شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان خبر داد؛

طرح استعدادسنجی کودکان اصفهانی اجرا می‌شود

محمد قلمکاریان در جمع خبرنگاران گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان برنامه‌های خوبی برای اوقات فراغت فرزندان در تابستان در نظر گرفته است...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: در سال جاری برنامه‌های استعدادیابی، پرورش فکر و استعدادهای دانش آموزان، کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است تا این بستر فراهم شود و کودکان در مسابقات ملی و بین‌المللی شرکت کنند.

محمد قلمکاریان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان برنامه‌های خوبی برای اوقات فراغت فرزندان در تابستان در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه برای کودکان و نوجوانان از چهار تا ۲۴ سالگی برنامه‌هایی در نظر گرفته شد، تصریح کرد: این برنامه‌ها برای نونهالان، نوباوگان، نوجوانان و ارشد برنامه ریزی شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان اظهارداشت: بستر مناسبی در ۵۶ مرکز ثابت، سه مرکز واحد سیار و ۲ واحد پستی پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان فراهم شده است.

وی اضافه کرد: آموزش‌ها به صورت مجازی در سایت kpf.ir تا ۱۵ تیرماه انجام می‌شود و آموزش‌های کشوری به صورت آفلاین و آنلاین و آموزش‌های استانی به صورت آنلاین صورت می‌گیرد.

قلمکاریان گفت: همچنین برنامه‌های حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آموزش هنرهای تجسمی، نمایشی، سینمایی، هنرهای دستی، شعر، داستان و قصه گویی، آموزش‌های فرهنگی، قرآن کریم(طرح ویژه فدک) را به صورت ویژه با کودکان کار می‌کنیم.

مدیرکل پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان بیان کرد: حق عضویت در کانون سالانه ۱۲ هزار تومان بوده که سه روز به پسرها و سه روز به دخترها اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه طرح ویژه‌ای تحت عنوان آینده نگری مشاغل برای کودکان با مفاهیم اقتصادی داریم، تصریح کرد: کودکان در این طرح با مشاغل و کارآفرینی آشنا می‌شوند، همچنین طرح ویژه‌ای تحت عنوان محله محوری داریم که قرار است در محله‌های مختلف اجرای قصه گویی، نمایش خلاق و حرکات عروسکی و پخش فیلم و بازی‌های مختلف در محله‌ها صورت بگیرد.

قلمکاریان اظهارداشت: در مراکز ثابت برنامه‌های ویژه‌ای در دست اقدام دارد و مراکز تخصصی امسال تشکیل می‌شوند.

وی افزود: انجمن‌های مختلفی از جمله قصه گویی، ادبی، عکاسی، نمایش، فیلمسازی، نجوم و انجمن‌های علمی تشکیل شدند که فرزندان ارشد ما از ۱۸ تا ۲۴ سالگی می‌توانند عضو این انجمن شوند.

وی با اشاره به کانون مهربانی گفت: از سنین چهار سالگی در فعالیت‌های این کانون شرکت می‌کنند و کتاب‌های ویژه این سنین به آن‌ها امانت داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از بیش از ۸۰ برنده مسابقات ملی و بین‌المللی در فراخوان‌های مختلف مانند بازی سازی و پیک امید که تولید شده و سه هزار اثر توسط مربیان خلاق و توانمند در کانون در دهه کرامت مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

اکنون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان دارای ۶۱ مرکز و ۱۲۰ هزار نفر عضو است که ۱۳ مرکز آن در شهر اصفهان دایر است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715