شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۵

دلنوشته ای برای الگوی تمام نشدنی تاریخ؛

حاج قاسم سلیمانی فاتح قلب‌ها بود

باید حاج قاسم بارها و بارها از زمان جنگ ایران و عراق تا هنگام صف آرایی در مقابل داعش به شهادت می‌رسید که اراده خدا در آن نبود اما شرایطی را دشمنان داخلی فراهم کردند تا ترس از وجود دشمن رخت بر بست و از تمام تجهیزات خود بهره گرفتند تا مهمان را در خانه دوست به درجه رفیع شهادت برسانند. ناگهان جهان در غم از دست دادن حاج قاسم به سوگ نشست

ندای اصفهان- نفیسه قاسمی

حاج قاسم؛ در روزگاری قلب عالم را فتح کردی که طوفان مرگ وجدان‌ها در سینه‌ها ‌پیچیده بود و شعارهای پوشالی دموکراسی و آزادی بیان دنیا را به تسخیر خود در آورده بود. تنها یادگار آزادی و دموکراسی که کشورهای قلدر دنیا از او سخن می‌گفتند ردپای خون‌ کودکان خردسال و زنان بی‌گناه بر سطح شهر و مردم بی پناه و سرگردان در مرزها بود. از آوازه‌های دموکراسی تنها آوارگی و نابودی بر جا ماند و زمزمه‌های شعارهای تو خالی آن تا سرزمین‌های مجاور نیز رسید و لحظه به لحظه کام بر عدالت‌خواهان تلخ‌تر شد.

داعش با پشتیبانی حاکمان ظالم با هدف شکستن خط مقاومت و تقابل با ایران به وجود آمد درحالیکه حکومت داعش 85 درصد سرزمین سوریه و 50 درصد سرزمین عراق را به محاصره خود در آورده بود شما با تکیه بر فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی معنای مدیریت و برنامه‌ را به رخ جهانیان کشیدی و نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کردی که نه تنها زمینی‌ها بلکه آسمانی‌ها نیز تا ابد از شجاعت و جوانمردی شما سخن خواهند گفت.

حاج قاسم؛ برای حریم حرم حضرت زینب (ص) سینه سپر کرده بودی و در خط مقدم هنگام نبرد با داعش استوار گام برمی‌داشتی و لحظه‌ای از دور نظاره‌گر نبودی. عده‌ای از نوجوانان و جوانان مسلمان و غیر مسلمان از سراسر جهان با شما در این راه بی‌پایان هم‌گام شدند زیرا آنها انعکاس باورهای شما را از راه‌های دور با گوشت و پوست خود احساس کرده بودند؛ عده‌ای شهید، برخی جانباز شدند و بقیه نیز ماجراهای از خودگذشتگی شما را در صحنه‌های نبرد با داعش در سرزمین خود به نمایش خواهند گذاشت و بی شک راه شما همچنان ادامه دارد.

راوی می‌گوید: در هنگام نبرد با داعش همرزمان حاج قاسم با اصرار در اطراف او دیوار انسانی می‌کشیدند که مبادا تار مویی از ایشان کم شود اما این موضوع باعث رنجش شما می‌شد. خون‌های مقدسی که در راه دفاع از حریم حرم ریخته شد پیشکشی برای حضرت زینب (ص) بود که لحظه‌ای قلبتان نلرزید و گام‌هایتان سست نشد. متاسفانه ما در ایران بی‌خبر از برنامه‌ و اهدافت که ستون‌های قصر ظالمان را می‌لرزاند در آرامش زندگی می‌کردیم.

حاج قاسم؛ بی باک از تمام مرزبندی‌های انسانی گذشتی، تشنگان عدالت را سیراب کردی و بدون هیچ‌ ادعایی تکیه‌گاه مظلومان شدی. چنان زیبا در راه خدا مجاهدت را به تصویر کشیدی که خون آشام‌ها تشنه به خونت شدند و دشمنان در لباس دوست به گروه پیوستند و به اندک دیناری شما را فروختند تا به سوی محضر عشق پَر بگشایی؛ بی شک حضرت زینب (ص) در خوش آمدگویی شما به بهشت پیشگام‌تر از دیگر ائمه بوده است.

راوی می‌گوید: باید حاج قاسم بارها و بارها از زمان جنگ ایران و عراق تا هنگام رویارویی و صف آرایی در مقابل داعش به شهادت می‌رسید که اراده خدا در آن نبود اما شرایطی را دشمنان داخلی فراهم کردند تا ترس از وجود دشمن رخت بر بست و از تمام تجهیزات نظامی خود بهره گرفتند تا مهمان را در خانه دوست به درجه رفیع شهادت برسانند. ناگهان جهان در غم از دست دادن حاج قاسم به سوگ نشست و دشمن به خود لرزید اما با توجه به قلب رئوف و مهربانی که از حاج قاسم خبر دارم بی شک قاتلان خود را در روز قیامت خواهد بخشید.

