دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۶

انهدام سایت های موشک های آمریکایی پاتریوت در پایگاه اَلسِّلِیِّلْ عربستان توسط یمن

سایت های موشک های آمریکایی پاتریوت در پایگاه اَلسِّلِیِّلْ در استان ریاض عربستان بر اثر اصابت دومین موشک اسکاد یمنی که دوشنبه هشتم تیرماه شلیک شد کاملا منهدم شده است.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از یمن ستریت سایت های موشک های آمریکایی پاتریوت در پایگاه اَلسِّلِیِّلْ در استان ریاض عربستان بر اثر اصابت دومین موشک اسکاد یمنی که دوشنبه هشتم تیرماه شلیک شد کاملا منهدم شده است.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از پایگاه خبری یمن ستریت، پایگاه اَلسِّلِیِّلْ عربستان یک پایگاه نظامی ویژه موشکهای بالستیک و موشکهای پاتریوت است که شماری از نظامیان و کارشناسان آمریکایی بر آن نظارت می کردند.
این پایگاه پس از جنگ آزادسازی کویت و برای محافظت از شهرهای عربستان به ویژه ریاض پایتخت این کشور در برابر حمله موشکهای اسکاد عراقی در دوره صدام حسین احداث شده بود.
پایگاه السلیل در وادی الدواسر در جنوب شرقی ریاض و در منطقه بیابانی قرار دارد که ۶۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع و حدود ۴۰۰ کیلومتر با مرزهای یمن فاصله دارد.
ارتش و کمیته های مردمی یمن توانستند موشک اسکاد kil را ارتقاء دهند و تغییراتی در آن به وجود آورند تا سرعت آن را افزایش دهند و از سرعت موشکهای پاتریوت نیز فراتر رفت. موشک های اسکاد را یمن از کره شمالی خریداری کرده است.
دومین موشک اسکاد یمنی از یک منطقه در یمن شلیک شد که به دلایل امنیتی به اسم آن منطقه اشاره نمی شود. موشک شلیک شده از منطقه البقع در استان صعده عبور کرد و از شمال نجران گذشت و به سوی منطقه السلیل روانه شد.
۱۳ تا ۱۷ فروند موشک پاتریوت برای رهگیری موشک اسکاد یمنی شلیک شد اما سرعت موشک ارتقاء یافته اسکاد kil از سرعت موشکهای پاتریوت بالاتر بود در نتیجه موشک یمنی موفق شد سایتهای موشکهای پاتریوت را منهدم کند. همچنین موشکهای پاتریوت که موشک اسکاد یمنی را تعقیب می کردند باعث شدند انفجارهای بسیار مهیبی در این پایگاه رخ بدهد به همین سبب نیز این پایگاه به شدت تخریب شد.
ارتش یمن در یکی از گزارشهای خود اعلام کرده بود بر اساس اطلاعات نظامی در زمان شلیک موشک اسکاد یمنی شماری از فرماندهان ارشد سعودی و تعدادی از کارشناسان رده بالای آمریکایی در این پایگاه حضور داشتند. این گزارشها حاکی است خسارات سعودی ها بر اثر اصابت این موشک بسیار زیاد بوده است.
گفتنی است پیش از این نیز پایگاه اینترنتی میدل ایست پانوراما اعلام کرده بود دو افسر ارشد سعودی و شماری از افسران عرب و غیر عرب در پی اصابت موشک اسکاد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به این پایگاه ناپدید شده اند که فرمانده پایگاه السلیل یکی از مفقودین است.
منابع ویژه گفته بودند سرتیپ ستاد جارالله بن محمد العلویط فرمانده یگان موشکهای راهبردی و سرتیپ ستاد مساعد بن معیبد الحربی فرمانده پایگاه السلیل به همراه شمار زیادی از افسران عرب و خارجی جزو مفقودین هستند.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز