شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴

کاسه زیر نیم کاسه کلاغ نیوزها درباره خبر تجمع روز گذشته آتش نشانان در اصفهان / اصل ماجرا چه بود؟

روز گذشته خبری مبنی بر اعتصاب و اعتراض آتش نشانان اصفهان در رسانه های بیگانه و خارجی منتشر شد. امّا اصل ماجرا چه بود؟

به گزارش ندای اصفهان، روز گذشته در کانال های تلگرامی و برخی از رسانه های معاند خارجی یا اصطلاحاً کلاغ نیوزها فیلمی با عنوان تجمع و اعتصاب پرسنل سازمان آتش نشانی اصفهان منتشر شد. رسانه های خارجی مانند بی بی سی این را اعتراض صنفی گسترده با هدف مطالبات مالی عقب افتاده و … معرفی کردند. از آن جایی که این رسانه ها در پوشش اخبار به خصوص چنین اخباری، کاسه ای زیر نیم کاسه خود دارند، موضوع از طریق مسئولان استانی پیگیری شد. محسن گلابی در تشریح ماجرای این خبر در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد:امروز هیچ مشکل خاصی در سازمان آتش نشانی رخ نداد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ادامه داد: تمامی حقوق و مزایای پرسنل سازمان آتش نشانی سر موعد پرداخت شده و هیچ بدهی در این زمینه به پرسنل نداریم.

وی افزود: امروز هیچ تجمع اعتراضی رخ نداد، بلکه برخی از پرسنل برای بیان برخی از صحبت های خود دور هم جمع شدند اما به یک باره برخی از رسانه های معاند این را یک تجمع اعتراضی و صنفی معرفی کردند که اصلاً چنین چیزی صحت نداشت.

گلابی خاطر نشان کرد: برخی از پرسنل معتقد هستند که میزان حقوق آن ها با سختی شغلی که دارند متناسب نیست و از طرفی هم حدود ۱۴۰ نفر از پرسنل ما با شرکت ها قرارداد دارند و تبدیل وضعیت نشده اند؛ تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی منوط به مجوزهای لازم از سازمان اداری و استخدامی کشور و قوانینی از سوی مجلس است.

وی تصریح کرد: پرسنل برای انتقال این مطالب به سازمان آمده بودند و اساس اخبار منتشر شده از رسانه های معاند کذب است.

گلابی گفت: رسالت آتش نشانان به نوعی بود که هیچ وقت به دنبال اعتصاب یا اخلال در ماموریت ها نبودند و به علت شغل مهم و شریف آن ها، همیشه در جامعه از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردار هستند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ادامه داد: صحبت های امروز پرسنل آتش نشانی بسیار مودبانه و آرام بود و صرفا خواسته ها و مشکلات خود را منتقل کردند؛ ما هم دنبال هستیم تا مشکلات این قشر شریف را حل کنیم.

انتهای پیام/

منبع: اصفهان شرق

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715