دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان: دومین دوره طرح «احمدی روشن» در اصفهان اجرا می‌شود

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان گفت: با راه‌اندازی طرح "احمدی روشن" در سال‌های اخیر مسائل و مشکلات اصلی کشور در هسته‌های نخبگانی مسئله محور بررسی و از این طریق ورود مستعدان برتر به مباحث کارآفرینی تسهیل شده است.

به گزارش ندای اصفهان،منصور شریعتی در زمینه راهکارها و برنامه‌های بنیاد برای تسهیل و هموار کردن کارآفرینان و ایده‌های نخبگان اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان به منظور ایجاد محیطی مناسب برای پرورش استعدادهای فناورانه کشور و رونق فضای ابتکار و خلاقیت از اختراع‌های برگزیده کشور مطابق مفاد این آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی می‌کند.

وی افزود: در این زمینه از یک سو برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بلندمدت برای توانمندسازی افراد و گروه‌های نخبه دارای توانمندی علمی انجام شده و از سویی دیگر به ایجاد و توسعه فن بازارهای تخصصی برای ارائه محصولات گروه‌های نخبه و ایجاد سازوکارهای قانونی و حمایتی برای تسهیل فرایندهای تجاری و غیرتجاری این بازارها پرداخته شده است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان با اشاره به طرح« احمدی روشن» در سال‌های اخیر گفت: در این طرح استادان خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی با شناسایی مسائل و مشکلات اصلی کشور، هسته‌های نخبگانی مسئله محور را با مشارکت دانشجویان برگزیده تشکیل می‌دهند و به صورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص و در بازه زمانی معین به حل آنها می‌پردازند، بنابراین با اجرای این طرح آموزش‌های لازم جهت ورود مستعدان برتر به مباحث کارآفرینی تسهیل می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح که سال گذشته نخستین دوره آن در استان اصفهان اجرا شد، 10 هسته پژوهشی تشکیل و 80 نفر از مستعدان برتر و دانشجویان برگزیده در این هسته‌ها جذب و مشغول تحقیق و پژوهش هستند؛ در سال جاری نیز مقدمات اجرای دوره دوم آن در سطح وسیع‌تر و با مسائل و مشکلات واقعی صنایع استان در حال انجام است.

بیشتر بخوانید

شریعتی در پاسخ به اینکه چرا با وجود توانمندی نخبگان و بدنه علمی کشور در گسترش و توسعه هوش مصنوعی هنوز این فناوری در بخش‌های مختلف، یک فناوری وارداتی است و برای بومی‌سازی آن اقدامی صورت نگرفته است، گفت:البته بنیاد ملی نخبگان بر روی حوزه خاصی از علم و فناوری تاکید ندارد اما در زمینه هوش مصنوعی تاکنون از 10 اختراع مرتبط حمایت‌هایی صورت گرفته است، همچنین در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستادی با عنوان توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی تشکیل شده که بنیاد نخبگان استان اصفهان افراد دارای ایده و طرح علمی را به این ستاد هدایت می‌کند.

وی تصریح کرد: بیشتر برنامه‌های تدوین شده ستاد حمایت از حوزه‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، بلاک‌چین و فناوری‌های مجازی‌سازی است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715