شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱

معاون اقتصادی استانداری اصفهان خبرداد:

تاسیس دفتر بهبود کسب و کار در اصفهان/حذف مقررات زائد اقتصادی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: با تاسیس دفتر بهبود فضای کسب و کار در اصفهان اقدامات جدی برای رفع ایرادات موجود در فضای اقتصادی استان اصفهان انجام شود.

به گزارش ندای اصفهان،سید حسن قاضی عسگر با اشاره به برگزاری جلسه راهکارهای بهبود فضای کسب و کار در استان اصفهان اظهار داشت: با بررسی شاخص‌های بهبود کسب و کار مقرر شد اقدامات جدی با رفع ایرادات موجود در فضای کسب و کار استان اصفهان انجام شود.

وی افزود: متولی بهبود شاخص‌های کسب و کار در استان اصفهان اداره اقتصاد و دارایی است و مقرر شد دفتری تحت عنوان «بهبود کسب و کار» در اداره اقتصاد و دارایی استان اصفهان دایر شود که وظیفه این دفتر بهبود شاخص‌های کسب و کار در استان اصفهان است.

معاون اقتصادی استانداری با اشاره به شکل گیری هیأت مقررات زدایی در وزارت اقتصاد بیان داشت: متناظر با این اقدام در سطح کلان، مقررات زائد در استان اصفهان هم جمع آوری و به هیأت مقررات زدایی اعلام می‌شود تا در راستای اصلاح و حذف این قوانین اقدام شود.

وی به سامانه G4B با عنوان پنجره واحد مجوزهای کشور هم گریزی زد و افزود: افتتاح ۰پ نجره واحد مجوزها به صورت پایلوت در استان اصفهان برگزار شد و در هفته آینده به طور رسمی راه اندازی می‌شود.

قاضی عسگر گفت: از سوی دیگر پنجره واحد فیزیکی هم در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان راه اندازی شده تا در اخذ مجوز جهت ایجاد شرکت‌هایی با مسئولیت محدود مؤثر واقع شود.

وی به تشکیل کارگروه بهبود مستمر کسب و کار در استانداری اصفهان هم اشاره‌ای کرد و گفت: کمیته کارشناسی شورای گفتگو با حضور مسئولان اداره‌های اقتصاد و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ریاست کمیسیون بهبودمستمر محیط کسب و کار اتاق بازرگانی، رئیس دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری، نماینده خانه صنعت و معدن و کمیته کارشناسی شورای گفتگو تشکیل می‌شود تا شاخص‌های بومی برای ارزیابی مستمر کسب و کار احصاء شود و تحولی در این زمینه در استان اصفهان پدید آید که با نظرات شهروندان تحولی عظیم در رونق کسب و کار حاصل شود.

وی یکی از نمونه‌های خوب بهبود کسب و کار را در زمینه کشاورزی برشمرد و تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان به همراه نظام مهندسی کشاورزی اخذ مجوزهای مربوط به کشاورزی را تسهیل کرده اند که می‌توان به کاهش زمان تأسیس گلخانه به ۷۲ ساعت اشاره کرد که رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داده است و امیدواریم با رفع موانع موجود، فضای کسب و کارها بهبود یابد.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715