یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲

اصفهان| مرغداران قیمت مصوب مرغ را قبول ندارند

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت اصفهان گفت: مرغداران اعتقاد دارند قیمت ایده‌آل مرغ ۲۰ هزار تومان است در حالی که هم‌اکنون قیمت مصوب فروش مرغ در بازار ۱۶ هزار تومان است.

به گزارش ندای اصفهان، اسماعیل نادری پیش از ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت مرغ و برنج در بازار اظهار داشت: در گذشته به واردات برنج ارز دولتی 4 هزار و 200 تومانی اختصاص داده می‌شد اما هم‌اکنون به دلیل مشکلات فروش نفت، از ابتدای سال ارز نیمایی جایگزین ارز دولتی شده است، بنابراین هم‌اکنون قیمت هر کیلوگرم برنج بین 15 تا 17 هزار تومان تمام می‌شود.

وی افزود: مردم نزدیک به 5 ماه مرغ را پایین‌تر از قیمت مصوب خریداری می‌کردند و در واقع مابه‌التفاوت آن از جیب تولیدکننده می‌رفت اما در ادامه، به دلیل افزایش قیمت و کمبود نهاده‌ها و کمبود جوجه‌ریزی قیمت مرغ افزایش پیدا کرد و هم‌اکنون از قیمت مصوب بالاتر است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت اصفهان ادامه داد: امیدوارم بتوانیم درباره قیت مرغ تا پایان ماه به شرایطی بهتری برسیم، چون مرغداران اعتقاد دارند قیمت ایده‌آل مرغ 20 هزار تومان است در حالی که هم‌اکنون قیمت مصوب 16 هزار تومان است.

وی با درخواست از شورای شهر و شهرداری اصفهان برای حمایت از تشکل‌ها به منظور ایجاد کارگاه‌های قالیبافی در حاشیه شهر اصفهان گفت: با این اقدام می‌توان به اشتغال و توانمندسازی خانوارها کمک کرد.

نادری با اشاره به وجود 87 هزار واحد صنفی در شهر اصفهان تصریح کرد: در واقع بیش از 90 درصد واحدهای صنفی در شهر اصفهان قرار دارند که در میان آنها صنایع و اصناف آلاینده، مزاحم و نیمه‌مزاحم نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه 5 هزار واحد تولیدی و خدماتی آلاینده در اصفهان وجود دارد، اضافه کرد: برای جابه‌جایی و ساماندهی این مشاغل باید زمین‌هایی خارج از شهر اما در نزدیکی آن در نظر گرفته شود چون مردم نمی‌تواند برای دریافت خدمات راه طولانی طی کنند. هم‌اکنون برای 9 رسته شغلی مانند ریخته‌گری، سنگ‌بری و سنگ‌کوبی در محدوده شهر اصفهان پروانه کسب صادر نمی‌کنیم و این مشاغل باید به شهرک‌های صنعتی بروند اما به دنبال احداث و راه‌‌اندازی شهرک‌های صنفی برای ساماندهی مشاغل مزاحم با مشارکت شهرداری و شورای شهر هستیم و لازم است 250 هکتار زمین برای این منظور اختصاص یابد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت اصفهان با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان برای تأمین ایمنی بازار و اصناف خاطرنشان کرد: امیدوارم اتاق اصناف، سازمان صمت و آتش‌نشانی برای رعایت موارد ایمنی مشارکت لازم را داشته باشند.

وی افزود: هم‌اکنون در بازار بزرگ و خیابان مسجد سید پروانه کسب جدیدی صادر نمی‌شود. این آمادگی را داریم که با دریافت گزارش بازرسی‌ها نسبت به پلمب واحدهای متخلف و یا عدم تمدید پروانه کسب آنها اقدام کنیم.

بیشتر بخوانید

نادری درباره وضعیت اختصاص تسهیلات با سود 12 درصد به مشاغل آسیب‌دیده گفت: فهرست رسته‌های شغلی آسیب‌دیده مشخص شده است اما این اقدام در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی دنبال می‌شود. صنوف می‌توانند برای دریافت این تسهیلات ثبت‌نام کنند اما الزامات آن کمی دست و پاگیر بوده که مشغول برطرف کردن این مشکل هستند.

حادثه احتمالی در بازار اصفهان جبران‌ناپذیر خواهد بود

همچنین معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با هشدار درباره وضعیت ایمنی بازار اصفهان اظهار داشت: ایمنی بازار زنگ خطری جدی است و دستگاه‌های گوناگون استان از سازمان آتش‌نشانی گرفته تا دادگستری بارها در این زمینه هشدار داده‌اند.

حسین امیری ادامه داد: نگران هستیم که حادثه غیرقابل جبرانی در بازار اصفهان رخ دهد و امیدوارم دستوری صادر شود تا واحدهای صنفی سطح شهر و بازار حتماً پیش از آغاز کار از آتش‌نشانی مجوز ایمنی بگیرند.

وی درباره ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم گفت: طرح جامع ساماندهی مشاغل مزاحم شهری را آماده کرده‌ایم که به مراحل پایانی رسیده و آن را به شورای شهر ارسال می‌کنیم. طرح‌های خوبی برای ساماندهی چند رسته شغلی داریم که نیاز به همکاری همه‌جانبه اتاق اصناف و سازمان صمت اصفهان دارد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715