شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶

تعطیلی یک هفته ای برخی اصناف و مراکز خدماتی در مناطق قرمز استان اصفهان

مدیرگروه مهندسی بهداشت محیط استان اصفهان گفت:برای مقابله با شیوع کرونا ویروس از ۱۵ مرداد ماه تا یک هفته برخی اصناف و مراکز خدماتی در مناطق قرمز استان اصفهان تعطیل است.

به گزارش ندای اصفهان،سید مهدی میرجهانیان مدیرگروه مهندسی بهداشت محیط استان اصفهان با بیان اینکه وضعیت شیوع کرونا در استان روز به روز در حال افزایش است، اظهار کرد: برای مقابله با شیوع کرونا ویروس از ۱۵ مرداد ماه تا یک هفته برخی اصناف و مراکز خدماتی در مناطق قرمز استان اصفهان تعطیل است.

او ادامه داد: به علت قرار گرفتن استان در شرایط قرمز نه تنها زمان باز شدن چایخانه‌های پلمب شده مشخص نیست، بلکه بسیاری از اصناف و اتحادیه‌ها به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود و دستور تعطیلی و محدودیت فعالیت اصناف و اتحادیه‌ها از طرف ستاد مقابله با بحران کرونا استان اصفهان ابلاغ شده است.

مدیرگروه مهندسی بهداشت محیط استان اصفهان با اشاره به اینکه در بحران کرونا برخی از اصناف استان تخلفات بسیاری داشته‌اند که به مراجع قضائی معرفی شده‌اند، اضافه کرد: بیشترین تخلف در مشاغل عمومی در آموزشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای، فرهنگی، هنری، علمی و زبان‌سرا‌ها بوده است، در دو هفته گذشته تعداد زیادی از این آموزشگاه‌ها و مراکز که دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا ویروس را رعایت نمی‌کردند، اخطار دریافت کردند و اکنون نیز به مدت یک هفته تمامی این مراکز تعطیل خواهد بود.

او با توضیح اینکه وضعیت اصفهان قرمز است و احتمال شیوع ویروس در مکان‌های سربسته بیشتر است، تصریح کرد: از ۱۵ مرداد ماه فعالیت باشگاه‌های ورزشی پرخطر به غیر از ورزش‌های انفرادی، استخر‌های سرپوشیده، مراکز تفریحی آبی، سینما‌ها و تمامی مراکز مشابه به مدت یک هفته در اصفهان و تمامی شهرستان‌هایی که وضعیت قرمز دارند، تعطیل است و فعالیت این مراکز در این مدت غیرقانونی و تخلف محسوب می‌شود.

میرجهانیان با اشاره به تخلفات متعدد اتحادیه‌های سلامت محور، خاطرنشان کرد: تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه، کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها، شهربازی و مراکز تفریحی مشابه در اصفهان و تمامی شهرستان‌های قرمز استان تعطیل است و علاوه‌بر آن مهدکودک‌ها و موزه‌ها نیز در این یک هفته تعطیل خواهد بود.

او با تاکید بر اینکه این تعطیلی یک هفته‌ای برای اصنافی صدق می‌کند که در مناطق قرمز قرار دارند، توضیح داد: شهر اصفهان، فلاورجان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد، فریدون‌شهر، فریدن، کاشان، شهرضا، چادگان، لنجان و تیران و کرون جزء مناطق قرمز هستند و تعطیلی اصناف پرخطر در این مناطق اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:ایمنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715