چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰

اقدامات اساسی فولادساز اصفهانی برای حمایت از سهامداران

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه اعلام گفت: این شرکت در راستای سیاست‌های دولت و تاکید رئیس هیات عامل ایمیدرو برای حمایت از سهامداران و شرکت‌های سرمایه‌پذیر، روز گذشته ۲ اقدام مهم انجام داد.

به گزارش ندای اصفهان،به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، غلامرضا طاهری با بیان این که فولاد مبارکه در راستای سیاست‌های دولت و تأکید رئیس هیأت عامل ایمیدرو برای حمایت از سهامداران و شرکت‌های سرمایه‌پذیر، روز گذشته ۲ اقدام مهم انجام داد، اظهار داشت: با توجه به روند منفی هیجانی ایجاد شده در بورس طی هفته‌های اخیر –که منجر به ایجاد فضای نامطمئن در جامعه سهامداران حقیقی و درنتیجه، خروج نقدینگی از این بازار شده است- شرکت فولاد مبارکه نسبت به حمایت از سهام‌داران خود و شرکت‌های سرمایه پذیر اقدام کرد.

وی افزود: در نخستین اقدام، با توجه به صدور مجوز خرید سهام خزانه، پیگیری برای دریافت مصوبه از هیأت‌مدیره شرکت، توسط معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در دستور کار قرار گرفت و این موضوع بر اساس دستورالعمل افشای اطلاعات با اهمیت، طی اعلامیه شفاف‌سازی در سامانه کدال، اطلاع‌رسانی شد.

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه با اشاره به اقدام دیگر این شرکت برای حمایت از بازار سرمایه تصریح کرد: حمایت از سهام شرکت‌های موجود در پرتفوی شرکت فولاد مبارکه (سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، فولاد هرمزگان و سرمایه‌گذاری توکا فولاد) به فراخور فضای حاکم بر آن‌ها، گام دیگر حمایتی بود.

وی افزود: این شرکت ضمن همراهی هوشمندانه و مقتدرانه با خریداران سهام این شرکت‌ها، برای ایجاد آرامش در فضای معاملاتی سهام شرکت‌های مذکور و رفع نگرانی جامعه سهامداران تلاش کرد.

طاهری با اشاره به نتایج حاصل از اقدامات حمایتی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: انتشار خبر مربوط به پیگیری مجوز خرید سهام خزانه در بازار، سبب تقویت جو اعتماد و ایجاد فضای خوش‌بینی و در نتیجه افزایش تقاضای خرید سهام شرکت فولاد مبارکه در قیمت‌های منفی روز جاری شد. این موضوع در نهایت منجر به ثبت قیمت سهام شرکت در درصدهای مثبت شد.

وی ادامه داد: با تغییر روند ایجاد شده در سهام سایر شرکت‌های معدنی و فولادی همه شرکت‌های پرتفوی گروه فولاد مبارکه در کنار سهام این شرکت، روز قبل را سبزپوش به پایان رساندند.

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه با اشاره به پیشنهاد تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری مشترک گفت: در کنار اقدامات یاد شده، اجرای پیشنهاد ایمیدرو مبنی بر تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی با سرمایه ۳۰۰ هزار میلیارد ریالی، حمایت‌های بیشتر از سهامداران را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715