شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:
 سخنان اخیر رئیس جمهور التهاب آور و مخالف گسترش امیدواری است   

عباس مقتدایی گفت: دولت یازدهم باید تلاش کند تا به ویژه درآستانه انتخابات فضای عمومی جامعه دچار التهاب نشود، برخی از سخنان رئیس جمهور و اطرافیان وی در روزهای گذشته نه تنها موجب القای امیدواری نیست بلکه التهاب آور است.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از صاحب نیوز، عباس مقتدایی پیرو برخی از مواضع روز گذشته رئیس جمهور، در رابطه با توسعه امیدواری در جامعه و پرهیز از سیاه نمایی‌ها و سخنان تند نسبت به برخی از رسانه ها اظهار کرد: مطالبی که این روزها از سوی سیاسیون و دولتمردان دولت یازدهم مطرح می شود حکایت از تلاش برای اغنای افکار عمومی به سمت و سویی خاص دارد.

وی بیان کرد: دولتمردان در صدد هستند که این امیدواری را به جامعه بدهند که گویی دولت به فکر حل مشکلات است و مردم باید صبوری کنند،چنین ادبیاتی گرچه قابل فهم است اما خطایی که این روزها در کنار این تلاش پردامنه صورت می گیرد این بوده که با تخریب بخشی از ساختارها و یا نهادهای انقلابی چون بسیج و سپاه و زیر سوال بردن عملکرد رسانه ها منتقد، خود را به اثبات برسانند.

عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:داشتن این نوع تفکر که به جای اثبات عقلانی و منطقی خود از طریق رفتار مناسب خود، درصدد باشیم با نفی و تخریب دیگران خود را اثبات کنیم، یک خطای استراتژیک است که اگر دامنه آن مهار نشود.

وی با بیان اینکه چنانچه این خطای استراتژیک مهار نشود و ادامه یابد، موجب هارسیاسی تبدیل می شود، گفت: هار سیاسی به این معنا که دائما ناکامی ها و ناکارآمدی های خود را به گردن این و آن بیندازیم.

نماینده مردم اصفهان عنوان کرد: معتقدم که دولت یازدهم باید تلاش کند تا به ویژه در آستانه انتخابات فضای عمومی جامعه دچار التهاب نشود، برخی از سخنان رئیس جمهور و اطرافیان وی در روزهای گذشته نه تنها موجب القای امیدواری نیست بلکه التهاب آور است.

وی تاکید کرد: هجمه به ارکان جامعه مدنی چون برخی از رسانه ها و مطبوعات منتقد دولت همراه با لحن پرخاشگری به دولت کمک نخواهد کرد، و گرچه ممکن است برخی موافق آن باشد و با آن همراهی کنند و لی دامنه مخالفت ها را بیشتر می کند.

مقتدایی اذعان کرد: منطقی آن است که دولت با کار شبانه روزی و در وادی عمل خود را اثبات کند و از ورود به فضاهای مخرب، تنش زا و آنچه که در اصطلاح به هارشدن سیاسی کمک کند، پرهیز کند.

گفتنی است رئیس جمهور دیروز (یکشنبه) در مراسم گشایش نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، القای امید در جامعه را وظیفه همه رسانه ها در فضای پسا تحریم خواند و یاس آفرینی و سلب اعتماد مردم را عملی ضد انقلابی دانست.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز