پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷

عوام فریبی یا اصلاح؟/ تحلیل نامه موسوی خوئینی ها به رهبر انقلاب اسلامی

بهتر است از هرکسی درباره مسئولیت خودش بپرسید تا مقصر را پیدا کنید! و از آن بهتر این است که خود نیز عزم خود را جزم کنید و گروه های جهادی راه بیندازید و به این مردم خدمت کنید و هم‌حزبی هایتان را نصیحت کنید و به آنها نامه بنویسید که به جای اینکه چشمشان به دهان کدخدای غربی ها باشد گوش به فرمان رهبر انقلاب باشند.

ندای اصفهان- سید محمدرضا هاشمی

درباره نامه سید محمد موسوی خوئینی ها در نامه به رهبر انقلاب اسلامی واکنش های مختلفی در رسانه ها منعکس شده است که در این یادداشت نکاتی را توضیح می دهیم:

– وضع اقتصادی: خود رهبر معظم انقلاب اسلامی چندین سال است دارد به مسئولان تذکرات اقتصادی می دهد و در شعارهای سال مردم را هم در این راستا هدایت می کند که جهاد اقتصادی کنند و کالای تولید داخل مصرف کنند. اولین ناراضی از این وضعیت رهبر انقلاب و امت حزب الله اند و کسانی که به این اوضاع دامن می زنند همفکران شما هستند که گفتند یک نسل باید قربانی شوند تا کشور پیشرفت کند! آنها که رسما اعلام کردند در اقتصاد لیبرال هستند، سه نسل را قربانی کردند و هنوز اوضاع خراب است و هر روز خرابتر می شود و جیب آنها بزرگتر و ثروت باد آورده شان بیشتر. فیلم مهدی هاشمی که دشمنان را برای تحریم اقتصادی نظام در زمان آقای احمدی نژاد تحریک می کرد در صدا و سیما فراوان پخش شد.

– سخنان مردم نسبت به مدیران: اگر این سخنان مردم با علم باشد آنجا که به قصد روشنگری است ثواب دارد و آنجا که به قصد تخریب است غیبت است و گناه دارد و آنجا که بدون علم است تهمت است و گناه اعظم دارد.

– نارضایتی برخی از مردم از اوضاع فرهنگی و سیاسی: اول ناراضی از این اوضاع رهبر انقلاب و امت حزب الله اند و کسانی که به این اوضاع بد دامن می زنند هم‌حزبی های شما هستند.

اساسا ما با دو دشمن مواجهیم که از دو طرف به اردوگاه انقلاب یورش برده اند و مردم ما باید متوجه این دو باشند:

اول دشمن خارجی که با تمام امکانات نظامی و سیاسی و اقتصادی و رسانه های خود به این کشور و ملت حمله کرده است.

دوم دشمن داخلی که با حمایت دشمن بیرونی به ساختار انقلاب رخنه کرده و با ایجاد نارسایی ها و کم‌کاری ها سبب ایجاد نارضایتی مردم شده است. اینها خود مانع از انجام کار می شوند و بعد انقلاب را مقصر جلوه می دهند، اینها در بالاترین سطوح مدیریتی بوده و هستند و خود را هیچ کاره معرفی می کنند. وقتی وزیری می گوید «من هیچ کاره ام» و مردم هم از او می پذیرند رهبر باید جواب کم‌کاری او را بدهد؟ وقتی مردم دیده اند که این عده سابقه ی خیانت دارند و به وعده ی ولنگاری فرهنگیشان رای می دهند توقع جهاد اقتصادی و ایستادگی در مقابل دشمن و حفظ دستاوردهای قبلی را نباید داشته باشند، عایدی چنین دولتی نه عزت که ذلت است و نه رفاه که فقر است.

– انتظار اصلاح فقط از رهبر: رهبر انقلاب یکی از ارکان نظام است، اگر در جایی به وظایف قانونی اش عمل نکرده به صورت مشخص اعلام کنید، اگر توقع دارید مثل رضا خان ظالم عمل عوام‌فریبانه انجام دهد و نانوا در تنور بیندازد تا کمبود آرد را درست کند این رفتار در خور شأن این انقلاب و رهبر عادلش نیست. تا آنجا که ما دیدیم وقتی هم‌پیاله های شما در مجلس ششم جام زهر به او پیشنهاد کردند تا در مقابل آمریکا زانو بزند جانانه و یکه و تنها ایستاد و حالا می بینیم که آمریکا را به زانو در آورده و داریم اضمحلال تدریجی آن را می بینیم!

بهتر است از هرکسی درباره مسئولیت خودش بپرسید تا مقصر را پیدا کنید! و از آن بهتر این است که خود نیز عزم خود را جزم کنید و گروه های جهادی راه بیندازید و به این مردم خدمت کنید و هم حزبی هایتان را نصیحت کنید و به آنها نامه بنویسید که به جای اینکه چشمشان به دهان کدخدای غربی ها باشد گوش به فرمان رهبر انقلاب باشند.

– استفاده از اندیشمندان: رهبر انقلاب بارها و بارها با اساتید و دانشجویان و نخبگان حوزوی و دانشگاهی و کارگران و سایر اقشار دیدار داشته اند و آنان بدون واسطه نظراتشان را مطرح کرده اند و در بسیاری از موارد به صورت مکتوب نظراتشان را به رهبر انقلاب داده اند. مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام و خبرگان رهبری و مشاوران رهبری و سایر سران نظام نیز مدام با ایشان جلسه دارند و نظراتشان را مطرح می کنند. کسی هم در ابراز نظرات خود در قالب نامه های مکتوب و الکترونیک محدودیتی ندارد، روزنامه ها و نشریات هم که در بیان مطالب و نظراتشان آزادند، حوزه عمل هم که غالبا در دست رئیس جمهور و دولت و شهرداری هاست که آنها هم از نظرات کارشناسی باید استفاده بکنند و می کنند.

از خداوند متعال هدایت و عاقبت به خیری ملت عزیز ایران را خواستارم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715