شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

گزارش ویدئویی| بی‌نیازی ایران از واردات ورق فولاد/ ابرطرح نورد گرم ۲ فولاد مبارکه با نام سردار سلیمانی به امضا رسید

ابرطرح نورد گرم ۲ فولاد مبارکه اصفهان طرحی که با نام شهید سردار سلیمانی نام گرفته، با وجود تحریم‌های موجود به امضا رسید. این طرح کلیه ورق‌های موردنیاز صنایع مختلف کشور را تامین می‌کند.

به گزارش ندای اصفهان، سال 99 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال جهش تولید نامگذاری شد تا مجدد تلنگر دیگری به دولت مردان و بخش تولید کشور باشد.

جهش تولید به نوعی ادامه‌دهنده راه اقتصاد مقاومتی و تولید ملی به شمار می‌رود، مسئله‌ای که در کشورهای تراز نخست دنیا به خوبی دنبال شده و پیشرفته‌ترین کشورها و اقتصادهای برتر دنیا نیز با تولید داخل و جهش تولید خود گام‌های بزرگی برداشته‌اند.

در کشور ایران نیز شهرهای بزرگ و کوچک موثری در این زمینه وجود دارند که البته کار با تمام قدرت، به ویژه تکیه بر توان داخل، یکی از مهم‌ترین نقشه‌های راه این شرکت‌هاست، یکی از این شرکت‌ها، فولاد مبارکه اصفهان است که از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعتی داخل کشور به شمار می‌رود.

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان درباره نقشه راه و اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت در راستای جهش تولید اظهار داشت: در 15 سال گذشته شرکت فولاد مبارکه اصفهان به دنبال راه‌اندازی نورد گرم شماره 2 بوده است.

وی افزود: در سال 97 برای سومین بار وارد این موضوع شدیم و موفق شدیم با یک شرکت معتبر چینی قرارداد ببندیم و با اجرای این پروژه همه ورق مورد نیاز صنایع مختلف در کشور تامین می‌شود و نیازی دیگر به واردات ورق نداریم.

بیشتر بخوانید

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان خاطرنشان کرد: ما پیمانکاران بخش خصوصی اعم از سازندگان و مجریان داخلی را به کار می‌گیریم و ابر پروژه در سطح کشور به وقوع می‌پیوندند که به رونق و جهش تولید در کشور کمک بسیاری می‌کند.

وی تصریح کرد: همه پیمانکاران می‌توانند از این سفره بهره‌مند شوند و مانع از تعطیلی کارگاه‌های ما شده و اشتغال در بخش خصوصی به وجود می‌آید، برای قریب به یک هزار نفر به صورت مستقیم و 7 هزار نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715