جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور:
 آمریکایی‌ها نفوذ را تنها راه مهار انقلاب اسلامی می‌دانند / نامه رئیس دولت اصلاحات در سال ۸۲ به بوش اوج ترس بود   

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: بزرگ‌ترین شکست تاریخی آمریکا در عراق به وسیله جمهوری اسلامی رقم خورد بدون آنکه یک گلوله از ایران شلیک شود، ایران بزرگ‌ترین مانع بر سر اهداف آمریکا است.

به گزارش ندای اصفهان، سهراب صلاحی صبح امروز در همایش آموزشی پیوست نگاری فرهنگی که به همت بسیج اساتید استان اصفهان در دانشگاه اصفهان برگزار شده بود، اظهار کرد: امروز بزرگ‌ترین پرونده سیاسی جهان رابطه ایران و آمریکا است که به دلایلی این حساسیت امروز بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه دلیل اصلی که آمریکا در منطقه به هر دری علیه ما زده است بسته بوده این حساسیت رابطه با آمریکا و نفوذ در داخل ایران توسط آمریکا بیشتر شده گفت: هدف اصلی آمریکاییان تسلط بر منطقه خاورمیانه یعنی مرکز انرژی جهان است و برای این تسلط راهی جز مهار انقلاب اسلامی ندارد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور تصریح کرد: امروز آمریکائیان شاهد کلکسیون بزرگی است که شکست‌‌ها و ناکامی‌های خود در ۱۵ سال اخیر هستند که نقش ایران در آن پررنگ است، آمریکائیان به این نتیجه رسیدند که تنها راه مهار انقلاب نفوذ است.

وی تاکید کرد: در این شرایط عده‌ای در داخل تلاش‌هایی برای برقراری ارتباط با آمریکا دارند و آمریکاییان متوجه این مطلب شده‌اند که گروهی تمایل به این ارتباط دارند.

صلاحی افزود: گروه‌ها در داخل ایران پیرامون ارتباط ایران و آمریکا به سه دسته تقسیم می‌شوند دسته‌ای که معتقدند مشکلات کشور جز با حضور غرب و به ویژه آمریکا حل نمی‌شود، دسته دوم که معتقدند با آمدن آمریکا مشکلات رفع نمی‌شود ولی به دلیل ترس از آمریکا و در رفتن از جنگ باید رابطه داشت و دسته سوم کسانی که کاملا در اختیار آمریکا هستند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس و عناوین و شواهد مختلف از جمله گواه تاریخ معتقدیم که ارتباط با آمریکا برای ایران سم است گفت: نقطه عطف ایران و آمریکا به کودتای ۲۸ مرداد به خیانت تلخ آمریکا که به اعتماد مصدق است. تاریخ ارتباط ایران و آمریکا پیش از انقلاب اسلامی یک جاده کاملا یکطرفه است.

وی در ادامه به بیان برخی از سلطه‌جویی‌های انگلیس و آمریکا و رژیم شاهنشاهی پهلوی و ستم‌ها و خیانت‌ها و خباثت‌هایی که آمریکائیان علیه ملت ایران مرتکب شده‌اند اشاره کرد و گفت: به فرض اگر ما چشممان را به روی این خیانت‌ها و گذشته تلخ ارتباط ایران با آمریکا ببندیم آیا اهداف آمریکا امروز عوض شده است و یا آنچه آمریکا حتی در لفظ هم اظهار پشیمانی می‌کند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور عنوان کرد: آیا اهدافی که آمریکائیان در سیاست خارجه دارند و نگاه طمع‌طلبانه به خاورمیانه با اهدافی که انقلاب اسلامی در سیاست خارجه دارد قابل جمع‌بندی است.

وی یادآور شد: هدف اول آمریکا دستیابی به تک ابرقدرتی جهان خود است و راهی جز مهار انقلاب اسلامی و جهان اسلام ندارد هدف دوم آمریکا از حضور در منطقه خاورمیانه تبدیل کردن رژیم صهیونیستی به بزرگترین قدرت منطقه خاورمیانه است.

* ترویج تروریسم یک مفهوم دفاع مشروع پیشگیرانه از سوی آمریکا بود

صلاحی با بیان اینکه آمریکا برای آنکه بتواند فرهنگ خود را به عنوان فرهنگ جهانی معرفی کند درصدد برآمد مفهوم تروریسم را به صورت گسترده در جهان ترویج دهد و آن را به عنوان دشمن فرهنگ جهانی تلقی دهد بر این اساس یک مفهوم دفاع مشروع پیشگیرانه برای دنیا تعریف کرد و این بهانه‌ای برای حمله به کشورهایی که مخالف تفکر امریکا بودند شد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس تاریخ همه مزدوران و دست‌نشانده‌هایی که برای آمریکا خوش دستی‌ کرده‌اند در نهایت طی کودتا و توطئه‌‌ای از سوی آمریکا نابود شده‌اند ابراز کرد اهداف آمریکا پس از مهار دولت‌ها و کشورهای رغبت خود در جهان تسلط بر مرکز انرژی جهان یعنی خاورمیانه بود.

بر این اساس توطئه‌ها و خباثت‌های خود را بر ایران تمرکز دادند.

* نامه رئیس دولت اصلاحات در سال ۸۲ به بوش اوج ترس بود

وی بیان کرد: نامه‌ای که رئیس جمهور دولت اصلاحات در سال ۸۲ برای رئیس جمهور وقت آمریکا یعنی بوش نوشت اوج ترس عده‌ای از قدرت پوشالی آمریکا بود تعهداتی که در این نامه آمده بود کاملا مخالف آرمان‌های نظام انقلاب بود.

صلاحی تاکید کرد: بزرگ‌ترین شکست تاریخی آمریکا در عراق به وسیله جمهوری اسلامی ایران رقم خورد بدون آنکه یک گلوله از ایران شلیک شود.

* آمریکائیان هرگز طالب صلح نبوده و نیستند

وی تاکید کرد: اهداف آمریکا بعد از گذشت ۳۶ سال از انقلاب اسلامی هنوز عوض نشده است و بر این اساس بزرگ‌ترین مانع پیش روی آمریکا ایران است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور تصریح کرد: آمریکائیان هرگز به دنبال صلح نبوده و نیستند، با بررسی رفتارها و مواضع اخیر دولتمردان آمریکایی در مقابل دولتمردان خود متوجه خوی سلطه‌گری آنها می‌شویم، رئیس جمهور فعلی هر زمان که درصدد تلفیق فضای میان ایران و آمریکا برآمد و آمریکائیان با بدترین لحن ممکن سخن گفتند، مردم از برخورد ضعیف دولت با آمریکائیان آزرده‌خاطر هستند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز