سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸

با رأی نمایندگان مجلس؛

اعتبارنامه تاجگردون رد شد/ تخلفات منتخب گچساران چه بود؟

اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون با رای امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی رد شد.

به گزارش ندای اصفهان، گزارش کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در صحن علنی قرائت شد.

با توجه به اصل ۸۵ قانون اساسی این گزارش به رأی نمایندگان گذاشته شد و اعتبارنامه او با ۱۲۸ رای مخالف و ۲۱ رأی ممتنع و ۱۰۲ موافق نمایندگان مجلس رد شد.

گفتنی است؛ استدلال و مستند برخی منتخبان مجلس شورای اسلامی برای اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون مواردی همچون رانت‌خواری، کسب منافع اقتصادی و اعمال نفوذ شبکه‌ای از طرق مختلف در دستگاه‌های دولتی، شرکت‌های تابعه و بخش عمومی بود.

تغییر عناوین و ردیف بودجه سال ۹۶ به رقم ۳۹ هزار میلیارد تومان یکی از موضوعاتی بود که نمایندگان مجلس یازدهم به‌عنوان تخلفات تاجگردون در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح  کرده بودند.

بعد از بررسی‌های فراوان حجت‌الاسلام لارگانی، رئیس شعبه ۱۲ بررسی‌کننده اعتبارنامه منتخبان مجلس، از مکاتبه با شورای نگهبان برای اعتبار نامه تاجگردون منتخب گچساران خبر داد. در جلسه علنی ۱۷ خرداد مجلس گزارش شعبه به رای نمایندگان گذاشته شد و ۱۵۹ نفر از نمایندگان به بررسی بیشتر اعتبارنامه تاجگردون در کمیسیون تحقیق رای داده بودند.

برخی از نمایندگان مجلس به این موضوع اشاره می‌کردند که غلامرضا تاجگردون تا پیش از نمایندگی مجلس حداقل در ۱۲ شرکت مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره بوده که پس از نماینده شدن، با بستگانش اقدام به تأسیس ۵۲ شرکت در همه زمینه‌ها کرده و بر همین اساس این ادعا وجود دارد که در وزارتخانه‌ها و نقاط مختلف با رانت به آنها پروژه واگذار شده است.

احمد نادری  با اشاره به ایرادهای وارده به اعتبارنامه تاجگردون گفته بود: تشکیک در مدرک دکترا، شبکه رانتی خانوادگی و… از جمله موارد موجودی است که سبب تشکیک در اعتبارنامه وی شده است.

بعد از کش‌وقوس‌های فراوان امروز نمایندگان مجلس به گزارش کمیسیون تحقیق مجلس رای منفی دادند و اعتبارنامه تاجگردون در مجلس رد شد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری آنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715