سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۸

امام جمعه اصفهان:

جنایت‌کاران آل‌سعود اهلیت سرپرسی مرکز وحی الهی را ندارند/ هرگز زیر بار تهدید و تحریم نخواهیم رفت

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: امروز دشمنان اسلام با پول خود مسلمانان آن ها را به جان هم انداخته اند و متاسفانه مرکز وحی الهی به دست یک عده جنایت کار افتاده است که اهلیت سرپرستی این مکان را ندارند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حضرت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در تبیین معنای معجزه، آن را عملی دانست که پیامبر الهی برای اثبات رابطه ی خود و خداوند انجام می دهد.

امام جمعه ی اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان در خطبه های نماز جمعه ی این هفته اصفهان با اشاره به حدیثی از معصوم (علیه السلام) افزود: معجزه عملی که انسان از انجام آن عاجز است.

وی ضمن بیان آیات تحدی در قرآن، ادامه داد:  معجزه آن عملی است که نه تنها انسان بلکه اگر همه ی مخلوقات الهی از جنس و انس به هم کمک کنند تا مثل آن را بیاورند توانایی انجام چنین کاری را ندارند.

آیت الله طباطبایی نژاد این ویژگی را نه تنها برای قرآن بلکه برای همه ی معجزات پیامبران و کرامات اولیاء الهی دانست و تصریح کرد: اگر غیر از این باشد دیگر معجزه معنای اثبات رابطه با خداوند را از دست می دهد.

خطیب خطبه های نماز جمعه اصفهان رفتار انسان ها در برای حقیقت پیامبر را بر سه دسته دانست و گفت: دسته اول امثال حضرت علی (ع) و حضرت خدیجه (س) هستند که برای درک حقیقت نیازی به معجزه ندارند.

وی طلب معجزه توسط مردم از پیامبر (ص) را امری طبیعی دانست و ادامه داد: دسته ی دوم آن هایی هستند که برای ایمان خود از پیامبر (ص) معجزه طلب می کنند.

امام جمعه ی اصفهان دسته ی سوم را کسانی دانست که حتی با دیدن معجزه نیز ایمان نمی آورند؛ وی در مورد این افراد تصریح کرد: خود قرآن نیز با آن همه عظمت همه را هدایت نمی کند بلکه هدایت مختص متقین است.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به تفاسیر در این مورد، متقین را افرادی خواند که استعداد تقوا را از دست نداده اند و در مقابل کسی که قلبش از گناه سیاه شده باشد استعداد هدایت را از دست خواهد داد.

وی با اشاره به ابدی بودن معجزه پیامبر (ص) یعنی قرآن، به ضرورت توجه به این معجزه الهی اشاره و تاکید کرد: توجه به قرآن راه نجات مسلمانان است و باید بیش از پیش در تبیین و ترویج قرآن تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در استان ترک گناه را عامل کشیده شدن انسان به سمت خوبی ها معرفی کرد و با بیان حدیثی از حضرت علی (ع) دوری از سیئات را مهم تر از کسب حسنات دانست.

وی در ادامه ۱۸ اردیبهشت ماه، روز جهانی سلیب سرخ جهانی و هلال احمر را یاد آور شد و خاطرنشان کرد: جمعیت شیر و خورشید در زمان طاغوت در مواقع حوادث غیر مترقبه فعال می شد اما امروز به کمک جوانان داوطلب علاقه مند، وسعت کمک های هلال احمر به روستاهای دور افتاده نیز رسیده است.

آیت الله طباطبایی نژاد به شیوع بیماری قند در جامعه ایرانی اشاره کرد و افزود: آگاهی بخشی جمعیت هلال احمر در خصوص این بیماری که به سرطان خاموش معروف است در میان جوامع محروم خوب بوده است و جا دارد خیران عزیز هم در این بخش که بودجه ی دولتی قابل توجهی ندارد، کمک کنند.

وی به جمعیت بیش از ۲۰۰۰ نفری پزشکان بسیجی اصفهان اشاره و تاکید کرد: چه خوب است این عزیزان متعهد به پاس عزت و علمی که خداوند به آن ها عطا کرده است حداقل هفته ای یک مرتبه به صورت گروهی برای خدمت رسانی به مناطق روستایی و محرومان همت کنند.

آیت الله طباطبایی نژاد همچنین به دیگر مناسبت ۱۸ اردیبهشت ماه، سالروز لغو رسمی قانون کاپیتولاسیون در ایران اشاره کرد و افزود: گرچه به محض پیروزی انقلاب این قانون ظالمانه لغو شد اما جا دارد سالروز لغو رسمی این قانون که عزت ملت را خدشه دار کرد و باعث ذلت بود، تبریک گفت.

امام جمعه اصفهان با اشاره به نزدیکی ۲۵ رجب سالروز شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) یکی از علت های احتمالی زندانی شدن ایشان را تعداد طرف داران زیاد ایشان مخصوصا در میان افراد اداره های حکومتی آن زمان دانست و افزود: حضرت با همین روش جان و مال بسیاری از شیعیان و حتی در ایران را حفظ می کردند.

آیت الله طباطبایی نژاد یکی از جهات احتمالی دیگر این موضوع را ترس حکومت وقت از ایشان عنوان و تصریح کرد: به واسطه ی برخی ویژگی های حضرت (ع) این فکر در میان برخی و از جمله شیعیان هفت امامی وجود داشت که ایشان همان امام زمان (ع) هستند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش پایانی صحبت های خود به جنایات آل سعود و آل خلیفه در یمن اشاره کرد و گفت: کار آل سعود همان کار داعش و تکفیری ها و طالبان است.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام امروز با پول خود مسلمانان آن ها را به جان هم انداخته اند؛ به راستی صحنه های بیرون آوردن کودکان بی گناه از زیر آوار بسیار ناراحت کننده است و دل هر کسی را به درد می آورد.

امام جمعه اصفهان افزود: متاسفانه امروز مرکز وحی الهی به دست یک عده جنایت کار افتاده است که اهلیت سرپرستی این مکان را ندارند.

آیت الله طباطبایی نژاد در پایان با اشاره کوتاه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار معلمان، گفت: دشمن بداند ما هیچ گاه زیر بار تهدید و تحریم نخواهیم رفت و کلام رهبر انقلاب مبنی بر اینکه مذاکره زیر بار تهدید و تحقیر را نمی پذیریم همان درس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق