سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳

کمک مؤمنانه کسبه اصفهان به 25 هزار خانواده/ بسیج اصناف استان روزانه ۲۰۰ هزار ماسک تولید می‌کند

مسؤول بسیج اصناف استان اصفهان گفت: بسیاری از کسبه و بازاریان از خیرین شهر هستند که در رزمایش کمک مؤمنانه در مرحله اول ۲۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع و تعداد ۱۰ هزار بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اهدا شد.

به گزارش ندای اصفهان، حمیدرضا امانی ظهر امروز در نشست خبری با اهالی رسانه اظهار داشت: همه اقشار مهم هستند اما قشر اصناف دارای اوصاف ویژه‌ای است در کشور بیش از ۳ میلیون صنف وجود دارد که در استان اصفهان نیز حدود ۲۰۰ هزار واحد صنفی فعالیت می‌کنند، در شهرستان اصفهان هم نزدیک به ۱۰۰ هزار واحد صنفی وجود دارد.

مسؤول بسیج اصناف استان اصفهان گفت: شاید یک‌سوم از آمار شهری را اصناف و خانواده آن‌ها تشکیل می‌دهند، خانواده‌هایی که جامعه اصناف را تشکیل می‌دهند و اصناف مورد مراجعه همه اقشار دیگر جامعه است.

وی ادامه داد: اصناف در همه عرصه‌ها حضوری فعال داشته و از گذشته نیز سابقه اصناف در حمایت و پشتیبانی از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بسیار درخشان بوده است، قشر اصناف فقط به همین موضوع بسنده نکرده و با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل با تقدیم بیش از هزار و پانصد شهید مواضع انقلابی خود را به نمایش گذاشتند.

امانی با اشاره به جنگ اقتصادی علیه کشور گفت: صنوف مختلف در خط مقدم مبارزه با مشکلات اقتصادی و کمک به اقشار ضعیف جامعه هستند، اکثر صنوف با صداقت و درستی فعالیت خود را پیش می‌برند حتی در امروز که خود درگیر مشکلات اقتصادی هستند.

مسؤول بسیج اصناف استان اصفهان ادامه داد: تعداد ۶۰۰ اتحادیه صنفی در استان اصفهان وجود دارد که در خود شهر اصفهان نزدیک به ۹۰ اتحادیه صنفی فعالیت می‌کنند که همگی تحت نظارت اتاق اصناف استان اصفهان و اینکه در تمام شهرستان‌های استان اصفهان اتاق اصناف وجود دارد.

وی گفت: با پیگیری‌های انجام‌گرفته در همه اتاق‌های اصناف استان رده بسیج اصناف وجود دارد و در ۹۰ درصد اتحادیه‌های شهر اصفهان پایگاه بسیج وجود دارد.

امانی یادآور شد: ابتدای شیوع بیماری کرونا موضوع کمبود ماسک ذهن بسیاری از مسؤولان را به خود مشغول کرده بود که در این بحث نیز مجموعه بسیج اصناف با کمک صنف‌های مختلف وارد میدان شدند و به تولید ماسک سه لایه پرداختند و پاسخگوی نیاز جامعه بودند.

مسؤول بسیج اصناف استان اصفهان ادامه داد: در استان اصفهان به مرز تولید ۲۰۰ هزار ماسک در روز رسیدیم، در مرحله اول با محوریت بسیج اصناف و با همکاری کارگاه‌های جهادی ۴ میلیون ماسک تولید شده است برای تولید ماسک در مرحله جدید نیز سهمیه بسیار خوبی برای پارچه آن دریافت شده است.

وی افزود: حاشیه سود خوبی این موضوع در نظر گرفته شد و با کارگاه‌های صنفی تولید ماسک قرارداد بسته می‌شود و با در نظر گرفتن حاشیه سود مناسب برای تولیدکنندگان ماسک با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می‌گیرد، توافق ما با سازمان غذا دارو این بود که بسیج اصناف روزانه ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار عدد ماسک تولید کند.

امانی با اشاره به دغدغه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصناف گفت: تعدادی تفاهم‌نامه و جلسه با مجموعه مدیران بهداشت استان و شهرستان داشته‌ایم و اعلام آمادگی همکاری در خصوص نظارت و بازرسی و کمک به وضع موجود با اداره بهداشت شد.

مسؤول بسیج اصناف استان اصفهان یادآور شد: بسیاری از کسبه و بازاریان از خیرین شهر هستند که در رزمایش کمک مؤمنانه در مرحله اول ۲۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و تعداد ۱۰ هزار بسته لوازم‌التحریر توزیع شد.

وی ادامه داد: در قالب طرحی که چند سالی است که آغاز شده که در کل استان یک کاسب خیر یک دانش‌آموز نیازمند را در سال تحصیلی حمایت می‌کند که این امر با همکاری بسیج دانش‌آموزی بسیج عشایر و اقشار مختلف بسیج انجام گرفت.

