چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹

تکلیف خانواده‌ها و دانش‌آموزان روشن شد/ ارائه طرحی جدید برای بازگشایی مدارس

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه طرحی جدید در مورد بازگشایی مدارس در ایام کرونا گفت:گره زدن برنامه آموزشی به وضعیت سفید، زرد و قرمز کار غلطی است، باید تکلیف برنامه آموزشی روشن باشد.

به گزارش ندای اصفهان،امیرحسین بانکی‌پور با اشاره به تشکیل شورای آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: در شورای آموزش و پرورش عنوان کردم که مدارس نمی‌توانند در بلاتکلیفی سال تحصیلی را آغاز کنند، در این جلسه دستورالعملی که به آموزش و پرورش ابلاغ شده بود ارائه شد و شرایط بازگشایی مدارس بر اساس وضعیت سفید، زرد و قرمز مشخص شده بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه طرحی جدید در مورد بازگشایی مدارس در ایام کرونایی و لزوم توجه به سلامت روانی دانش‌آموزان و خانواده‌ها افزود:  مسؤولان موظف هستند، همانگونه که به سلامت جسمی دانش‌آموزان در ایام کرونا توجه دارند، به سلامت روحی و روانی آن‌ها نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با تأکید بر این‌که برنامه آموزشی باید به گونه‌ای نوشته شود که والدین بلاتکلیف نباشند، بیان کرد: وضعیت‌ در شهرستان‌ها پایدار نیست و نقاط مختلف جغرافیایی در استان با هم هم‌رنگ نیست و گره زدن برنامه آموزشی به وضعیت سفید، زرد و قرمز کار غلطی است، باید تکلیف برنامه آموزشی روشن باشد.

بانکی‌پور با تأکید بر این‌که این طرح باید واضح و روشن باشد و یک نگاه کلی به بازگشایی مدارس ارائه دهد نه این‌که بنا به شرایط متفاوت که هر روز امکان تغییر دارد، متغیر باشد، تصریح کرد: در این زمینه پیشنهاداتی داده شد و جلسه‌ای تخصصی با مدیران رده‌های دبستان، متوسطه اول و دوم و رؤسای ناحیه‌ها و معاونت مدیرکل آموزش و پرورش برگزار شد و پذیرفتند که یک برنامه پایدار برای کل سال در نظر گرفته شود و آن برنامه پایدار همانی باشد که وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان وضعیت زرد معرفی کرده است و مدارس بر این اساس جلو بروند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در این طرح باید حق انتخاب خانواده‌ها به رسمیت شناخته شود، زیرا مسأله جان افراد در میان است، عنوان کرد: در طرح‌های موجود اختیار کمی برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده است، البته نباید ابتکار عمل و وحدت رویه از بین برود.

وی با بیان این‌که مقرر شد این طرح در ستاد ملی کرونا استان اصفهان تصویب شود و بعد از مصوب شدن به ستاد ملی کرونا پیشنهاد داده شود، خاطرنشان کرد: ممکن است بعضی از خانواده‌ها در چنین شرایطی نخواهند فرزندشان مدرسه برود، بنابراین قرار شد در این رابطه شورای مدرسه تصمیم بگیرد و برای آن‌ها آموزش غیرحضوری را در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715