دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹

طرح دوفوریتی نمایندگان مجلس برای بازگشت “کالابرگ”‌/ مردم قادر به تهیه کالاهای اساسی نیستند‌

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بر‌اساس طرحی که مجلس در دستور کار دارد کالاهای اساسی با کالابرگ یا کارت هوشمند در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش ندای اصفهان،جبار کوچکی‌نژاد از ارائه یک طرح دو‌فوریتی که امضای بیش از 50 نماینده مجلس را با خود به‌همراه دارد خبر داد و اظهار داشت: براساس طرحی که تهیه شده است ‌دولت باید کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم را با استفاده از کالابرگ یا کارت هوشمند در اختیار آنان قرار دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق این طرح دوفوریتی دولت موظف است که به‌مدت یک ماه کالاهای اساسی را به‌شکلی متفاوت‌تر از گذشته بین مردم توزیع کند افزود: دولت باید با کالابرگ یا کارت هوشمند کالاهای اساسی را که با ارز ترجیهی و یا از منابع داخلی تبصره 14 بودجه کشور تأمین کرده است توزیع کند.

کوچکی‌نژاد منابع حاصل از اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها را 250هزار میلیارد تومان اعلام کرد و با تأکید بر اینکه بخشی از منابع لازم برای تأمین کالاهای اساسی از این طریق تأمین می‌شود تصریح کرد: روغن، برنج، گوشت سفید و گوشت قرمز و بسیاری از کالاهای این‌چنینی با تشخیص دولت تهیه می‌شود و در اختیار قشرهای مختلف قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نحوه توزیع کالاهای اساسی و ضروری را در کشور مورد انتقاد قرار داد و با تأکید بر اینکه به‌علت ضعف‌های موجود این روند تاکنون به‌خوبی اجرایی نشده است، اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در این حوزه وجود داشت مجلس برای رفع نقاط ضعف تمهیداتی را اتخاذ کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر اینکه افزایش قیمت کالاهای اساسی به محرومان و قشر ضعیف جامعه فشارهای بسیار زیادی را وارد کرده است خاطرنشان کرد: مسائل اقتصادی و معیشتی مردم از مهم‌ترین موضوعاتی به‌شمار می‌رود که مجلس سعی دارد با استفاده از رسالت کاری خود در راستای بهبود آن تلاش کند.

نماینده مردم رشت در مجلس از افزایش نرخ تورم در سال 99 سخن گفت و با تذکر اینکه به‌موجب آن فشار زیادی به بخش‌های کارگری و حقوق‌بگیران وارد می‌شود ابراز داشت: تنها راه غلبه بر این تورم، رکود و عدم رشد اقتصادی، که به‌نفع طبقه کارگری و مابقی اجتماع نیز تمام می‌شود فعال کردن چرخه اقتصاد و تولید کشور است.

کوچکی‌نژاد افزایش حمایت دولت از مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و بخش‌های آسیب‌پذیر روستایی را در سال 99 امری لازم و ضروری خواند و بیان داشت: بحران شیوع کرونا فعلاً بر همه چیز سایه انداخته است اما پس از خروج از این وضعیت بغرنج باید برای ترمیم آسیب‌هایی که به تولید و اقتصاد وارد شد سریعاً اقدام کنیم.

در تاریخ 21 تیر امسال خبر تغییر در نحوه توزیع کالاهای اساسی و بازگشت کوپن از سوی نماینده رشت و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح شد که اعلام این خبر بازتاب‌های متفاوتی در جامعه داشت.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715