دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶

امیر سرتیپ علی حدادی سامانی در جمع خبرنگاران؛

امنیت کامل هوایی با اشرافیت اطلاعاتی مرزی و برون مرزی برقرار است

فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با بیان این که دشمنان جرات اقدام مجرمانه در مرزها و حریم هوایی کشور را ندارند، گفت: با اشرافیت اطلاعاتی مرزی و برون مرزی امنیت هوایی کشور تامین می‌شود

به گزارش ندای اصفهان، امیر سرتیپ علی حدادی سامانی روز یکشنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران افزود: تجهیزات نظامی در داخل کشور و بدون وابستگی به خارج در حال تولید است که دانش استفاده از این امکانات نهادینه می‌شود.

وی تقویت بنیه دفاعی کشور را تکلیفی مهم برای نیروهای مسلح برشمرد و اظهارداشت: طراحی و ساخت رادارهای به روز، جنگ افزارها، سامانه‌های جمع آوری اطلاعات، تقویت و به روز رسانی شبکه فرماندهی و کنترل از جمله اقدامات پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تحقق تقویت بنیه دفاعی کشور و همچنین تحقق شعار سال یعنی جهش تولید بوده است.

وی با بیان اینکه آموزش‌های نظامی در پدافندهوایی متناسب با پیشرفت تجهیزات و امکانات ارتقا یافته و به روز شده است، اظهار کرد: تمامی آموزش‌های نظامی و تجهیزاتی برای کارکنان رسمی و وظیفه پدافند هوایی در مراکز آموزشی این نیرو مثل دانشگاه خاتم الانبیا، مرکز آموزشی درجه داری و آموزش کارکنان وظیفه توسط افسران و فرماندهان آموزش داده می‌شود.

به گفته فرمانده منطقه پدافند هوایی منطقه مرکزی شهید نصر اصفهانی در شبکه فرماندهی و کنترل بومی به نقطه عطف رسیده‌ایم و بدون وابستگی به کشورهای دیگر در این عرصه فعالیت انجام می‌گیرد.

وی ادامه ‌داد: دشمنان از پیشرفت نظامی کشور ما با خبر هستند و جرات تخلف و انجام اقدام مجرمانه در مرزها و حریم هوایی کشورمان را ندارند چرا که آن‌ها از قدرت ایران در حفظ امنیت هوایی با مشاهده انجام عملیات و ماموریت‌هایی مثل نشاندن هواپیمای حامل ریگی و هواپیمای حامل نیروی های نظامی آمریکایی آگاه هستند.

وی رصد ۲۴ ساعتی وضعیت امنیت هوایی کشور را از ماموریت‌های اصلی پدافند هوایی بیان‌ کرد و گفت: در هر منطقه از کشور به دلیل ظرفیت‌ها و جایگاه خاص خود، نیاز به مراقبت و کنترل است که این اقدامات در آسمان منطقه مرکزی کشور انجام و کوچکترین خطای عادی خلبانان که موجب تهدیدی برای کشور باشد، تذکر داده می‌شود.

امیر سرتیپ حدادی سامانی با اشاره به وضعیت منطقه و اتفاقات اخیر سیاسی بین المللی گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران در چنین وضعی تقویت بنیه دفاعی، دفاع و بازدارندگی با بکارگیری حداکثر قدرت است.

وی به اقدامات بشردوستانه و خدماتی رسانی پدافندهوایی شهید نصر اصفهانی در شرایط خاص کشور مثل سیل و شیوع بیماری کرونا اشاره ‌کرد و گفت: اقدامات مومنانه با اختصاص نیروی انسانی و ناوگان حمل و نقل به کمیته امداد اصفهان و کمک به نیازمندان انجام شده و خدمات ضدعفونی و ایمن سازی محیط در برابر ویروس کرونا توسط این یگان نظامی صورت گرفته است.

همچنین رییس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با بیان اینکه نیروهای مسلح پشتوانه رهبری، نظام و مردم هستند، افزود: مردم عزیز ایران اسلامی بدانند فرزندانشان در نیروهای مسلح تا پای جان ایستاده تا به امنیت و به ویژه امنیت هوایی این خطه خللی وارد نشود.
حجت الاسلام سید جانمراد موسوی افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه، تجلیل از خانواده شهدا، تجدید میثاق با شهدای و حضور در گلستان شهدای اصفهان از مهمترین برنامه‌های این هفته است.

۱۰ شهریور ماه سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715