شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

رئیس بسیج اساتیداصفهان مطرح کرد

تشکیل حلقه‌های علمی در دانشگاه‌ها توسط بسیج اساتید استان اصفهان

رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به تشکیل حلقه‌های علمی در دانشگاه‌ها توسط بسیج اساتید استان اصفهان گفت: این حلقه‌ها در راستای حل مشکلات اقتصادی صنعت به این بخش پیوند داده می‌شوند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از تسنیم علیرضا احسان‌دوست ظهر امروز در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی پیوست‌نگاری فرهنگی در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: مجموعه بسیج اساتید کشور نزدیک به ۱۵ سال است که در کشور توانسته است منشأ خیر و برکت‌های زیادی برای نظام اسلامی و دانشگاه باشد، این مجموعه به صورت خودجوش و قبل از صدور دستورالعمل‌ها تشکیل شده است.

وی افزود: بسیج اساتید دانشگاه‌ها، نهادی فوق العاده، علمی، فکری، بصیرتی و فرهنگی است که همواره در فضای علمی کشور جریان سازی کرده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان بیان کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف این سازمان تربیت اساتید دانشگاهی هم‌طراز شهید چمران است، انسان‌های همه جانبه‌ای که در عرصه‌های نرم و سخت تلاش کنند و افق نگاهشان در همه عرصه‌ها یک افق فرامنطقه‌ای و خارج از مرزهای کشورمان است.

وی با بیان اینکه نگاه ملت‌های مختلف به کشورمان است، گفت: اساتید دانشگاهی می‌توانند نقش مؤثری را در پیشبرد اهداف نظام اسلامی به ویژه در بخش سازندگی و اقتصاد کشور ایفا کنند.

احسان‌دوست تصریح کرد: گفتمان‌سازی مطالبات مردمی و پیگیری منویات رهبر انقلاب یکی دیگر از وظایف مهم این سازمان و اساتید دانشگاهی به شمار می‌رود.

وی گفت: استان اصفهان با دارا بودن حدود ۱۷۰ مرکز آموزش عالی دارد می‌توان جمعیتی ۱۲ هزارنفری را از اساتید دانشگاهی در قالب بسیج اساتید جمع کند اما با تلاش‌هایی صورت گرفته تا کنون ۳ هزار استاد بسیجی به عضویت این سازمان در سراسر استان درآمده‌اند.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان افزود: البته ما معتقد هستیم که بسیاری از اساتید دانشگاهی ما تفکر بسیجی دارند و دغدغه‌های نظامی اسلامی را پیگیری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: فرماندهی حوزه جنگ نرم، فعالیت در عرصه عملی جنگ نرم در عرصه‌های سیاسی، رسانه و فرهنگی، ایجاد حلقه‌های علمی و تشکیل یک فرآیند عملی و تربیت دانشجویان هم‌طراز انقلاب اسلامی از جمله اقدامات اساتید بسیجی استان اصفهان به شمار می‌رود.

احسان‌دوست تصریح کرد: حلقه‌های علمی تربیت شده توسط اساتید بسیجی استان اصفهان به بخش صنعت پیوند داده شده‌اند تا آسیب‌های این حوزه را شناسایی شود و رکود موجود در صنعت برطرف شود.

وی گفت: با کمک رؤسای دانشگاه‌ها برای ایجاد کانون‌های بسیج اساتید در دانشگاه‌ها و عبور از بسیج ۲۰ میلیونی به بسیج ده‌ها میلیونی تلاش می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان تصریح کرد: اساتید بسیجی استان اصفهان در حوزه اقتصاد مقاومتی، تمدن نوین اسلامی، مدیریت جهادی و برگزاری نشست‌های بصیرتی بسیار فعال هستند و امروز نیز با برگزاری این کارگاه امیدوار هستیم تا حرکت جدیدی در حوزه فرهنگی ایجاد کنیم.

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق