جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱

مواسات حسینی،مومنانه ای برای درک عاشورای حسینی

مواسات، به عنوان یکی از زیباترین ویژگی‌های زندگی اجتماعی مسلمان؛ ایران اسلامی را در برگرفته است تا شیوع ویروس کرونا با وجود سختی‌های بیشمار و مختلف در حوزه درمان و بهداشت، تبدیل به انعکاس بهترین صحنه‌های همدلی و نوع دوستی شود.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان،خانم فاطمه غزاله فرمانده پایگاه شهید اندرزگو، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سالار شهیدان  اظهار کرد:در روزهایی که ویروس کرونا و بحران پس از آن باعث کم رونق شدن کسب وکارهای مردم گردیده، براساس فرمایشات مقام معظم رهبری،پایگاه ها و حوزه ها با یکدیگر تعامل  خوبی را انجام داده که امکان تامین مایحتاج اولیه برای آسیب دیدگان اقتصادی را فراهم کرده است.

مواسات، به عنوان یکی از زیباترین ویژگی‌های زندگی اجتماعی مسلمان؛ ایران اسلامی را در برگرفته است تا شیوع ویروس کرونا، با وجود سختی‌های بیشمار و مختلف در حوزه درمان و بهداشت، تبدیل به انعکاس بهترین صحنه‌های همدلی و نوع دوستی شود.

وی افزود:ما شیعه هستیم و شیعه  با دل مهربان خود  به یاری برادر دینی خود می پردازد و با این نگاه، سراسر کشور شاهد برگزاری طرح کمک های مومنانه در قالب جمع آوری و توزیع بسته های معیشتی بوده و آحاد مختلف مردم این خطه در قالب توسعه فعالیت سپاه و بسیج و هیات های مذهبی برای دستگیری از نیازمندان هم آوا شده اند.

فرمانده پایگاه شهید اندرزگو حوزه 1خواهران ناحیه مقاومت بسیج امام صادق (ع)، اجرای طرح مواسات و کمک مومنانه را رزمایش مقدس ملت ایران در برابر هجمه سنگین ویروس کرونا و درگیری آحاد مردم با این بیماری مهلک دانست و گفت: این طرح وسیله ای برای ابراز همدردی و بخشش از مال و منال دنیوی افراد خیر با تمکن مالی نسبت به افراد نیازمند است.

وقتی دل مردم شاد شود، پذیرش خدای متعال بیشتر میشود و وقتی مردم دعاگوی ما هستند خدا بیشتر می پسندد. زیرا به خاطر خود خداوند قدم برداشته ایم.همچنین اجرای طرح کمک مومنانه باعث همدلی بیشتری بین مردم شد تا چشممان را باز کنیم و قیام عاشورا را بادید بازتر و وسیع تری ببینیم

خانم غزاله ضمن اشاره به سخنان رهبر انقلاب گفت: در خصوص رزمایش کمک مؤمنانه باید بگوییم سخن ایشان بهنگام و کارشناسی شده بود. به‌طوری‌که افراد توانمند جامعه با فرمایش رهبر انقلاب احساس تکلیف کردند و وارد عمل شدند.

فرمانده پایگاه شهید اندرزگو در ادامه مطالب خود گفت:مردم ما امام حسینی،ثابت قدم و پیشرو در حرکت های حسینی هستند و شرایط به وجود آمده از ویروس کرونا باعث شد تا همدلی میان مردم بیشتر شود در حالی که در سال های پیش خبری از این همدلی نبود ویا کمتر بود.

خانم غزاله در رابطه با راهکارهایی برای برگزاری آیین های عاشورایی با توجه به شرایط ویروس کرونا و دستور عمل ستاد ملی کرونا گفت:همه ی ما می دانیم مدافعان سلامت بیشترین زحمت را در خط اول کمک به مردم داشتند، آنها کسانی هستند که جای پای رزمندگان خط جبهه مقدم قدم بر می دارند و پیشنهاد من یک خداقوت  ویژه با رعایت پروتکل بهداشتی به این عزیزان است و ما،در این راستا با ضد عفونی کردن مکان های عزاداری در محله،پخش ماسک در مراسم های عزاداری قدم برداشتیم.

وی در خصوص چگونگی پخش بسته های معیشتی افزود: ما با تشکیل قرارگاه فاطمه زهرا (س) در یکی از مساجدی که در محله مرکزیت داشت به شناسایی افراد نیازمند پرداختیم و سرگروه های صالحین هر محله را شناسایی کرده و با فراخوان ،به توجیه سرگروه ها پرداختیم. هر سرگروه با تهیه دفترچه ای به شناسایی افراد بی سرپرست، بد سرپرست ، از کار افتاده و ناتوان در تامین هزینه های صرف درمان بیماری  پرداخته و با اولویت بندی بین این افراد در جلسه ای مشترک با دیگر پایگاه های محل، بسته های معیشتی و کمک های نقدی توسط سرگروه ها به این عزیزان عرضه شده است.

خانم غزاله در پایان نیاز به همدلی در بین مردم را بیش از گذشته دانست و خاطرنشان کرد: کمک به نیازمندان جزو دستورات دینی و اسلامی مسلمانان است و ما همچنان منتظر همکاری ها و همدردی های مردم عزیز و ایثارگرمان هستیم.

مطهره مهدی پسند

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715