جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

قدرت الله ایزدی:

هنرمندان پایتخت نمی گذارند هنرمندان اصفهان برتر شوند/ اولین فیلم سینمایی در اصفهان تولید شد

برخی از هنرمندان پایتخت نمی گذارند هنرمندان اصفهانی پیشرفت کنند. همه هنرمندان اصفهان باید به خودشان بها بدهند و بدانند که می توانند با تهرانی ها مقابله کنند و خودشان را در عرصه هنری بالا بکشند.

به گزارش ندای اصفهان ، تهیه کننده فیلم سینمایی «بازگشت لوک خوش شانس» در اصفهان با بیان اینکه تولید این کار با نام مقدس حضرت ابوالفضل (ع) آغاز شده است، اظهار داشت: از این مقام شامخ استمداد طلبیدیم تا کار را به نحو احسن انجام دهیم.

محمد علی بکتاشیان در نشست خبری که با حضور عوامل فیلم و اصحاب رسانه در خانه هنرمندان برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: سرمایه گذاران و عوامل اجرایی دست به دست هم دادند و یک اثر شایسته از اصفهان تولید کردند.

وی ادامه داد: این اثر حاصل تلاش گروهی از هنرمندان سینمایی است که در صدا و سیما مشغول به کار نبودند و کاری مستقل را ارائه دادند.

تهیه کننده فیلم سینمایی بازگشت لوک خوش شانس با بیان اینکه این فیلم با مشارکت بخش خصوصی تولید شده است تصریح کرد: در این اثر سلیقه مخاطبان نوجوانان تا سالمند در نظر گرفته شده است.

بکتاشیان با اشاره به اینکه ما در نظر داشتیم تا این اثر را برای اکران در بخش های صدا و سیما نیز ارائه دهیم، خاطر نشان کرد: شبکه دو در ابتدا با طرح سریال موافقت کرد اما هنگام پایان تولید عنوان کردند که ما بودجه ای برای اجرا نداریم.

وی گفت: این اثر حاصل کار هنری هنرمندان اصفهانی و تهرانی است که در استودیوم سینمایی اصفهان تولید شده است.

تهیه کننده فیلم سینمایی بازگشت لوک خوش شانس اضافه کرد: برای تولید این فیلم ۲۰ نفر سرمایه گذار وارد کار شدند که ۱۵ نفر از انها شاغل و مابقی از عوامل فیلم بودند.

وی ادامه داد: این اولین مجموعه ای است که عوامل پروژه و سرمایه گذاران بخش خصوصی به اتفاق یکدیگر تولید کرده اند.

بکتاشیان اذعان داشت: این فیلم هم اکنون در شهرهای رشت، انزلی و فولاد شهر در حال اکران است.

مسعود کچویی سازنده استودیو شهر اصفهان با بیان اینکه هنرمندان در حدود ۸ ماه در این استودیو مشغول فعالیت بودند، اظهار داشت: این استودیو با ۴۲۵ متر مربع و ارتفاع ۵/۷ متر مربع و یک استودیو کوچک ۵۰۰ متری آماده ارائه برای ساخت فیلم هایی است که قرار است در اصفهان تولید شود.

وی ادامه داد: با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان این مکان ساخته شده است.

کچویی با بیان اینکه شاید در اصفهان مکانی برای تولید آثار هنری سینمایی در این حجم و اندازه وجود نداشته باشد، تصریح کرد: در این مکان همنوازی سازهای کوبه ای، تله تئاتر و برنامه های دیگری انجام می شود.

وی از خبرنگاران و اصحاب رسانه درخواست کرد تا از این مکان بازدید کنند.

در ادامه این نشست امیر اسلامی مدیر صدابرداری با بیان اینکه فیلم بازگشت لوک خوش شانس اثری ارزنده است، اظهار داشت: بسیار خوشحال شدم که پوستر این فیلم را در جایجای تهران دیدم و خرسند شدم از اینکه کاری در اصفهان به این زیبایی به بار نشسته است.

وی ادامه داد: اکنون بستر آن فراهم شده است تا آثار بیشتری در اصفهان به روی پرده سینما برود و این اثر می تواند الگویی برای کارهای دیگر باشد.

اسلامی با اشاره به اینکه در اصفهان عوامل و تکنسین های خوبی وجود دارد، تاکید کرد: ما باید ثابت کنیم که هنرمندان اصفهانی می توانند جزء بهترین ها باشند و می تواند در این شهر آثار خوبی را خلق کنند.

مدیر صدابرداری با بیان اینکه این فیلم اولین فیلم مستقل اصفهان است، اذعان داشت: از مسوولان درخواست می شود تا مجوز در اختیار هنرمندان قرار دهند تا با ارائه برخی از فیلم های بسیار خوب بار دیگر اصفهان زیبا را به شهرهای دیگر از بعد هنری معرفی کنند.

