سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
نبض بازار؛
 دلار بی سر و صدا گران می‌شود   

علی‌رغم ادعای دولت روحانی مبنی بر ثبات در بازار ارز، این روزها نرخ دلار آرام و بی‌سر و صدا رو به افزایش است.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام ، دیروز هر دلار آمریکا با ۲۵ تومان افزایش نسبت به روز یکشنبه ۳ هزار و ۵۳۵ تومان در بازارهای غیررسمی معامله شد.

 

این روند افزایشی نشان می‌دهد که دلار به دنبال نرخ‌های بالاتری همچون ۳ هزار و ۶۰۰ تومان در آینده نزدیک است.
در این میان حتی برخی ناظران بازار معتقدند: سیاست دولت روحانی این است که دلار در بازه زمانی نه چندان طولانی به نرخ‌هایی همچون ۴ هزار تومان و بلکه بیشتر برسد.
چندی پیش یک مؤسسه پژوهشی وابسته به مسعود نیلی مشاور رئیس جمهور روحانی پیشنهاد کرده بود نرخ ارز را گران کنند، این پیشنهادات دولتی در حالی است که حامیان توافق هسته‌ای مدعی بودند با این توافق قیمت دلار کاهش یافته و ارزش پول ملی کشور افزایش می‌یابد ولی اتفاقات جاری بازار ارز دروغ بودن این ادعاها را به خوبی ثابت کرده است.
بنابر این گزارش، دیروز همچنین قیمت سایر ارزها مثل یورو و پوند با ۳۵ و ۱۰ تومان افزایش به ترتیب ۳ هزار و ۸۶۵ و ۵ هزار و ۳۴۰ تومان معامله شد.
قابل ذکر است دیروز همچنین بازار سکه نیز با افزایش روبرو بود، به طوری که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۶ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش ۹۱۶ هزار تومان به فروش رسید.

 

طبق این گزارش، دیروز سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۵ هزار تومان افزایش، نیم سکه ۲ هزار تومان، ربع سکه ۲ هزار تومان و سکه گرمی نیز هزار تومان افزایش داشت که به ترتیب ۹۱۴، ۴۶۲، ۲۴۷ و ۱۶۶ هزار تومان معامله شد.
به گفته برخی از صرافان بازار سکه و ارز، دیروز اکثر مراجعه‌کنندگان به بازار به دلیل نوسانات قیمت تماشاچی بودند و فقط قیمت می‌پرسیدند.
این در حالی است که به گفته دولتمردان بعد از تصویب برجام قرار بود قیمت‌ها سیر نزولی داشته باشد تا مردم با آسودگی بیشتر زندگی خود را مدیریت کنند.
برخی از شهروندان در تماس‌های جداگانه از افزایش قیمت‌ها گله‌مند هستند، به طوری که نمی‌توانند حتی برای فردای زندگی خود برنامه‌ریزی کنند.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز