شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۶

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس:

ضعف های مدیریتی داخلی را به گردن تحریم ها نیندازیم

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: مذاكرات هسته اي ايران و ۵+۱ و توافق احتمالي هسته اي نبايد باعث ناديده گرفتن ضعف هاي داخلي ما شود و بايد با واقع بيني مشكلات و كمبودهاي مديريتي خود را بپذيريم و همه مسائل كشور را به تحريم ها گره نرنيم.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از ایمنا مذاکرات فشرده هسته ای ایران و ۵+۱ در سطح معاونین و وزرای خارجه ۶ قدرت جهانی در وین ادامه دارد. طرفین گفتگوها از دستیابی به راه حل هایی برای موضوعات مورد اختلاف خبر می دهند. تحریم ها و نحوه لغو شدن آنها یکی از مهمترین موارد اختلافی ایران و غرب است.
در همین حال در داخل پیش بینی ها و گمانه زنی ها بر سر این موضوع است که  ایران بعد از توافق هسته ای شاهد چه تحولاتی خواهد بود.
سرنوشت کشور را به لغو تحریم ها گره نزنیم
در همین ارتباط محمد حسن آصفری، نماینده و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ایمنا گفت: باید توجه داشته باشیم که ۲۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشور مربوط به تحریم هاست و ما نباید سرنوشت اداره کشور را منوط به لغو تحریم ها کنیم.
وی افزود: برای پیشرفت و توسعه باید کمبودها و سوءمدیریت های داخلی را باور و در جهت رفع آنها اقدام کنیم. اگر از توان داخلی خود بهره نگیریم تغییری در مشکلات اقتصادی کشور ایجاد نخواهد شد.
شایسته سالاری را جایگزین حزب سالاری کنیم
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین به ضرورت به کارگیری نیروهای متخصص در راس امور اشاره و خاطر نشان کرد: وقت آن رسیده است که شایسته سالاری را جایگزین حزب سالاری ها کنیم. نگاه های حزبی به مسائل کلان کشور در تمام این سال ها به اقتصاد کشور لطمه وارد کرده است.
آصفری به میزان بهره برداری اندک کشور از ذخایر و منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: امروز کمتر از ۱۰ درصد منابع عظیمی که در داخل کشور ما موجود است مورد استفاده قرار می گیرد که در صورت مدیریت صحیح می تواند ما را از فروش نفت بی نیاز کند.
وی همچنین افزود: متاسفانه سود بهره وری از منابع بی نظیری که در داخل کشور موجود است تنها در اختیار اقلیت اندکی از افراد جامعه است و این انحصارطلبی باید با مدیریت صحیح از میان برداشته شود.
۸۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم
این نماینده مجلس در ادامه به ضرورت توجه به تولید داخلی و پرهیز از واردات بی رویه اقلام خارجی اشاره و تصریح کرد: با خروج میلیون ها دلار ارز از کشور و ورود کالاهایی که ما توان تولید آن را در داخل کشور داریم سالیانه ضرر هنگفتی را متوجه اقتصاد می کنیم و به تدریج تولید داخلی را به ورطه نابودی می کشانیم.
وی ادامه داد: قطعا لغو تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران می تواند گره گشای بسیاری از مسائل اقتصادی کشور باشد اما آیا این تحریم ها هستند که موجب فرار سالیانه مالیاتی ۸۰ هزار میلیارد تومانی در کشور شده اند یا بی برنامگی دولت های ما برای برنامه ریزی های مالیاتی؟ جواب مشخص است. دولت هیج برنامه مشخصی برای اخذ مالیات ندارد.
آصفری همچنین تاکید کرد: ما شاهد ورود سالیانه ۲۰ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور هستیم که با ساماندهی کردن آن باید قدم بزرگی در جهت جلوگیری از نابودی تولید داخلی برداریم.
وی افزود: مذاکرات هسته ای ایران و ۵+۱ و توافق احتمالی هسته ای نباید باعث نادیده گرفتن ضعف های داخلی ما شود و باید با واقع بینی مشکلات و کمبودهای مدیریتی خود را بپذیریم و همه مسائل کشور را به تحریم ها گره نرنیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: دولت باید با ارئه طرح های هدفمند با سرعت توان و تولید داخلی را افزایش دهد و همه ارکان نظام در جهت محقق شدن اقتصاد مقاومتی با یکدیگر متحد شوند تا ضعف اقتصادی داخلی نتواد اهرمی برای فشارهای بیگانه به کشور شود.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز