پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵

امام جمعه اصفهان: کار تولیدی مسئله مهمی است که نباید آن را دست کم بگیریم

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه چاپخانه داران کار بزرگ و عظیم فرهنگی انجام می‌دهند گفت: کار تولیدی مسئله مهمی است که نباید آن را دست کم بگیریم.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله سید‌یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار پیشکسوتان صنعت چاپ استان اصفهان با اشاره به موانع تحریمی که سر راه کشور وجود دارد، اظهار داشت: صنعت چاپ در این شرایط تحریم؛ علاوه بر اشتغال‌زایی سبب توسعه فرهنگ می‌شود و زمانی که در قدیم چاپ و صنعت چاپ کم بود طلبه‌ها برای تهیه یک کتاب در صف می‌ایستادند.

وی افزود: مرحوم شیخ بهایی در یکی از کتاب‌های خود آوردند که این کتاب را در حرم امام رضا (ع) نسخه‌برداری و رونویسی کردم چرا‌که آن زمان چاپ نبوده و تنها یک نسخه بوده که از روی آن رونویسی می‌کردند و حقیقتا صنعت چاپ یک نعمتی برای بشریت است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مردم حرف‌ و پیام خود را به وسیله زبان یا قلم منتقل می‌کنند و این تمدن، فرهنگ، تاریخ و علم که امروز وجود دارد با نوشتار منتقل شده تصریح کرد: چاپ، تسهیل‌گر انتقال حرف و پیام است و ارزش و اهمیت این رشته صنعتی به همین دلیل است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه چاپخانه‌داران کار بزرگ و عظیم فرهنگی انجام می‌دهند، بیان کرد: کار تولیدی مسئله مهمی است که نباید آن را دست کم بگیریم، اشتغالی که مستقیم و غیرمستقیم توسط فعالان صنعت ایجاد می‌شود و کمک به فرهنگ جامعه اسلامی بسیار ارزشمند است.

صنعت چاپ وابستگی به نفت را کم و اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند

حجت الاسلام و‌المسلمین رمضانعلی معتمدی نیز در این دیدار با بیان اینکه در استان اصفهان 500 چاپخانه فعال وجود دارد، اظهار داشت: چاپخانه‌های استان در بحث چاپ، لیتوگرافی، بسته‌بندی فعالیت‌های خوبی انجام می‌دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه صنعت چاپ می‌تواند وابستگی به نفت را کم و اشتغال‌زایی ایجاد کند، افزود: چاپخانه‌داران استان گاهی تا 300 نفر را مشغول به کار کرده و در 3 شیفت کاری فعالیت دارند و در زمینه صنعت چاپ و بسته‌بندی وابستگی بسیار کمی به خارج از کشور داریم.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به موضوع بسته‌بندی که از کارکردهای صنعت چاپ بوده تصریح کرد: ظرفیت‌های بسیار زیادی در زمینه چاپخانه در استان اصفهان وجود دارد و به ویژه در خصوص بسته‎‌بندی فعالیت‌های بسیار خوبی انجام می‌شود و معتقدیم اگر بخش خصوصی حمایت و موانع از سر راه برداشته شود، این بخش می‌تواند کشور را در عدم وابستگی و ایجاد اشتغال کمک نماید.

انتهای پیام/

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715