وی یکی از عوامل موفقیت این فیلم را هبستگی عوامل دانست و افزود: اصفهان پتانسیل خوبی به لحاظ تخصص، سرمایه گذاری و بازگشت لوکیشن ها دارد. برخی از عواما هنری بسیار عالی هستند و شایسته نیست که در حقشان اجحاف شود و مورد بی توجهی قرار بگیرند.

در ادامه این نشست محمدی مدیر تولید این فیلم تصریح کرد: باید در اصفهان زمینی برای تولید فیلم ها و بازگشت لوکیشن ها اختصاص داده شود تا هنرمندان اصفهانی از این لحاظ در مضیقه نباشند.

وی اضافه کرد: در اصفهان وجود یک دکور مطلوب و ایده آل ضروری است و ای کاش مسوولان فضایی را برای این کار در نظر بگیرند تا برای تولید فیلم ها جذب حداکثری داشته باشیم.

در ادامه حمید محمدی مدیر تولید فیلم سینمایی بازگشت لوک خوش شانس گفت: بخشی از سرمایه گذاری این فیلم به عهده من بوده است و من به عنوان مجری طرح این کار را انجام داده ام.

وی با بیان اینکه ۴۰ روز با این پروژه درگیر بوده ایم، اظهار داشت: ۱۵۰ تا ۱۸۰ نفر از عوامل در بیرون از شهر در یک فضای بیابانی با شرایط و امکانات محدود توانستند اولین فیلم سینمایی اصفهان را به روی پرده نقره ای سینما بنشانند.

محمدی بیان کرد: فیلمی که تولید شد با تلاش و زحمت جمعی هنرمندان به بار نشست.

وی با اشاره به گریم بسیار خوب این فیلم بر روی عوامل بیان کرد: رضا سعیدی گریمور خوب این فیلم ساکن شیراز هستند و جا دارد که از ایشان تشکر و قدر دانی شود.

در ادامه مجید کاشی فروشان کارگردان این فیلم با بیان اینکه ۴۵۰ میلیون تومان برای این فیلم هزینه شده استف اظهار داشت: امید است که که با تبلیغات درست این هزینه به عوامل برگردد چراکه بسیاری از عوامل از سرمایه گذاران این فیلم بودند.

وی ادامه داد: با این حجم کار و با این تعداد بازیگر تولید این فیلم اثری بی نظیر است.

کاشی فروشان با بیان اینکه این فیلم اکنون در شهر رشت به مدت دو روز یک میلیون و نیم فروش داشته است، بیان کرد: طبق نظر سنجی های به عمل آمده از مردم رشت ۹۰ درصد مخاطبان از فیلم راضی بودند و امید با اکران در تمامی شهرهای ایران به فروش خوبی دست پیدا کنیم.

کارگردان بازگشت بازگشت لوک خوش شانس تصریح کرد: این فیلم ۱۲۰ بازیگر داشته و در ۲۰ آبان ماه در سینمای ساحل و سپاهان به روی پرده می رود.

وی تاکید کرد: اصفهان ظرفیت این را دارد که به بزگترین قطب سینمایی کشور تبدیل شود و این موضوع عملی نمی شود مگر به همت همه هنرمندان و سرمایه گذاران هنری که در این عرصه وارد شوند و نشان دهند که می توانند از پایتخت نشین ها پیشی بگیرند.

در این نشست برخی از بازیگران و عوامل فیلم حضور داشتند.

قدرت الله ایزدی یکی از بازیگران این فیلم در پاسخ به خبرنگار هنر ما مبنی بر اینکه چه خاصیتی در چهره و فرم صورت شما وجو دارد که از شما یک طناز هنری ساخته است، با بیان طنز خاطر نشان کرد: این مهارت والدین من بوده است که چنین فرزندی به وجود آورده اند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد: برخی از هنرمندان پایتخت نمی گذارند هنرمندان اصفهانی پیشرفت کنند. همه هنرمندان اصفهان باید به خودشان بها بدهند و بدانند که می توانند با تهرانی ها مقابله کنند و خودشان را در عرصه هنری بالا بکشند.

وی در پایان گفت: دوشنبه ۱۸ آبان ماه همسر هنرمند گرامی محمد رضا نریمانی که پس از سال ها از بیماری سرطان رنج می برد درگذشت.

گفتنی است: قدرت الله یزدی که به رشید معروف شده است در پایان این مراسم با بیان طنز لبخند را به چهره حاضران نشاند.

انتهای پیام/

منبع : صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق