یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶

نذر خون در پایگاه‌های اهدای خون اصفهان تا اربعین ادامه دارد

سازمان انتقال خون استان اصفهان از ابتدای محرم تا اربعین در خدمت متقاضیان نذر خون است و علاقمندان می‌توانند برای اهدای خون به مراکز مراجعه کنند.

به گزارش ندای اصفهان، اهدای خون یکی از سنت‌های پسندیده است که جان بسیاری از نیازمندان خون و فرآورده‌های آن را نجات می‌دهد. در این بین، نذر خون چند سالی است که در کشور و در مراکز انتقال خون استان‌ها مرسوم شده و بیشتر در ماه‌های محرم و صفر انجام می‌شود.

 مجید زینلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به ایام محرم و سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع)، اظهار داشت: سازمان انتقال خون اصفهان هر سال برای رفاه و اهدای خون شهروندان تمهیداتی را می‌اندیشد.

وی افزود: امسال از ابتدای محرم تا روز جمعه هشتم ماه محرم مرکز انتقال خون خمینی‌شهر در دو شیفت صبح و بعد از ظهر میزبان اهدا کنندگان خون است.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه مرکز انتقال خون ثابت خمینی‌شهر در روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل است، گفت: براساس دستور المل سازمان انتقال خون ایران، در شهرستان‌هایی که شرایط شیوع کرونا ویروس قرمز دارند، تجمع صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: با رایزنی‌هایی که با فرمانداری شهرستان خمینی‌شهر صورت گرفته، روزهای تاسوعا و عاشورا در این شهرستان خون‌گیری انجام نمی‌شود.

زینلی ادامه داد: تمامی مراکز انتقال خون استان اصفهان از جمله مرکز کاشان، خوانسار، گلپایگان، نجف آباد و شهرضا در روزهای تاسوعا و عاشورا میزبان اهدا کنندگان خون هستند.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به دائر بودن مرکز جامع اهدا‌کنندگان میدان خواجو اصفهان، گفت: این مرکز مانند سایر مراکز شهرستان‌ها به جز مرکز خمینی‌شهر در روزهای تاسوعا و عاشورا در خدمت مردم هستند.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان اصفهان خاطرنشان کرد: مرکز جامع اهدای خون میدان خواجو در روز تاسوعا در دو نوبت صبح  و بعدازظهر و در روز عاشورا در خدمت متقاضیان نذر خون هستند.

وی افزود: کسانی که در دهه اول محرم موفق به اهدای خون نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان انتقال خون ایران یا سازمان انتقال خون اصفهان به صورت اینترنتی نوبت بگیرند و در زمان مشخص اقدام به اهدای خون بکنند.

زینلی با بیان اینکه طرح نذر خون از ابتدای محرم تا روز اربعین وجود دارد، گفت: اهدا کنندگان تا اربعین فرصت دارند اقدام به کار پسندیده اهدای خون به نیازمندان خون و فراورده‌‌‍‌های آن بکنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715