای این پروژه و پروژه‌های دیگر کمک کنیم.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715