دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰

اظهارات جدید نماینده روحانی در شورای اجتماعی زنان:

احمدي‌نژاد جامعه را به سمت فساد کشاند/ بايدن اهل گفت‌و‌گو و تعامل است/ مجلس جدید دنبال حل مشکلات نیست/ زنان بايد به ورزشگاه‌ بروند و لذت ببرند

مسائلي که در کشور ما به خاطر تصميم‌هايي که زمان احمدي نژاد گرفته شد کشور را به سمت قهقرا کشاند.

به گزارش ندای اصفهان، اشرف بروجردی، فعال اصلاح طلب و نماینده رئیس جمهور در شورای فرهنگی- اجتماعی زنان و خانواده که چندی پیش گفته بود «دوچرخه سواری، اسب سواری و حضور در ورزشگاه خواسته به حق زنان است» این بار گفته است: «زنان ما بايد به ورزشگاه‌ها بروند و از حضور در آنجا لذت ببرند، البته ما بايد فضا را باز کنيم تا هر کسي خواست به ورزشگاه برود». ظاهرا اصلاح طلبان قصد ندارند به پیگیری مطالبات واقعی زنان بپردازند و سرگرم کردن افکار عمومی به دغدغه های یک گروه بسیار کوچک جامعه را ترجیح می دهند. در بخش های دیگر گفتگو هم بروجردی همچون دیگر اصلاح طلبان به تخریب مجلس یازدهم پرداخته و از پیروزی بایدن ابراز خوشحالی کرده که به یک پدیده تکراری تبدیل شده است.

 بخش های مهم اظهارات بروجردی را در ادامه خواهید خواند:

*اميدوارم که در آينده شاهد اين باشيم که زناني از جامعه ايران براي رياست جمهوري کانديدا شوند و حتي آنقدر محبوبيت خود را افزايش دهند تا بتوانند رئيس جمهور شوند.

*بخش‌هاي مختلف ناگزير هستند راه را براي زنان کشورمان باز کنند. زنان ما بايد از اين فرصت‌ها استفاده کنند. زنان ما بايد به ورزشگاه‌ها بروند و از حضور در آنجا لذت ببرند، البته ما بايد فضا را باز کنيم تا هر کسي خواست به ورزشگاه برود. جامعه ما اين موضوع را به دولت تحميل کرده است تا آنها هم پاسخ مثبتي به مطالبات زنان ما بدهند. نبايد کساني که مسئول حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هستند از اين مسأله شانه خالي کنند. اين موضوع پذيرفته شده و بخش‌هاي مختلف هم قبول دارند و اين موضوع را تاييد مي‌کنند که زنان ما مي‌توانند در ورزشگاه‌ها حضور پيدا کنند. اگر اين آزادي به جامعه داده شود آن وقت زنان ما براي اينکه در ورزشگاه‌ها حضور پيدا کنند تصميم‌گيري مي‌کنند.

*اينکه مجلس يازدهم به‌دنبال خودنمايي است را نمي‌توانيم دقيق اعلام کنيم اما اين موضوع که مجلس يازدهم به‌دنبال اين است که مشکلات جامعه را حل کند را من مشاهده نمي‌کنم. مشاهده نمي‌شود مجلس يازدهم با توجه به تصميم‌گيري‌هايي که دارند، همکاري که با دولت آقاي روحاني ندارد و مصوباتشان، به‌دنبال حل مشکلات مردم باشد.

*اگر واقعا نمايندگان به‌دنبال حل کردن مشکلات جامعه هستند بايد با دولت همياري داشته باشند که در حال حاضر اين موضوع وجود ندارد. اين مجلس فعلا نه تنها با دولت همياري نمي‌کند بلکه مرتبا از دولت سوال مي کنند و بحث‌هايي را بر روي ميز مي‌آورد که مشکلات مردم را حل نمي‌کنند.

*مجلس يازدهم براي حل مشکلات اقتصادي هيچ‌طرحي را ارائه نداده است. نگاه کنيد اين مجلس براي حل مشکلات بيکاري چه طرحي را در مجلس ارائه داده و يا اصلا براي موضوعات اجتماعي چه کارهايي را کرده است. چه طرحي توسط نمايندگان مجلس ارائه شده که بتوان آثار آن را در جامعه ديد و مشکلات جامعه را حل کند. بنابراين نمايندگان اين دوره مجلس ضمن اينکه من نه مي‌توانم تاييد کنم که به‌دنبال خودنمايي هستند نه تاييد نمي‌کنم که نيستند اما درباره حل مشکلات اجتماعي ما بازخوردي از نمايندگان مجلس نديده‌ايم .

بیشتر بخوانید:
پس از جريان کرونا مقبوليت دولت روحانی بالا رفته
اسب سواری و حضور در ورزشگاه خواسته به حق زنان است!
نوع تعامل ما با کشور‌های ديگر اقتصاد را بيمار کرده!

*با توجه به اين بار بزرگي که بر روي دولت روحاني وجود دارد و دولت ايشان را با مشکلات عديده اي روبه‌رو کرده است بايد با اين دولت همکاري انجام شود . شما ببينيد بار بزرگي که بر روي اين دولت از مشکلات تحريم گرفته تا مابقي مسائل که کار را براي دولت سخت کرده است.

*درباره احمدي‌نژاد بايد فراتر از تفکر پوپوليستي صحبت کنيم. در زمينه‌هاي مختلف بايد درباره آنچه احمدي‌نژاد در ايران عمل کرد و آثاري که در جامعه گذاشته است که البته تاکيد مي‌کنم احمدي‌نژاد فقط آثار تخريبي در ايران برجا گذاشت و جامعه را به سمت فساد کشاند، صحبت کرد و من معتقدم احمدي‌نژاد فراتر از تفکر پوپوليستي هم پيش رفت و به کشور ضررهاي زيادي وارد کرد، البته بايد به اين موضوع توجه داشت مسائلي که در کشور ما به خاطر تصميم‌هايي که زمان احمدي نژاد گرفته شد کشور را به سمت قهقرا کشاند. به صراحت اعلام مي‌کنم که نوع عملکرد احمدي‌نژاد جامعه را به سمت ويراني کشيد و نمونه آن تفکر پوپوليستي است که درون احمدي نژاد وجود داشت.

*اگر کانديداهاي اصلاح‌طلبان در انتخابات تاييد صلاحيت شوند بي‌‌‌شک اصلاحات شانسي براي پيروزي در انتخابات دارند. همه اينها بستگي به مسئولان دارد و اينکه چه تصميمي درباره حضور چهره‌هاي شاخص اصلاح‌طلبان در انتخابات مي‌گيرند.

*با انتخاب جو بايدن اميدوارم دوباره بحث مسأله تعامل ايران و آمريکا و رفع تحريم‌ها بين دو دولت باز شود. جو بايدن طوري نشان مي‌دهد که اهل گفت‌و‌گو و تعامل است. بنده احتمال مي‌دهم دولت آقاي بايدن داراي منطق، عقلانيت و رعايت مقررات بين‌المللي باشد اما دولت دونالد ترامپ داراي اين ويژگي‌ها براي اداره کشور نبود و ترامپ هم فردي مغرور بود.

انتهای پیام/

منبع:جهان نيوز

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715