امانی با اشاره به اینکه در مجموعه بسیج اصناف به دغدغه اشتغال‌زایی پرداخته می‌شود، گفت: طرحی با نام استادشاگردی با محوریت بسیج اصناف با همکاری فنی حرفه‌ای و اداره کار هماهنگ شده است که فردی که جویای کار است موضوعات تئوری را در مرکز فنی حرفه‌ای و قسمت کار عملی را در مراکز تولید توزیعی خدماتی کارگاهی به مدت یک سال انجام خواهند داد که هم مهارت می‌آموزند وهم می‌توانند جذب بازار کار شوند.

مسؤول بسیج اصناف استان اصفهان ادامه داد: پیگیر مطالبات قشر اصناف هستیم و به‌ ویژه در موضوع حمایت از رانندگان توسط پایگاه‌های بسیج پایانه و دفاتری که مستقیم با رانندگان در ارتباط هستند پیگیر مشکلات آن‌ها بوده و هستیم.

وی در پایان گفت: در قالب طرحی آموزش چک به اصناف با کمک بسیج حقوق‌دانان انجام پذیرفت و احکام کسب‌ و کار نیز سالیانه ۲۵ هزار نفر از اصناف در کلاس‌هایی که توسط بسیج اصناف برگزار می‌شود، شرکت داشته‌اند.

رفع موانع تولید برای ۲۵ هزار شرکت و کارخانه در استان اصفهان

حسن شادمان‌فر نیز در این جلسه اظهار داشت: از سال ۱۳۸۰ قشر جامعه مهندسین صنعتی در استان اصفهان تشکیل شد اما در سال ۹۳ با راه‌اندازی کلینیک صنعت که باهدف پایش و عارضه‌یابی صنایع در بدنه سپاه و بسیج ایجاد شد.

مسؤول بسیج جامعه مهندسین صنعتی اصفهان تصریح کرد: کلینیک صنعت با هدف خدمت‌رسانی محرومیت‌زدایی و ایجاد توانمندی صنعتی ایجاد شد چراکه بسیاری از صنایع ما به این دلیل که ساختار سنتی دارند از مشکلاتی رنج می‌برند.

وی ادامه داد: کلینیک ما ۱۳ کارگروه تخصص صنعتی دارد متشکل از افراد متخصص از کاردانی گرفته تا دکتری فعالیت می‌کنند و با توجه به اینکه امسال توسط رهبر انقلاب اسلامی با عنوان جهش تولید نام‌گذاری شد وبر اساس ابلاغ فرمانده کل سپاه پاسداران که می‌بایست به رفع مشکلات واحد صنعتی پرداخته شود فعالیت مادر این خصوص بیشتر شد.

شادمان‌فر افزود: بر اساس این ابلاغ تعداد ۲۵ هزار شرکت و کارخانه متوسط و کوچک عارضه‌یابی و رفع موانع تولید برایشان انجام شود که به‌تبع سهمیه‌ای که به استان اصفهان با توجه به قطب صنعت بودن اختصاص پیدا کرد نزدیک به ۱۵۰۰ صنعت بود را که تا آخر سال پایش عارضه‌یابی باید انجام گیرد.

مسؤول بسیج جامعه مهندسین صنعتی اصفهان گفت: با توجه به این‌که تعداد عظیمی از معادن کشور در استان اصفهان وجود دارد با ایجاد کارگروه تخصصی معدن و امضای تفاهم‌نامه با نظام‌مهندسی معدن به این موضوع ورود کردیم، تعداد ۸۰۰ معدن در استان وجود دارد که ۱۷۵ از این تعداد با مشکلات جدی روبرو است.

وی خاطرنشان کرد: طرح اعتلایی با عنوان صنعت یار وجود دارد که این طرح دارای پنج مرحله‌ پایش و عارضه‌یابی سریع صنایع که در این خصوص ما نزدیک به ۲۰۰ شرکت صنعتی را پایش کرده‌ایم مرحله دوم نیز ارائه مشاوره به واحدهای صنعتی دارد که هم به‌صورت حضوری و هم تلفنی انجام می‌پذیرد.

شادمان‌فر ادامه داد: در مرحله سوم عارضه‌یابی عمیق انجام می‌گیرد و در چهارمین مرحله نیز برنامه بهبود تدوین خواهد شد در پنجمین مرحله کمک به احیای واحدهای صنعتی با بهره‌گیری از زیرساخت‌های موجود است.

مسؤول بسیج جامعه مهندسین صنعتی اصفهان در پایان گفت: شرکتی در شهرک صنعتی علویجه با کمبود مواد اولیه در دوران شیوع کرونا مواجه شده بود چراکه این مواد از استان دیگر آورده می‌شد و این شرکت در مرز بیکار شدن ۴۰۰ نفر نیرو قرار گرفته بود؛ که با رساندن مواد اولیه این مجموعه از تعطیلی آن جلوگیری به عمل آمد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715