جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۶

پشت پرده تخریب‌ها علیه مجلس یازدهم چه می‌گذرد؟

برخی‌ سعی در به حاشیه بردن مجلس یازدهم دارند، به همین دلیل طرح‌هایی که در تریبون مجلس اعلام می‌شود ملاک است و اظهارنظرهای شخصی طرح مجلس نیست.

به گزارش ندای اصفهان، در هر جایگاه و هر موقیعتی، هستند افرادی که سعی دارند با تخریب و حاشیه شما را از پا در بیاورند؛ افرادی که گاهی خودجوش و گاهی هم سازمان یافته دست به چنین اقداماتی می‌زنند؛ هنوز چند هفته‌ای از شروع به کار مجلس یازدهم نگذشته که برخی از افراد سعی در تخریب و حاشیه سازی آن دارند که البته همواره در این راه ناکام هستند.

هفته گذشته بود که خبری در فضای مجازی دست به دست شد، خبری مبنی بر اینکه مجلس جدید از طرح ازدواج اجباری پرده برداشته طرحی که جز تخریب چهره نوپای یازدهمی‌ها هدف دیگری نداشت؛ طرح تسهیل ازدواج یا ازدواج اجباری مجلس یازدهم به یکباره در سایتی در ۹ خرداد امسال بازنشر داده شد. این بازنشر با این تیتر منتشر شد؛ «پیشنهاد برای تسریع ازدواج به مجلس و دولت» طوری وانمود شد که انگار نماینده‌ای این پیشنهاد را ارائه کرده است در حالی که این‌ طرح را یک فعال مذهبی و رسانه‌ای بیان کرده بود.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر ارسال طرح اجباری شدن ازدواج برای افراد ۲۸ سال به بالا گفت که چنین طرحی به هیچ عنوان به مجلس ارسال نشده و اساسا چنین مطلبی شایعه است، در واقع به هیچ عنوان امکان بررسی و تصویب چنین طرح‌هایی در مجلس وجود ندارد و نمایندگان وقت خود را به این امور اختصاص نخواهند داد، چرا که کار‌های مهم‌تر و با اولویت بیشتری را باید انجام دهند.

حجت‌الاسلام سلیمی بیان کرد: برخی دوست دارند با طرح چنین مباحثی مجلس را به حاشیه بکشند که البته ما اجازه نخواهیم داد. این مجلس به موضوعات اساسی مردم خواهد پرداخت و به موضوعات حاشیه‌ای توجهی نخواهد داشت.

ادامه حاشیه سازی‌ها برای مجلس یازدهم با عنوانی دیگر

چند روز از داستان طرح ازدواج اجباری نگذشته بود که بار دیگر خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس سعی دارند با طرحی دو فوریتی نام فرودگاه مهرآباد را به شهید سردار قاسم سلیمانی تغییر دهند؛ در ابتدا شاید شنیدن چنین خبری عادی به نظر برسد، ولی پشت چهره آرام این طرح، اهدافی نهفته است که بسیار سازمان یافته عمل می‌کند و بوی آشوب و تخریب را یکبار دیگر برایمان یادآور می‌شود، چراکه برخی‌ها در تلاش هستند که با مطرح کردن چنین طرح‌ها و بحث‌هایی انگی بزرگ به مجلس نوظهور یازدهم بزنند و چنین وانمود کنند که مجلس جدید اولویت درست و درمانی ندارد و طرح‌ها و قانون‌های به اصطلاح دوهزاری می‌آورد.

اما در این میان  احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس سکوت خود را شکست و توضیح داد که در مجلس شورای اسلامی طرحی به نام ازدواج اجباری و تغییر نام فرودگاه مطرح نشده و به هیئت رئیسه هم نرسیده است در نتیجه چنین طرح‌هایی وجود ندارند.

او همچنین در ادامه گفت که مردم به مجلس یازدهم رأی دادند تا این مجلس بیشتر در خدمت ملت باشد و برایشان فعالیت کند، اما برخی‌ها از همان ابتدای شروع به کار مجلس جدید می‌خواهند با پیش کشیدن طرح‌هایی مانند ازدواج اجباری و تغییر نام فرودگاه برای مجلس حاشیه ایجاد کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت که برخی‌ها با نام بردن از طرح‌هایی که ذکر شد، سعی دارند چنین وانمود کنند که مجلس یازدهم در تعیین اولویت‌های خود مشکل دارد، در حالی که اولویت اول مجلس مسائل اقتصادی، فرهنگی و معیشت مردم است.

وی تصریح کرد: نباید هرکس هر مطلبی در فضای مجازی نوشت را پاسخ دهیم، بنابراین مشخص نیست برخی‌ها چه اهدافی را دنبال می‌کنند. طرح ازدواج اجباری و تغییر نام فرودگاه اصلا وجود نداشته است و ارزیابی ما این است که این افراد دنبال به حاشیه بردن مجلس هستند و نمی‌خواهند مجلس وارد کار‌های اساسی کشور شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: نمایندگان و به‌ویژه اعضای هیئت رئیسه باید مراقب رفتار‌های برخی از افراد در خارج از مجلس باشند و اجازه ندهند مجلسی که بارقه امیدی را در دل مردم ایجاد کرده، به حاشیه برده شود.

برای جلوگیری از حاشیه‌سازی در مجلس یازدهم چه باید کرد؟

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه اظهار نظرهای شخصی نمایندگان با طرح ارائه شده در مجلس متفاوت است، گفت که نامگذاری اماکن در حیطه کاری شورای شهر است و اگر کسی نظری در این‌باره دارد به شورای شهر نامه‌ای می‌نویسد.

او تأکید کرد که برخی‌ها دوست دارند برای مجلس یازدهم حاشیه سازی کنند و این موضوع ارتباطی به مجلس ندارد،  طرح‌هایی که در تریبون مجلس اعلام می‌شود ملاک است و اظهارنظرهای شخصی طرح مجلس نیست.

حجت‌الاسلام سلیمی در پاسخ به اینکه برای جلوگیری از چنین حاشیه‌سازی‌ها باید چه کرد، گفت که نمایندگانی که چنین اظهاراتی را مطرح می‌کنند باید دقت بیشتری داشته باشند، از سوی دیگر هم رسانه‌ها باید دقت کنند که مفاد طرح‌ها با اظهار نظر‌های شخصی متفاوت است.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715