دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹

نماز عید قربان و‌ مراسم دعای عرفه در اصفهان برگزار نمی‌شود

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اصفهان گفت: دو مراسم دعای عرفه و نماز عید قربان، در سراسر استان اصفهان تنها در شهرستان خور و بیابانک که وضعیت سفید دارد، برگزار می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌اله غلامی پیرامون برگزاری دعای عرفه و نماز عید قربان در استان اصفهان، اظهار داشت: امروز چهل‌وسومین جلسه ستاد مقابله با کرونا اصفهان با حضور استاندار اصفهان برگزار شد و در آن گزارشی از وضعیت استان ارائه شد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اصفهان ادامه داد: متأسفانه تعداد شهرستان‌هایی که در استان اصفهان وضعیت قرمز دارند به ۸ عدد رسیده،‌ همچنین ۷ شهرستان وضعیت نارنجی، ۸ شهرستان وضعیت زرد و یک شهرستان نیز وضعیت سفید دارد.

وی تصریح کرد: در طول هفته جاری به این وضعیت در استان رسیدیم؛ پیش از آن وضعیت ما اینگونه نبود و تنها یکی دو شهرستان قرمز در استان اصفهان داشتیم.

غلامی خاطرنشان کرد: با این شرایط چند موضوع مهم در جلسه مطرح شد که بحث برگزاری مراسم دعای عرفه و نماز عید قربان، از آن موارد بود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اصفهان با اشاره به شرایط و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: برگزاری دعای عرفه صرفاً در شهرستان‌های سفید، آن هم با شرایط خاص خود برگزار می‌شود، بنابراین دو مراسم دعای عرفه و نماز عید قربان، در استان اصفهان تنها در شهرستان خور و بیابانک که وضعیت سفید دارد، برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: با صداوسیما هماهنگ شد که کلیه مراسماتی که در مکان‌های خاص برگزار می‌شود را به‌صورت زنده پخش کند تا خانواده‌های اصفهانی بتوانند دعای روح‌بخش عرفه را در منازل با صداوسیما همراهی کنند.

غلامی درخصوص برگزاری نماز جمعه در هفته‌های آینده تصریح کرد: احتمالاً باز هم جلسه‌ای خواهیم داشت و باتوجه به اینکه وضعیت شهرستان اصفهان قرمز است، متناسب با این شرایط قرمز‌ برای برگزاری نمازجمعه تصمیم‌گیری خواهد شد.
به گزارش فارس، پیش از این نیز حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون برگزاری نماز عید قربان در استان اصفهان اظهار داشت: فردا به جای نماز جمعه، نماز عید قربان اقامه خواهد شد.

دبیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان ادامه داد: در فقه شیعه، هنگامی‌که روز جمعه با عید سعید قربان و فطر همزمان می‌شود، تنها نماز عید برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: نماز در شهرهای قرمز اقامه نمی‌شود اما در شهرهای سفید اقامه می‌شود؛ ستاد نمازجمعه اصفهان با ستاد مقابله با کرونا در ارتباط است تا آخرین وضعیت اصفهان را تا فردا دریافت کنند و اگر وضعیت اصفهان قرمز نبود، نماز عید فردا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715