شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶

ابلاغ دستورالعمل ایمنی به مراکز آموزشی اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مدارس براساس پروتکل‌هایی وزارت بهداشت‌ و‌ درمان و آموزش و پرورش و متناسب با وضعیت بیماری کرونا برنامه‌های آموزشی خود را داشته باشند.

به گزارش ندای اصفهان،منصور شیشه فروش با اشاره به آغاز ماه محرم اظهار داشت: پروتکل‌هایی در ستاد‌ ملی کرونا تصویب شده و در استان اصفهان در این زمینه تدبیر شد، دستورالعمل ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم به همه هیأت‌ها ابلاغ شده تا همه در محیط‌های باز مراسم را برگزار کنند.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان این‌که هیأت‌های مذهبی باید کاهش زمان مراسم، اجتماع حداقلی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده مستمر همگانی از ماسک را رعایت کنند، افزود: دستورالعمل ایمنی را به همه هیأت‌ها و حسینیه‌ها و اداره تبلیغات اسلامی، شهرداری‌ها، آتش‌نشانی و اداره گاز و برق اعلام کردیم که نسبت به همکاری با هیأت‌ها، برای بررسی ایمنی مراسم اقداماتی را انجام دهند.

وی با تأکید بر این‌که اطعام و نذورات باید در بسته‌بندی‌های بهداشتی باشد و پخت‌ و‌ پز به صورت بیرون‌بر و ظروف غیرمشترک انجام شود، بیان کرد: توصیه ایمنی ما این است که راه‌های ورود و خروج افراد مشخص و مسیرهای تردد خودروهای امدادی فراهم باشد، علم‌ها برخوردی با شبکه‌های برق نداشته باشند و ایمنی برق و گاز رعایت شود و پروتکل‌های بهداشتی در سرویس‌های بهداشتی نیز رعایت شود.

شیشه‌فروش در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به  فصل بازگشایی مدارس عنوان کرد: براساس پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت‌ و‌ درمان و وزارت آموزش و پرورش درخصوص شیوه‌نامه بازگشایی مدارس ابلاغ کردند، در آموزش‌ و‌ پرورش جلساتی تشکیل شده، تا مدارس بر اساس ضوابط متناسب با وضعیت بیماری برنامه‌های آموزشی خود را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: دستورالعمل ایمنی را به آموزش ‌و‌ پرورش‌، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی با اولویت پیشگیری از وقوع حوادث، ابلاغ کردیم، باید در هر مدرسه قبل از بازگشایی شورای ایمنی تشکیل شود که با همکاری مدیر مدرسه، اولیامربیان و تیم‌های امدادی جلسه تشکیل داده و حوادثی که در مدرسه ممکن است، اتفاق بیفتد را ارزیابی کنند و راهکارهای لازم برای رفع نواقص را به اجرا درآورند.

وی با تأکید بر این‌که سیستم‌های سرمایشی، گرمایشی، گازرسانی، برق‌رسانی، در مدارس باید ایمن باشد، گفت: مدارس نسبت به زدن ماسک، بهداشت سرویس‌های بهداشتی و آبخوری‌ها باید پروتکل‌ها را رعایت کنند و از شیرهای پدالی استفاده کنند که اکثر واحد‌های آموزشی به آن‌ها مجهز شده‌اند، استانداردهای ایمنی سرویس مدارس نیز ابلاغ شده و سیستم گرمایش مدارس کاملا کنترل و بخاری‌های نفتی جمع شده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715