جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹

چگونه داعش در یک روز سر 2 هزار جوان عراقی را برید؟/ فاجعه ای که حاج قاسم جلوی آن را گرفت

داعش هنگام ورود به هر کشوری رعب و وحشتی را در کشورها ایجاد می کرد که در جاده های سرویه مردم زیادی را خود جاده ها می کشت، داعش زمانی که در عراق وارد شد پایگاه نظامی اسپایکر در شمال تکریت را اشغال کرد و تعداد قابل توجهی که گفته می شود حدود دو هزار نفر در این جنایت به شهادت رسیدند.

به گزارش ندای اصفهان،حکومت اسلامی عراق و شام با نام اختصاری داعش یک گروه ترویستی تکفیری بود که پیرو آموزه های وهابیت است. این گروه از ژوئیهٔ ۲۰۱۴ ادعای خلافت جهانی کرد و خود را حکومت اسلامی نامید و به رهبری ابوبکر البغدادی از مجاهدین سلفی جداشده از شبکهٔ القاعده تأسیس شده و با دولت‌های عراق، سوریه و مردم این کشورها وارد جنگ شد.

سال ۲۰۱۴ این گروه وارد دانشگاه هوایی تکریت عراق شد و تعداد زیادی از جوان سنی و شیعه عراقی را قتل عام کرد و عده زیادی را لب دجله گردن زد بطوری که رنگ آب دجله قرمز شده بود؛ گروه تکفیری داعش در بیانیه ای در خصوص این جنایت اعلام کرد که هزار و 700 نفر از دانشجویان دانشکده نیروی هوایی را در تکریت اعدام کرده است.

سرانجام در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۱۷ فرمانده نیروی قدس سپاه سردار قاسم سلیمانی در پیامی به محضر مقام معظم رهبری با اعلام پایان سیطره شجره خبیثه داعش، رهبری حکیمانه ایشان و پایداری ملت، دولت، ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه و مجاهدین و شهدای مدافع حرم از دیگر کشورهای اسلامی را عامل پیروزی جبهه مقاومت دانست.

با محمود معلمی کارشناس مسائل بین الملل در این زمینه به گفت و گو پرداختیم.

صاحب نیوز: در خصوص اسپایکر جنایت بزرگ قرن، توضیح دهید.

معلمی: داعش هنگام ورود به هر کشوری رعب و وحشتی را در کشورها ایجاد می کرد که در جاده های سرویه مردم زیادی را خود جاده ها می کشت، داعش زمانی که در عراق وارد شد پایگاه نظامی اسپایکر در شمال تکریت را اشغال کرد و تعداد قابل توجهی که گفته می شود حدود دو هزار نفر در این جنایت به شهادت رسیدند.

طیق فیلم های منتشر شده بخشی از این دانشجویان خواب بودند که ان را دستگیر و به بیابان های اطراف آوردند و به ترتیب آن ها روی زمین دراز کش کردند و همه را با گلوله های که به سر آن ها زدند به شهادت رساندند و در گورهای دسته جمعی دفع شدند.

به نظر شما چرا مردم جهان از این جنایت خبر ندارد؟

متأسفانه این جنایت به دلیل استعمار خبری، گسترش پیدا نکرد و تصاویری که معدودی که از این جنایت منتشر شد.

در خصوص دیگر جنایت های داعش بگویید.

کشتن، ربودن و اینگونه جنایت ها برای داعش یک روند عادی و طبیعی بود و همه شهرها و کشورهایی که اشغال کرده بودن، جنایت های مختلفی انجام داده بود؛ سر سفره غذا و یا حتی افطار به خانه مردم حمله و خون فرزندشان را در غذای آن ها ریختند و پدر و مادر را مجبور به خوردن غذا کردند.

جنایت هایی ماننده خون ریزی و خون خوردن برای داعش یک بازیچه و سرگرمی بود.

غیر از این جنایت داعش تروریست در عراق، صدها نفر دیگر از ارتشیان و مردم عراق را به همین نحو به شهادت رساندند.

داعش هماهنگونه که اکنون در افغانستان این جنایت ها را انجام می دهد در هر کشور دیگر هم که ورود می کرد، چنین جنایت هایی انجام می داد.

حضور حاج قاسم سلیمانی درعراق و سوریه و ترس داعشی ها از ایشان را توضیح دهید.

نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رعب و وحشتی در دل داعشیان ایجاد می کرد.

زمانی که داعش وارد کردستان عراق شد و مسئولان دولت خود مختار کردستان عراق حتی از امریکایی ها و کشورهای اروپایی کمک خواستند و آن ها کمک نکردند.

زمانی که مسئولان کردستان از حاج قاسم کمک خواستند و فقط مطرح شد که سردار سلیمانی وارد کردستان شده است، داعشی ها از کرستان عقب نشینی کردند؛ نام شهید سیلمانی رعب و وحشت در دل داعشیان می انداخت.

تصمیم داعش در عراق نزدیک شدن به مرزهای ایران بود؛ سردار قاسم سلیمانی آن ها را تهدید کرد که اگر 40 کیلومتر به مرز ایران نزدیک شدید شما را نابود خواهیم کرد و آن ها زمانی که این تهدید را دیدند قبل از مرزهای ایران زمین گیر شدند.

نظر شما نسبت به هدف های داعش چیست؟

قطعا هدف اصلی داعش جمهوری اسلامی ایران بود، امریکایی ها به همراهی غربی ها و کمک دولت های مرتجع منطقه، داعش را سازمندی و تجهیز می کردند.

هدف اصلی این بود که رأس جبهه مقاومت که جمهوری اسلامی ایران است را بزنند؛ از سوریه شروع کردند.

نظر شما نسبت به حرکت های جدید منطقه چیست؟

اکنون می خواهند این حرکت را از لبنان شروع کنند؛ مکرون، رئیس جمهور فرانسه مدتی قبل در لبان گفت که باید آرایش سیاسی تغییر کند و به نظر من این ها می خواهند حرکتی را مانند داعش اینبار از لبان آغاز کنند.

شهادت حاج قاسم سیلمانی تاثیر در روند جبهه مقاومت دارد؟

حاج قاسم به شهادت رسید اما جبهه مقاومت آنقدر قوی شده است که با همراهی سردار قاآنی و دیگران فرمانده در برابر امثال طرح هایی مانند داعش می ایستند؛ داعش اکنون از نظر فعالیت و محیط عملیات نابود شده است و برخی اوقات حرکت هایی ایذایی را انجام می دهد.

نکته آخر؟

نه تنها مردم ایران بلکه مردم کشورهایی منطقه به سردار شهید عزیز، قاسم سلیمانی مدیون هستند که آن ها را تروریست هایی مانند داعش نجات داد و به همین دلیل مردم منطقه خاورمیانه مدیون ایشان هستند.

گفت و گو از محمدرضا باقری

انتهای پیام/

منبع:صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715