سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹

سقف افزایش اجاره بهای مسکن در کلان‌شهر اصفهان تا ۲۰ درصد است

استاندار اصفهان گفت: اجاره بهای واحدهای مسکونی در تهران تا ۲۵ درصد، کلان شهرها منجمله اصفهان تا ۲۰ درصد و بقیه شهرها تا ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از اداره کل روابط عمومی وامور بین‌الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی روز یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رییس جمهوری از طریق ویدیو کنفرانس اظهار داشت: اجاره بهای واحدهای مسکونی در تهران تا ۲۵ درصد، کلان شهرها منجمله اصفهان تا ۲۰ درصد و بقیه شهرها تا ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت و تمدید افزایش اجاره بهای مسکن تا سه ماه بعد از اعلام پایان کرونا توسط وزارت بهداشت است.

استاندار اصفهان ادامه داد: امروز ۲ بحث مهم در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد که یکی الزام استفاده از ماسک و دیگری در خصوص اجاره بهای واحدهای مسکن بود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه طی ۲ ماه اخیر شاهد افزایش قیمت در ابعاد مختلف زمین، مسکن و اجاره بها بودیم، تصریح کرد: این افزایش قیمت،فشار بر مردم و مستاجران وارد کرد.

رضایی گفت: تمامی قراردادها از جمله اجاره، خرید، پیش‌فروش،پیش خرید و رهن همه باید در سامانه ثبت و کد رهگیری اخذ شود که این مهم از الزامات امروز ستاد ملی مقابله با کرونا بود.

استاندار اصفهان از مالک و یا مالکان مسکن خواست در صورت امکان، اجاره بها بر مبنای قرارداد سال قبل منعقد شود تا اجاره نشین‌ها در شرایط امروزی با مشکلات کمتری مواجه شوند.

 از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در مجامع عمومی اجباری است

وی با اشاره به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اضافه کرد: در برخی از استان‌ها که شرایط عادی بوده متاسفانه با وضعیت قرمز مواجه شدند که دلیل آن تجمع بی‌جهت بوده است.

رضایی گفت: در جلسه امروز قرار شد شیوه‌نامه دستورالعمل الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط وزارت بهداشت تنظیم شود.

استاندار اصفهن استفاده از ماسک را احترام به سلامت دیگران دانست و خاطرنشان کرد: از مردم اصفهان انتظار است در راستای استفاده از ماسک پیشگام باشند.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی از افراد رعایت نکرده و از ماسک استفاده نکنند، اظهارکرد: رسالت مطبوعات و اصحاب رسانه یادآوری و تذکر استفاده از ماسک به مردم استان است.

رضایی اضافه کرد: برای رسیدن به مراحل کار آزمایی و پیشرفت خوب برای تولید واکسن کرونا یکسال دیگر زمان نیاز خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برخی از مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند،گفت:‌ قرار شد شیوه‌نامه‌ای تنظیم شود و از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در مجامع عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی اجباری شود که ممکن است جریمه‌هایی برای این مهم صورت بگیرد.

استاندار اصفهان بیان کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توان برخورد سازنده و موثری با این بیماری داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715