جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

در آستانه هفته عفاف و حجاب انجام شد؛

دیدار جمعی از فعالین حوزه عفاف و حجاب با نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان

جمعی از فعالان عرصه عفاف و حجاب به مناسبت هفته عفاف و حجاب با آیت الله مهدوی نماینده ولی فقیه در استان اصفهان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ندای اصفهان،در آستانه هفته عفاف و حجاب، جمعی از فعالین حوزه عفاف و حجاب با آیت الله سید ابوالحسن مهدوی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان دیدار و گفتگو کردند.

هدف از این دیدار، ارائه گزارش از اقدامات انجام شده و مطالبه جهت هم افزایی بیشتر دستگاه ها در زمینه عفاف و حجاب مطرح شد.

فاطمه باباسالاری در این نشست، ضمن گرامی داشت هفته عفاف و حجاب، به التزام بیشتر دستگاه ها و نهادهای متولی عفاف و حجاب در خصوص عملی شدن دستورالعمل و مصوبات در این رابطه اشاره کرد و گفت: نگاه هدفمند به مقوله عفاف و حجاب نتایج خوبی را برای جامعه به همراه خواهد داشت و می طلبد تا همه نسبت به عملی کردن دستورالعمل های این بخش، توجه جدی داشته باشند.

مسئول بسیج جامعه زنان استان اصفهان، با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این قسمت؛ افزود: توجیه، ابلاغ و تبیین دستورالعمل ها و مصوبات ابلاغی در طرح جامع ندای فطرت جهت اقشار، سازمان ها و رده های مقاومت بسیج؛ از موارد مهم در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی بوده و از همه ارگان ها تقاضا داریم تا اهتمام جدی به این طرح داشته باشند زیرا نتایج قابل قبولی از عملیاتی کردن آن عاید جامعه خواهد شد.

وی با تاکید به اینکه برنامه های هفته عفاف و حجاب از اهمیت خاصی برخوردار است، تصریح کرد: سعی ما این بود تا در اجرا و تقسیم بندی برنامه های این هفته به گونه ای عمل شود که همه اقشار جامعه را دربرگرفته و در این زمینه از ظرفیت فضای مجازی به بهترین شکل ممکن بهره جوییم.

باباسالاری با ذکر برنامه های این هفته در محضر آیت الله مهدوی، خاطرنشان کرد: ویژه مسابقه فرهنگی هنری گوهرشاد، برنامه یک ساعته تلویزیونی با موضوع حجاب و عفاف، برگزاری کرسی های آزاداندیشی توسط بسیج دانشجویی، برنامه رادیویی، برپایی ایستگاه های فرهنگی هنری در نقاط مختلف استان، فضاسازی و تبلیغات شهری، تولید محتوای فاخر در این خصوص و نشر در فضای مجازی و صدها برنامه فرهنگی هنری، از جمله برنامه های شاخص هفته عفاف و حجاب در استان اصفهان است.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در ادامه این دیدار، با بیان اهمیت موضوع عفاف و حجاب به هم افزایی بیشتر دستگاه ها در این رابطه تاکید کرد.

ماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه استدلال عقلی و روانشناختی در رابطه با حجاب را ترویج دهیم؛ متذکر شد: رسالت ما این است که روی استدلال عقلی حجاب کار کنیم زیرا مردم تشنه دلایل حجاب هستند و در این رابطه باید در ابتدا روی ارتقاء فکر و اندیشه مردم کار کرد.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه اقنای فکری ضرورت جامعه امروز است، خاطرنشان کرد: اگر شخصی الزام عقلی حجاب را به درستی نشناسد، زمانی که دستش را رها کردیم، به دنبال کار قبلی خواهد؛ پس در این خصوص ضرورت اقنای فکری مشخص خواهد شد.

وی در پایان با بیان نکات معنوی در باب عفاف و حجاب، افزود: دل انسان باید عفت داشته باشد زیرا این مقوله بازدارنده از گناه است؛ همانگونه که در علم اخلاق حیا درونی است و بازتابش به عنوان حجاب در ظاهر نمایان می شود.

انتهای پیام/

منبع:اصفهان شرق

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715