سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹

“خطِ خون” در گذر چهارباغ

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان هدف از برپایی نمایشگاه "خط خون" با موضوع محرم در گذر فرهنگی چهارباغ را ارائه آموزش‌های غیرمستقیم به شهروندان در قالبی حرفه‌ای و هنرمندانه دانست.

به گزارش ندای اصفهان، محمد عیدی معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت:هدف نمایشگاه “خطِ خون” که با موضوع محرم در گذر فرهنگی چهارباغ برگزار شده ،  آموزش غیرمستقیم در قالبی هنرمندانه است.سیر نمایشگاهی “خطِ خون” شامل تابلو‌های گرافیکی، اجرای تعزیه و پرفورمنس و پخش زنده رادیو با موضوع عاشورا تا ۲۵ شهریورماه در گذر فرهنگی چهارباغ حد فاصل میدان امام حسین (ع) تا میدان انقلاب برپا است.

او اظهار داشت: نمایشگاه خط خون برنامه‌ای ترکیبی و تلفیقی و عرصه‌محور است که از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، مدیریت طرح عالی چهارباغ و حوزه هنری اصفهان برپا شده است.

معاون فرهنگی شهردار افزود: این نمایشگاه به طول هزار و ۱۰۰ متر شامل ۸۰ سازه نمایشگاهی و یک گالری شامل ۱۷۰ تابلو گرافیکی است که منتخبی از آثار جشنواره دوسالانه گرافیک حوزه هنری بوده که ۲۰۰ نفر از هنرمندان، مجریان و عوامل دیگر نیز در آن به اجرای برنامه می‌پردازند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: هدف اصلی برنامه‌های تلفیقی عرصه‌محور این است که به استقبال مخاطبان خود برود و با استفاده از آموزش‌های غیرمستقیم و در قالب‌های حرفه‌ای و هنرمندانه به انتقال معنا به آنها، اقدام کند.

عیدی تصریح کرد: بازدیدکنندگان در مسیر بازدید از این نمایشگاه با نماد‌های عاشورایی نیز روبه‌رو شده و صحنه‌هایی از عاشورا به صورت تعزیه یا اجرای تک‌نفره به نمایش درمی آید تا مفاهیم عاشورایی را به مخاطب منتقل و در او حس معنوی ایجاد کند.

او  بیان کرد: مهم‌ترین تأثیر چنین نمایشگاهی این است که توانستیم یکی از مهم‌ترین رخداد‌های تاریخ اسلام را که در نظام باور ما ایرانیان تأثیر بسیار شگرفی داشته است در یک فضای باز شهری و مرکز رویداد بازتولید کنیم.

معاون فرهنگی شهردار همچنین افزود: تلاش کردیم در جهت اشاعه مفاهیمی مانند فداکاری، ایثار و شهادت که در قیام حضرت اباعبداله الحسین (ع) بسیار مشهود است، ویژه‌برنامه‌هایی برای این ایام طراحی کنیم که در قالب پخش برنامه رادیویی در چهارباغ به اجرا درآمده است.

عیدی بیان کرد: امیدوارم بتوانیم اتفاقاتی که جنبه معنابخشی به زندگی ما دارند و می‌توانند فرآیند جامعه‌پذیری و فرهنگ‌پذیری را در شهروندان تقویت کنند، در قالب‌های جدیدتر و امروزی‌تر و متناسب با نظام باور‌های دینی جامعه به مردم عرضه کنیم تا شهروندان با نگرش‌های متنوع و متکثر ارتباط خوبی با این موضوعات پیدا کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715