شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

تشنه‌لبان ساحل تا پایان سال سیراب می‌شوند/ ساخت مدرن‌ترین تصفیه‌خانه کشور در چادگان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در پایان درباره تاریخ تکمیل پروژه‌های مربوط به آب در چادگان گفت: با انتخاب پیمانکار پروژه تصفیه‌خانه آب روستاهای سینه‌کوه تا ۴۵ روز آینده، سعی داریم تا پایان سال آب را به روستاهای سینه‌کوه برسانیم؛ همچنین برای سایر روستاهای این شهرستان نیز برنامه‌هایی تدوین کرده‌ایم.

به گزارش ندای اصفهان،هاشم امینی پیرامون آخرین وضعیت مشکلات آب و فاضلاب در شهرستان چادگان اظهار داشت: در خصوص تأمین آب پایدار برای شهرهای غرب استان اصفهان، شرکت آب منطقه‌ای تعریف کرده که تمامی شهرهای فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین‌میاندشت از این موضوع منتفع خواهند شد که این موضوع از سوی نماینده مجلس این حوزه انتخابیه و همچنین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان پیگیری شده و تخصیص آب آن نیز گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: در بحث آب روستاها به ویژه آب روستاهای سینه‌کوه نیز، بخشی از لوله‌گذاری خط انتقال آن انجام شده و اعتباری بیش از ۲۲ میلیارد ریال برای آن تخصیص داده‌ایم؛ در بحث تصفیه‌خانه این ۵ روستا نیز تا ۴۵ روز آینده پیمانکار آن را مشخص خواهیم کرد و ویژگی این تصفیه‌خانه نیز پکیج بودن آن است و نیازی به سازه‌های بتنی ندارد تا عمل تصفیه آب شرب این ۵ روستا را برعهده بگیرد.

وی تصریح کرد: بر اساس دستور استاندار اصفهان، روز دوشنبه نیز با حضور از دوتن از معاونان شرکت آبفای استان، موضوع تصفیه‌خانه آب و فاضلاب چادگان که بسیار پیشرفته و بی‌نظیر در کشور خواهد بود بررسی خواهد شد؛ در این تصفیه‌خانه عمل پایش آب و فاضلاب همزمان باهم انجام خواهد شد و به این صورت که همزمان فاضلاب به پس‌آب تبدیل می‌شود، این پس‌آب هم تبدیل به آب کنیم که کار بسیار بزرگی خواهد بود.

امینی ادامه داد: همچنین روز دوشنبه موضوع آب روستاهای شهرستان با حضور مسؤولان استانداری و آبفای استان در فرمانداری چادگان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان درباره میزان پیشرفت پروژه فاضلاب چادگان گفت: عملیات لوله‌گذاری فاضلاب شهر چادگان حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پروژه تصفیه‌خانه نیز در فاز یک ۶۵ درصد پیشرفت داشته است که تا پایان آبان‌ماه فاز یک آن به پایان برسد و پس از آن وارد تکمیل مرحله الکترومکانیکال شویم که بسیار خوش‌بین هستیم یکی از مدرن‌ترین تصفیه‌خانه‌های کشور که فاضلاب را به آب تقریبا قابل شرب تبدیل می‌کند در چادگان احداث شود.

وی گفت: اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه فاضلاب چادگان نیاز است که در حال تامین اعتبار برای تکمیل این پروژه هستیم.

امینی در پایان درباره تاریخ تکمیل پروژه‌های مربوط به آب در چادگان گفت: با انتخاب پیمانکار پروژه تصفیه‌خانه آب روستاهای سینه‌کوه تا ۴۵ روز آینده، سعی داریم تا پایان سال آب را به روستاهای سینه‌کوه برسانیم؛ همچنین برای سایر روستاهای این شهرستان نیز برنامه‌هایی تدوین کرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715