سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶

توزیع 30 هزار دوز واکسن آنفلوآنزا در اصفهان/ مردم برای واکسن فعلا به داروخانه‌ها مراجعه نکنند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا در استان گفت: توزیع واکسن آنفلوآنزا برای عموم آغاز نشده است و مانند سال‌های قبل، واکسن آنفلوآنزا در اختیار معاونت بهداشتی قرار گرفته و از طریق سیستم بهداشتی در اختیار بیمارستان‌ها برای گروه‌های پر خطر و بیمارانی که دارای شرایط تزریق واکسن را دارند به صورت رایگان قرار خواهد گرفت.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، آرش نجیمی با بیان عدم وجود واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌ها گفت: مراجعه حضوری به داروخانه برای دریافت واکسن انجام نشود، چرا که این واکسن در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت برای بیماران پر خطر و زنان باردار است.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا در استان اظهار داشت: توزیع واکسن آنفلوآنزا برای عموم آغاز نشده است و مانند سال‌های قبل، واکسن آنفلوآنزا در اختیار معاونت بهداشتی قرار گرفته و از طریق سیستم بهداشتی در اختیار بیمارستان‌ها برای گروه‌های پر خطر و بیمارانی که دارای شرایط  تزریق واکسن را دارند به صورت رایگان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برای خانم‌های باردار نیز تدابیری اندیشیده شده گفت: با توجه به ثبت اسامی خانم‌های باردار در سامانه سیب، این واکسن به شبکه‌های بهداشت و درمان ارسال می‌شود و در تماس با آنها تزریق واکسن صورت می‌گیرد.

نجیمی با اشاره بر اینکه دوز واکسن ارسالی محدود می‌باشد تاکید کرد: لذا هیچ گونه مراجعه افراد به داروخانه برای دریافت واکسن نیاز نیست.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: در مرحله بعد با واردات جدید واکسن، وزارت بهداشت واکسن را در اختیار معاونت غذا و دارو قرار می‌دهد و سپس معاونت غذا و دارو  واکسن موجود را برای داروخانه‌ها ارسال و سپس داروخانه‌ها بر اساس اطلاعات سامانه سیب و شناسایی افرادی که ویژگی‌های مورد نظر را برای تزریق واکسن آنفلوآنزا دارند اقدام به توزیع واکسن می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند منتظر باشند بعد از ارسال واکسن آنفلوآنزا به داروخانه‌ها و نحوه پروتکل فرایند ارائه آن برای دریافت، آن را دریافت کنند.

۳۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در اصفهان توزیع می شود

نجیمی گفت: توزیع واکسن آنفلوانزا برای گروه‌های خاص از فردا در اصفهان آغاز می‌شود و در مرحله نخست سهم استان اصفهان ۳۰ هزار دوز خواهد بود که ۲۷ هزار دوز سهم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مابقی سهم دانشگاه علوم پزشکی کاشان می باشد.

سخنگوی دانشگاه با بیان اینکه در مرحله نخست واکسن آنفلوانزا در مراکز بهداشت و بیمارستانها و گروه‌های پرخطر و مادران باردار به صورت رایگان توزیع می‌شود، تصریح کرد: در گام‌های بعدی توزیع واکسن در داروخانه‌های استان اصفهان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715