حاج قاسم؛ با خونت درخت تنومند انقلاب را آبیاری کردی و خیابان‌های سراسر کشور لبریز از فریادهای تازه شد. زمان تشییع جنازه شما خیابان‌های شهر کرمان در میان ازدحام و شلوغی کوچک و کوچکتر شد و عده‌ای در راه رسیدن به خاکسپاری شما پر کشیدند. راوی می‌گوید: «برای دلجویی سراغ خانواده‌ها رفتیم اما کسی اخم به ابرو نیاورد بلکه بازماندگان خود را فدایی حاج قاسم می‌دانستند.»

حاج قاسم اکنون بنگر، به درختان حرم بنگر که چگونه استوار ایستاده اند، همه آنهایی که حتی یکبار شما را دیده‌اند درس مقاومت را از شما آموخته‌اند. راه شما با شهادتتان پُر رنگ‌تر شد و دیگر کسی در برابر گردبادهای استعمار و طوفان‌های خودخواهی سکوت نخواهد کرد. هر آنکس که شما را نمی‌شناخت تمام مسیرهای نرفته را خواهد پیمود؛ زیرا خاطرات تمام ناگفته‌های تاریخ است و شما اسطوره و الگوی تمام نشدنی دنیا هستید.

حاج قاسم؛ دوستانی که از زمان جنگ تا لحظه شهادت در کنار شما زندگی کرده‌اند شما را گرانقدرترین سرمایه نه تنها انقلاب بلکه اسطوره انسانیت می‌دانند که قلب همه را به تسخیر در آورده و محبوبیت شما را نه تنها بخاطر تاکتیک و تکنیک‌های نظامی بلکه بخاطر حُسن خلق ویژه شما می‌دانند که حتی دشمنان را به بند می‌کشید.

راوی می‌گوید: مردم دنیا حیرت زده خواهد شد اگر بدانند که بشار اسد ساعت‌ها در فرودگاه چشم انتظار حاج قاسم می‌ماند تا از راه برسد و جلسه‌ای دیگر را تشکیل دهند. در صورت لحظه‌ای تاخیر بشار اسد چنان دچار اضطراب و تشویش می‌شد که مرتب دلیل تاخیر را پیگیری می‌کرد. حتی وزیر امور خارجه آمریکا نیز به دنبال دوستی با حاج قاسم بود که به آقای ظریف گفته بود: «ما برای ژنرال حاج قاسم ارزش بسیاری قائل هستیم و دوست داشتم با ایشان دیداری داشته و عکس یادگاری بگیرم.» زیرا او فاتح قلب‌ها بود و اگر کفر نباشد که بگویم نفس حاج قاسم مسیحایی بود. شاید اگر با سران آمریکا هم‌صحبت می‌شد آنها را نیز تحت تاثیر قرار می‌داد تا دست از ظلم و قلدری بر دارند.

راوی می‌گوید: حاج قاسم تنها برای مظلومیت و پیروی از مقام معظم رهبری تاکید داشت و بقیه مسائل را واهی و گذرا می‌دانست و طی گذشت چهل سال از انقلاب هرگز پوتین‌هایش را از پاهایش بیرون نیاورد و همیشه خود را سرباز نظام جمهوری اسلامی می‌دانست و حدود 300 روز از سال را درگیر مسائل امنیتی بود و خانواده‌اش او را نمی‌دیدید.

راوی می‌گوید: نماز شب خواندن او بسیار دیدنی و خارق العاده بود، تمام وجودش در گریه‌هایش غرق می‌شد. حاج قاسم می‌گفت:  «نماز شب بدون گریه همچون ابر بدون باران است.»

حاج قاسم چقدر خاک‌های سرد و ریگ‌های گرم بیابان دلتنگ اشک‌هایت شده‌اند و در رؤیاها جستجویت می‌کنند. بی شک چشمان آسمان غرق در اشک شد زمانیکه که دستان شما به سوی خالق دراز نشد چون که آسمان رازهای میان تو و خدا را شنیده بود و می‌دانست که چگونه با دستان خالی تنها با تکیه بر تفکر مقام معظم رهبری و ایمان به خالق قصه پیروزی را برای مردم جنگ‌زده می‌سرودی.

حاج قاسم؛ قلبم را با اشک بر سر مزارت شسته‌ام، پا در رکاب شما می‌گذارم و قصه شجاعت‌هایت را لالایی خواب کودکان می‌کنم و راه و رسم زندگیت را به قلم می‌کشم تا سر مشقی ابدی از تو بسازم. سردار قلب‌ها تا پای آخرین قطره خونت ایستاده‌ایم و دعای خیر تو رهسپار لحظه‌های ما است.

(*) مطالب برگرفته از گفتگو با آقای مرتضی حاج باقری از دوستان نزدیک حاج قاسم است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715