جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: با دستگاه‌هایی که مانع افزایش جمعیت شدند برخورد می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: موانع موجود در راستا افزایش جمعیت و فرزندآوری بررسی شده و با دستگاه‌هایی که این موانع را به وجود آورده‌اند برخورد می‌شود.

به گزارش ندای ااصفهان،حجت‌الاسلام حسین‌ میرزایی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب درباره جمعیت اظهار داشت:  اگر می‌بینیم که امروزه با مشکلاتی در حوزه جمعیت روبرو شده‌ایم به دلیل موانع بر سر افزایش نسل است.

وی افزود: از جمله موانع در امور فرهنگی و اقتصادی است و اگر این موانع برطرف شود مردم اقدام به ترمیم نمودار جمعیتی کشور می‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در رابطه با اقدامات مجلس در خصوص جمعیت بیان کرد: یکی از وظایف مستقیم کمیسیون فرهنگی مجلس مسائل جمعیت و تولید نسل است و کمیته‌ای هم با عنوان جمعیت و خانواده ذیل کمیسیون فرهنگی تعبیه شده و روی این مسئله کار می‌شود.

وی ادامه داد: در کمیسیون اصل نود هم برخی از موانعی که بعضی دستگاه‌های کشور بر سر تولید نسل و افزایش جمعیت به وجود می‌آوردند در حال رسیدگی است.

حجت‌الاسلام میرزایی تصریح کرد: موانعی که توسط دستگاه‌ها بر سر فرزندآوری قرار داده می‌شود بررسی شده و برخوردهای لازم با آنها صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اقدامات مجلس در راستا حمایت از ازدواج جوانان بیان کرد: در غالب وام ازدواج و امور مربوطه تسهیل‌گری‌هایی تعبیه شده و این مسئله با وزیر ورزش و جوانان در کمیسیون فرهنگی مطرح شده است.

بیشتر بخوانید

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با موانع پیش‌روی وام ازدواج جوانان گفت: یک جاهایی در اعطای وام ازدواج به جوانان موانعی به وجود آمده و اعتبارات تخصیص داده نشده است و به همین خاطر بانک‌ها هم در اعطا وام دچار سستی شدند.

وی افزود: این موضوع به وزیر مربوط تذکر داده شد و امیدواریم این تسهیل‌گری بتواند گوشه‌ای از بحث ازدواج جوانان را آسان کند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715